Мондео 2 - Търся информация за модела?

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
Потребителски аватар
jojo
потребител
потребител
Мнения: 610
Регистриран: 21 фев 2007, 14:55
Модел на автомобила: sierra
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мондео 2 - Търся информация за модела?

Мнение от jojo » 04 сеп 2009, 00:56

колеги решил съм се стъпка да сменя колата (да добавя още една де) и понеже парите които мога да си позволя за возило не са много(даже преди време имах една тема ,която ще довърша по натам) ,но понеже като цена мондеото е един от фаворитите,може би защото съм свикнал със сиерата ,но мондеото е доста екстри и е "по -ново".
прочетох разни теми с проблеми,но винаги е относително.

та сега се кумя ако е монди бензин или дизел да е,лошото е че дизелов автомобил личен досега не съм имал и не знам дали ще мога да се справя с косурите му,но като разход ми изглежда по малко.

мондеото също е на гадния принцип с тресчотка при педалите, нали и още някой фордовски дреболий ?

съвети относно мондео мк 2 няма да откажа ,но ме привлича набора от екстри ,които има на приемлива цена и сега много се колебая да скачам ли на монди или да поизчакам. :)
винаги за каквото и да си говорим,знай че става дума за пари

Потребителски аватар
sangals
Потребител
Потребител
Мнения: 240
Регистриран: 25 ное 2007, 00:13
Модел на автомобила: KA 1 2006 1.3i 60 PS
Mondeo MK ІІІ 2.0 TDCI Ghia Clipper(комби) 2006
Местоположение: Козлодуй
Status: Извън линия

Re: малко въпроси отново за мондео 2

Мнение от sangals » 04 сеп 2009, 06:31

Колега,аз така направих и не съжалявам!Ако си решил да сменяш Сиерата с Мондео,незнам какво трябва да изчакваш.Те все ще са си същите!И аз не бях карал дизел доскоро,но случих на Джиа tdi MK2 98 год. на 130 хил.км.Да чукна на дърво!Имах Сиера двувалка бензин EFI,и пак бих си взел!Но времето е безпощадно,да не се лъжем!Отнасям се със същата симпатия и грижи към Монди и ми е кеф!За малко пари получаваш добра кола!Всъщност,това е и мотото на Хенри Форд!

Потребителски аватар
cjbolland2
потребител
потребител
Мнения: 105
Регистриран: 04 мар 2009, 15:51
Модел на автомобила: Ford Fiesta MK4(97),Endura-E-75H.P.
Местоположение: гр.Раковски
Status: Извън линия

Re: малко въпроси отново за мондео 2

Мнение от cjbolland2 » 04 сеп 2009, 14:41

Пич,определено няма какво да чакаш.Оглеждай се за Мондео Мк2 Джия оборудване,аз имам такова и е дизел.Засега нямам проблеми,а колата е повече от добра за цената си,разхода е малък :)

Потребителски аватар
scoti
потребител
потребител
Мнения: 49
Регистриран: 28 апр 2008, 12:49
Модел на автомобила: mondeo
Местоположение: pld
Status: Извън линия

Re: Мондео 2 - Търся информация за модела?

Мнение от scoti » 12 сеп 2009, 17:09

и аз да добавя за дизелчето малко колкото и да е "ръчкаш" пове4е от 8 няма да ти качи градско (Плд.) а нормалното каране е около 6-7 с климатичето обаче ;) ам дрго за поддръжка пари за ходова час тря да имаш биалетки тампони на носачите... ако двигатела е запазен (това си е вече касмета де) ще се радваш на кола ;) а да моито е тд 1,8 ;) ем това е късмет с избора

Потребителски аватар
didon80
потребител
потребител
Мнения: 1929
Регистриран: 19 ное 2007, 20:38
Модел на автомобила: Мондео МК3 GHIA X 2.2 TDCI 2005г.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... 74#p545238
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Мондео 2 - Търся информация за модела?

Мнение от didon80 » 14 сеп 2009, 21:49

Аз пък карам от близо 2 години 2.0 бензин и това ми е първа кола, какво да кажа не че няма проблеми, но като цяло съм доволен. Мощна, динамична, разхода варира много в зависимост от стила на шофиране, според мен ако търсиш тръпка си вземи 2 литра бензин, ако искаш икономия - дизела.

Потребителски аватар
gazetto
потребител
потребител
Мнения: 700
Регистриран: 20 фев 2008, 19:38
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1997 TDI Endura de 90hp
ЕН7077АН......и разни временни бегачки :)
Местоположение: с.Опанец - Плевен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мондео 2 - Търся информация за модела?

Мнение от gazetto » 23 сеп 2009, 16:15

Аз имам 2 дизелака МК2.Перфектни машини.Ако е читав мотора нема да имаш ядове.А и МК2 е с помпа на педала и няма тресчотка _friends_
Изображение

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта