Питане климатик за Фокус

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Питане климатик за Фокус

Мнение от MapTo_D » 13 ное 2008, 23:23

Здравейте, имам едно питане за климатика на фокусчето,хмм просто не знам дали се включва и дали работи?! :oops: :? :shock: При натискане на копчето за включването му нито се чува нещо, нито се менят оборотите нито нищо! Може ли малко помощ че съм леко объркан пък и не му знам магариите на фокус-а още че ми е отскоро! Благодаря предварително на всеки отзовал се.

Потребителски аватар
tosho
потребител
потребител
Мнения: 119
Регистриран: 22 авг 2008, 16:38
Модел на автомобила: Focus'03 Tddi 90ps
Focus '08 tdci 115ps
Местоположение: Poland, Warsaw
Status: Извън линия

Re: Питане климатик за Фокус

Мнение от tosho » 14 ное 2008, 09:37

Колега с климатик или с климатроник си? Ако си с климатик първо врътни врътката на поз. предно стъкло/крака и тогава опитай с климатика дай му ок 10 сек. да зацепи. От опит знам(а вече пореден Фокусник имам) че когато врътката е само на предно стъкло- т.е. максимално дясно положение тогава климатика е вкл. на економ режим - т.е. за да можеш например бързо да отвърнеш запотеното предно стъкло :D
Пиши как е , след опита.

Потребителски аватар
samsung_bg
потребител
потребител
Мнения: 1992
Регистриран: 24 сеп 2006, 13:51
Модел на автомобила: Fiesta MK4 FUN 1.4 16V 90PS Zetec-S FHA '96г
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: Питане климатик за Фокус

Мнение от samsung_bg » 14 ное 2008, 09:42

Насочването на възд. поток не от значение дали ще работи климатика или не. Задължително трябва да се включи вентилатора, за да заработи климатика.
Изображение

Потребителски аватар
ewgeny
потребител
потребител
Мнения: 1639
Регистриран: 23 фев 2005, 18:03
Модел на автомобила: Sierra 1,6 OHC
Местоположение: Варна (... и няма гараж)
Status: Извън линия

Re: Питане климатик за Фокус

Мнение от ewgeny » 14 ное 2008, 12:20

Абе недей го включва тоз климатик. Най-вероятно няма да тръгне заради ниските темп.
Sierra 1,6 OHC из дупките си карам!

Потребителски аватар
tosho
потребител
потребител
Мнения: 119
Регистриран: 22 авг 2008, 16:38
Модел на автомобила: Focus'03 Tddi 90ps
Focus '08 tdci 115ps
Местоположение: Poland, Warsaw
Status: Извън линия

Re: Питане климатик за Фокус

Мнение от tosho » 14 ное 2008, 16:08

samsung_bg написа:Насочването на възд. поток не от значение дали ще работи климатика или не. Задължително трябва да се включи вентилатора, за да заработи климатика.
и тук колега не си прав - във Фокусите има такъв номер че когато насочиш въздуха само на предното стъкло климата се вкл. - става въпрос за тези с клима а не климатроник - пише го даже в Ръководството за обслужване :)

Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Питане климатик за Фокус

Мнение от MapTo_D » 14 ное 2008, 20:01

С климатик съм и да тръгна като му дадох няколко секунди, просто ми беше интересно дали работи защото не ми се менят оборотите нито към по високи нито към по ниски, а и не можех да съм сигурен дали работи защото сега навън е доста студено и не мога да разбера дали духа както трябва. Направи ми впечатления че почва да духа по силно като натисна копченцето да това за климатика... Благодаря на отзовалите се :)

Потребителски аватар
vlad
потребител
потребител
Мнения: 646
Регистриран: 22 мар 2005, 17:51
Модел на автомобила: Mondeo MK III '07, 2.2 TDCi Ghia, sedan
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Питане климатик за Фокус

Мнение от vlad » 14 ное 2008, 22:26

MapTo_D написа:...Направи ми впечатления че почва да духа по силно като натисна копченцето да това за климатика... Благодаря на отзовалите се :)
Най-вероятно натискаш копчето за спиране притока на външен въздух. Така е нормално, като върти въздуха вътре в купето (с климатик или без) духа малко по-силно и затопля/охлажда по-бързо. Но климатика няма да ти включва ако външната температура е под 4 градуса.

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 8 госта