Проблем с централното на орд Фокус

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
daimon
потребител
потребител
Мнения: 21
Регистриран: 26 сеп 2008, 01:00
Модел на автомобила: Ford Focus 2001 TDCI
Status: Извън линия

Проблем с централното на орд Фокус

Мнение от daimon » 05 окт 2008, 23:47

Здравейте,
имам проблем с централното на Форд Фокус, значи когато е студено при натискане на алармата централното понякога се отваря и затваря, понякога не иска да работи въобще, само с ключа е по същия начин, от лявата врата не иска, а от дясната отваря, от ляво се отваря само вратата на шофьора, но не и другите. Ходих в Мото Пфое, правиха диагностика и казаха, че сичко е ОК, токове има, машинките били добре, а проблема си остава. Просто ако някой е имал подобен проблем нека сподели, както и къде мога да го оправя, по принцип живея в София.
Благодаря предварително.
P.S. Само да допълня, че и ел. стъклото от дясно надолу се отваря, а нагоре повечето пъти не иска, иначе от страната на шофьора работят добре и двете. Ако и затова знаете нещо. :-/:

Потребителски аватар
Stefak
потребител
потребител
Мнения: 102
Регистриран: 22 фев 2006, 09:44
Модел на автомобила: Форд Мондео 1.6 2000 г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с централното на орд Фокус

Мнение от Stefak » 10 окт 2008, 09:39

Абсолютно същата работа и при мен. Едно към едно всичко което си написал, само със стъклото нямам проблеми. Аз съм с Мондео, но едва ли има голяма разлика в машинките. Оправя се веднага, когато се постопли за 2-3 дни и не е влажно времето. Не съм я карал никъде, защото не ми се занимава. Из форума съм чел и за други подобни случай предимно с Мондео, но май имаше и с Фокус. Пиши ако ти я оправят по някакъв начин, но явно им е сериен проблем на фордовете.

daimon
потребител
потребител
Мнения: 21
Регистриран: 26 сеп 2008, 01:00
Модел на автомобила: Ford Focus 2001 TDCI
Status: Извън линия

Re: Проблем с централното на орд Фокус

Мнение от daimon » 12 окт 2008, 19:59

Значи ходих на майстор разглоби всичко и не разбра от къде идва проблема, евентуално ще пробвам с нова машинка за централното само пробно или модула на централното, това е което каза майстора че може да пробваме да видим дали ще проработи, иначе тия дни понеже е топло работи без проблем. Ще намери машинка и модул на старо, която работи и ще видим какво ще стане. Само като е студено се получава, чак майстора се чуди защо е така, но щом и при теб е така явно си е някакъв фабричен дефект на фордовете. Ще пиша ако има някакъв резултат.

bebeivo
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 21 сеп 2007, 13:10
Модел на автомобила: ford focus
Status: Извън линия

Re: Проблем с централното на орд Фокус

Мнение от bebeivo » 12 ное 2008, 11:10

не се харчете излишно. Аз отидох при един образ на симеон и той преправи нещо на блока на централното. Сега с дистанционното заключвам и отключвам но не мога с ключа от предната лява врата а то и не ми трябва

daimon
потребител
потребител
Мнения: 21
Регистриран: 26 сеп 2008, 01:00
Модел на автомобила: Ford Focus 2001 TDCI
Status: Извън линия

Re: Проблем с централното на орд Фокус

Мнение от daimon » 12 ное 2008, 14:04

Абе да Ви кажа, смених си машинката за централното на лявата врата и проработи (взех на старо машника), то има различни проблеми с тези централни. Засега работи, ще видя как ще е през зимата.

Потребителски аватар
OhljovchO
потребител
потребител
Мнения: 207
Регистриран: 15 дек 2007, 20:04
Модел на автомобила: Ford Focus МК2 1.6 Duratec 100HP, 2005г. с газов инжекцион
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с централното на орд Фокус

Мнение от OhljovchO » 21 ное 2008, 12:11

Моето централно също е температурно зависимо на заключване. Интересното е, че винаги отключва.
Нямам особено обяснение защо е така. Пробвах с WD40 да напръскам всички механизми /без да разглабям така отвън/ и ефекта не е дълготраен.
Преди две седмици си взех от практикер Силиконов спрей и напръсках яко и обилно всичко. Веднага ефект нямаше, но се появи мисля след като хубаво изсъхна спрея. Хубавото му е, че има смазочни качества, като не е температурно зависим, не се изтрива и гони водата.
Сега от известно време си заключва и даже ми работи автоматичното заключване като запаля колата... пу пу да не съм му уроки. :D

Та съвета ми е - вземете по едно такова спрейче и пробвайте. На него пише силиконов спрей за пластмасови и гумени елементи. Пръсках яко и в ключалките и в механизмите при отворени врати... даже като изсъхне след ден-два напръскайте пак.

Успех и пишете.
Технически според мен механизмите не се смазват добре, бъкат се с боклук и моторчето някак не смогва. Може и релето за заключване да са му нагорели контактите и да не преминава достатъчно ток, ма не знам кое е да го отворя да погледна.

Потребителски аватар
topgancho
потребител
потребител
Мнения: 72
Регистриран: 05 юни 2005, 08:11
Модел на автомобила: Mondeo 2.0TDDI sedan 2001г;Siera 1.6 CVH 90г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с централното на орд Фокус

Мнение от topgancho » 24 дек 2008, 19:38

Аз съм с Мондео и имах същият проблем,оказа се,че като разкачих буксите на модула на централното заключване и ги закачих наново всичко се оправи(предполагам лоша връзка)

Потребителски аватар
Danchev
потребител
потребител
Мнения: 647
Регистриран: 09 фев 2008, 02:47
Модел на автомобила: 89' B-road sleeper
Status: Извън линия

Re: Проблем с централното на орд Фокус

Мнение от Danchev » 28 дек 2008, 07:58

Не се харчете, забелязал съм че по всички модели Форд го има този проблем. Падне ли под нулата и машинките започват да имат собствено мнение. Като е топло няма проблем зимата е така, пръскал съм с какво ли не, не помага :)
Tuned and performed by
Изображение
The people who once spent on the Mk3 have grown up and moved on, there's only a few nutters like us who still work on them

g.taskov
потребител
потребител
Мнения: 407
Регистриран: 27 авг 2006, 13:20
Модел на автомобила: Mondeo 1.8I Комби LPG 1998г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с централното на орд Фокус

Мнение от g.taskov » 31 дек 2008, 16:59

Да така е колеги когато машинките не са в ред, по-точно в тях вътре има микропревключватели които не работят коректно.Колкото и да ги мериш все показват че са здрави.Така че тия тъпанари от МФ е ясно че нищо не разбират ,тях са ги учили да сменят цели блокове или агрегати ,които обаче са скъпи за нас.Аз имах същите проблеми но се оправиха и сега при минус 11 гр. нямям никакви проблеми с централното . Ето ви човека който ме спаси 0894310070 Пламен Маджаров -София.

daimon
потребител
потребител
Мнения: 21
Регистриран: 26 сеп 2008, 01:00
Модел на автомобила: Ford Focus 2001 TDCI
Status: Извън линия

Re: Проблем с централното на орд Фокус

Мнение от daimon » 20 мар 2009, 01:00

Здравейте колеги отново. Преди писах че си смених машинката на вратата от към шофьора и всичко си работеше ОК докато не станаха минусови температури, когато започна да прави проблем другата машинка от лявата страна, но само в началото докато загрее малко колата. И не исках да сменям и тази, затова реших да пробвам със силиконов спрей, който препоръчаха във форума и резултата не закъсня, вярно че 1-2 седмици след като напръсках всички машинки не работеше пак добре, но като изсъхна добре и след това се оправи, като досега и при -20 нямам проблем. Така че моят съвет е първо да пробвате с този спрей и след това евентуално да сменяте машинки, аз смених едната, но преди въобе да знам и преди да пише колегата, че си е оправил централното именно по този начин. Успех на всички, наистина действа!!!!!!!!

Потребителски аватар
antiox
потребител
потребител
Мнения: 25
Регистриран: 16 фев 2009, 13:58
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 1999 г. бензин
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Проблем с централното на орд Фокус

Мнение от antiox » 20 мар 2009, 19:17

Здравейте!
При мен също отключваше а заключваше само когато колата е загряла. Ходих при този който слага алармата той ме прати при ключар защото ключалките заяждали, шофьорската врата цялата я издънихме смазахме и на сутринта като се охлади колата пак не заключва. Отидох при друг алармаджия игра си 1.5 часа извади фабричния модул на централното заключване и каза, че някой от елементите в него са температурно несъвместими. Свърза вратите само с модула на алармата който на всички аларми включва част от елементите на заводския модул. В следствие на това заключвам и отключвам по всяко време без проблем но само с дистанционното на алармата.
Според мен проблема не е в машинките и тяхното смазване защото с едни и същи машинки преди не работеше а сега работи.

-Drago-
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 18 яну 2011, 18:57
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDci 115 HP
Status: Извън линия

Re: Проблем с централното на орд Фокус

Мнение от -Drago- » 27 яну 2011, 09:50

Момчета скоро си взех кола - Форд Фокус и на мене взеха да ми правят машинките така .. като натисна дистанционното да заключа - алармата се пуска а колата не се заключва :( с ключа кат вартя някой пат заключва всички , някой пат само шофьорската врата .. и направо незнам какво да правя .. дали да сменям машинки или да разглобявам да вида кабелите как са нз ... :cry: А и момчета от ватре е сащото с копчето на шофьорската врата се заключва само тя а с копчето на предна дясна врата се заключват всички ... Дайте савети !

alexanderbozhinov87
потребител
потребител
Мнения: 79
Регистриран: 04 сеп 2009, 21:44
Модел на автомобила: Ford Focus 00 , 1.8TDDI
Местоположение: Yambol,Sofia-Младост 3
Status: Извън линия

Re: Проблем с централното на орд Фокус

Мнение от alexanderbozhinov87 » 28 яну 2011, 09:47

моят фокусник ги прави същите мизерийки.Когато е студено и много мокро отключва и заключва.Пръсках го с wd40,ефектът беше за 1-2 дни (дори и толкова май нямаше.И му хванах цаката,като алармата изпищи ,че отключва дърпам вратата,дори научих и жената на това упражнение и не и отварям вратата вече отвътре.И като влезеш в колата и ако е много студено дори се заключват вратите отново.Гадното е само понякога , че когато навън е кучи студ - > -15 , -18 градуса, алармата доста мисли докато заключи , обикновено заключва от 2-3 опит,чува се че машинките се опитват , но само се мъчат . Явно замръзват . Някой ако има добро и евтино решение да споделя ;)
Изображение

Потребителски аватар
kEFi
потребител
потребител
Мнения: 2863
Регистриран: 17 яну 2005, 13:19
Модел на автомобила: Eskort 1.6 16V EFi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с централното на орд Фокус

Мнение от kEFi » 31 яну 2011, 21:06

Danchev написа:Не се харчете, забелязал съм че по всички модели Форд го има този проблем. Падне ли под нулата и машинките започват да имат собствено мнение. Като е топло няма проблем зимата е така, пръскал съм с какво ли не, не помага :)
*00118*
Определено не е така!
Случва се при някои автомобила- да, но не под общ знаменател!

Потребителски аватар
иво г. иванов
потребител
потребител
Мнения: 915
Регистриран: 15 авг 2010, 14:31
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 zetec-s 2000 ,renault 19
Местоположение: Berkoviza , Montana
Status: Извън линия

Re: Проблем с централното на орд Фокус

Мнение от иво г. иванов » 09 фев 2011, 21:18

alexanderbozhinov87 написа:И като влезеш в колата и ако е много студено дори се заключват вратите отново.
Вярно е !Първия път даже си помислих, че има някакви тъмни сили =)): Но добре, че ми се случи когато бях вътре че както съм все още с един ключ ...не ми се мисли .От тогава ключа-плътно с мен .Според мен ефекта със спрея е временен.Ако не е така колегите да пишат но постовете им са през ноември / макар и 2008 г. /-променливо време .А януарски и февруарски студове с по -14 -18 *С по цяла седмица?Може би най- правилното решение е отваряне на корите, почистване на механизми и контактори, смазване с по-тънка грес , а не с масло и задължително полагане на контактен филм в/у ел. щекери .Въпрос на време и желание .
Не е срамно да не знаеш - срам е да не питаш!

Потребителски аватар
Ipolita
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 25 фев 2011, 09:27
Модел на автомобила: Focus 1,8 131к.с. Ghia 99г.
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Проблем с централното на орд Фокус

Мнение от Ipolita » 25 фев 2011, 09:40

Здравейте колеги,аз от скоро имам Форд Фокус,през последните дни е наистина влажничко и имам същия проблем...Поразпитах тук там,явно тука няма оправия,ще си обикаляме да си проверяваме вратите преди да оставим колата на паркинга...за пръв път да се зарадвам,че трябва да обхождам само две врати.... ;;): Аз дори не мога да си отворя багажника ако колата не е загряла в това време...Лека,спорна и успех...

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с централното на орд Фокус

Мнение от PcMan » 25 фев 2011, 16:58

И лятото като влезеш след време се самозаключват. Не винаги, не на един и същи период. Както им скимне.
Като стане студено често пасажерската врата не се заключва и отключва с копчето от дистанционното. Добре, че съм само с 2 врати.
Когато пускам алармата първо отивам от страната на на пасажера, или най-добре пред колата, така се чува хубаво и ясно дали и двете врати се заключват. Най-смешното е как ако пасажерската не се заключи натискайки алармата, като натисна два пъти копчето за двойно заключване мигачите си святкат, сякаш всичко е наред и да си ходя :shock: И други недосмислици със сигурността има тази фабрична "аларма" на фокуса. Няма да ги споменавам в целия интернет, но и вие ако сте си правили експеримент ги знаете, знае ли човек кой чете и кой е изровил темата с google. :)
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
kEFi
потребител
потребител
Мнения: 2863
Регистриран: 17 яну 2005, 13:19
Модел на автомобила: Eskort 1.6 16V EFi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с централното на орд Фокус

Мнение от kEFi » 02 мар 2011, 16:54

daimon написа:Здравейте,
имам проблем с централното на Форд Фокус, значи когато е студено при натискане на алармата централното понякога се отваря и затваря, понякога не иска да работи въобще, само с ключа е по същия начин, от лявата врата не иска, а от дясната отваря, от ляво се отваря само вратата на шофьора, но не и другите. Ходих в Мото Пфое, правиха диагностика и казаха, че сичко е ОК, токове има, машинките били добре, а проблема си остава. Просто ако някой е имал подобен проблем нека сподели, както и къде мога да го оправя, по принцип живея в София.
Благодаря предварително.
P.S. Само да допълня, че и ел. стъклото от дясно надолу се отваря, а нагоре повечето пъти не иска, иначе от страната на шофьора работят добре и двете. Ако и затова знаете нещо. :-/:
В повечето случаи проблема е механичен. При наличие на физическо съпротивление при отключване/заключване на коя да е врата, централното връща всички механизми в изходно положение (по принцип). Когато един механизъм прави изключение, то проблема е в самия него или до бравата.

Самозаключването пък си е друга функция, включително и на алармената система, при някои от които може и да се настройва кога и какво да прави - да заключи и активира аларма или само второто (за забравани) т.е. въпрос на настройка.

При проблеми със стъклоповдигачите в повечето случаи проблема е аналогичен! А конкретно в този - смяна на бутона - не контактува при положение нагоре.

dizhel
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 20 ное 2007, 23:27
Модел на автомобила: форд C Max 1.8 бензин 125 к.с
Местоположение: Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с централното на орд Фокус

Мнение от dizhel » 12 мар 2011, 23:33

При мен от известно време дистанционното почти не действа на заключване само изпищява веднъж, а на отклюване не реагира. Като отключа колата с ключа се отваря само предна лява а останалите след минута две, така, че си обикалям вратите с ключа кат някой Москвич :) Взех да свиквам вече но ако някой знае майстор в Бургас който няма да ми одере кожата да се обади

Потребителски аватар
Sim3
потребител
потребител
Мнения: 221
Регистриран: 16 юни 2007, 22:06
Модел на автомобила: Ford Focus 1,8 TDdi '99
Местоположение: Burgas
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с централното на орд Фокус

Мнение от Sim3 » 13 мар 2011, 19:44

И аз имам такъв проблем, който се проявявя при температура под 5 градуса. Отключвам, влизам колата се заключна сама и чак след 5 - 10 мин. сама се отключва.
Все пак нали е Форд Фокус, от името му личи, че ще прави фокуси... :P
Изображение

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта