Бленди на Мондео мк1

Това се прави така! Няма смисъл да откриваме топлата вода.
Потребителски аватар
_Stenli_.
потребител
потребител
Мнения: 305
Регистриран: 01 авг 2008, 23:22
Модел на автомобила: mondeo
Status: Извън линия

Бленди на Мондео мк1

Мнение от _Stenli_. » 14 апр 2011, 18:49

Който е махал блендите от фаровете на мондео може ли да обясни как отделя стъклото от пластмасата?Лепено ли е фабрично,эадължително ли трябва да се свали предната броня?

Потребителски аватар
gorskiq
потребител
потребител
Мнения: 361
Регистриран: 21 юли 2006, 12:13
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0i 16v Ghia "99, Renault twingo 1.2 8v "00, Ex Ford Mondeo 1.8 16v GLX ''95
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Бленди на Мондео мк1

Мнение от gorskiq » 14 апр 2011, 21:05

На предишното ми мондео МК1 сменях блендите на фаровете. Свалят се щипките от горната страна и леко отваряш стъклото, то не е лепено и не е нужно да сваляш бронята, става за няколко минути, така че давай смело колега.

Потребителски аватар
_Stenli_.
потребител
потребител
Мнения: 305
Регистриран: 01 авг 2008, 23:22
Модел на автомобила: mondeo
Status: Извън линия

Re: Бленди на Мондео мк1

Мнение от _Stenli_. » 18 апр 2011, 11:43

gorskiq написа:На предишното ми мондео МК1 сменях блендите на фаровете. Свалят се щипките от горната страна и леко отваряш стъклото, то не е лепено и не е нужно да сваляш бронята, става за няколко минути, така че давай смело колега.
Эначи неэнам дали има някво эначиние от модела но пробвахме на мондео 95 GHIA и нестава нищо,свалихме горните щипки и страничната под решетката и нищо,стъклото се едно е лепено,не мърда иэобщо.Ако има и други който са си махали пожълтелите бленди нека споделят начина на сваляне? :)

Nikola Iordanov
потребител
потребител
Мнения: 405
Регистриран: 02 ное 2008, 13:55
Модел на автомобила: Mondeo 1.8 16V 1995 комби
Fopd Fusion 1.6
Местоположение: Дупница
Status: Извън линия

Re: Бленди на Мондео мк1

Мнение от Nikola Iordanov » 18 апр 2011, 22:03

_Stenli_. написа:
gorskiq написа:На предишното ми мондео МК1 сменях блендите на фаровете. Свалят се щипките от горната страна и леко отваряш стъклото, то не е лепено и не е нужно да сваляш бронята, става за няколко минути, така че давай смело колега.
Эначи неэнам дали има някво эначиние от модела но пробвахме на мондео 95 GHIA и нестава нищо,свалихме горните щипки и страничната под решетката и нищо,стъклото се едно е лепено,не мърда иэобщо.Ако има и други който са си махали пожълтелите бленди нека споделят начина на сваляне? :)
Махаш горните и страничните щипки с една или две отверки подхващаш стъклото от горния край и с малко повечи напън но със усет така че да не го спукаш го отлепяш от уплътнението .Другия варянт е да сваляш и бронята за да свалиш и долните щипки НО пак трябва да го отлепиш със отверките ипак ще е толкова трудно както и със долните щипки .А друг вариянт май няма .....отверките и внимателно напъваш докото се отлепи . _friends_

Потребителски аватар
иво г. иванов
потребител
потребител
Мнения: 915
Регистриран: 15 авг 2010, 14:31
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 zetec-s 2000 ,renault 19
Местоположение: Berkoviza , Montana
Status: Извън линия

Re: Бленди на Мондео мк1

Мнение от иво г. иванов » 27 апр 2011, 00:55

По- лесно ще е ако залепеното място се загрее внимателно с пистолет за горещ въздух. След затваряне на фара също може да се позагрее за да се разтопят залепващите слоеве.
Не е срамно да не знаеш - срам е да не питаш!

fafifaf
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 11 апр 2011, 19:55
Модел на автомобила: FORD MONDEO 2.0i 16v GHIA KOMBI
Status: Извън линия

Re: Бленди на Мондео мк1

Мнение от fafifaf » 27 апр 2011, 16:09

Ако смяташ да ги махаш ништо няма да направиш.Те служат да пречупват ъгъла на светлината,ако ги махнеш фаровете ще ти светят като два лъча.Намери втора употреба "запазени"или в МП 36 лв.бр.Стъклата се махат като махнеш маската,отвии болтовете на фаровете ,откачи щипките и след като си отвил болтовете на фаровете ги надигни на горе да можеш да махнеш и долните щипки.Махни и мигача там има един болт за фара.Стъклата не са залепени.

Потребителски аватар
_Stenli_.
потребител
потребител
Мнения: 305
Регистриран: 01 авг 2008, 23:22
Модел на автомобила: mondeo
Status: Извън линия

Re: Бленди на Мондео мк1

Мнение от _Stenli_. » 12 юни 2011, 11:53

fafifaf написа:Ако смяташ да ги махаш ништо няма да направиш.Те служат да пречупват ъгъла на светлината,ако ги махнеш фаровете ще ти светят като два лъча.Намери втора употреба "запазени"или в МП 36 лв.бр.Стъклата се махат като махнеш маската,отвии болтовете на фаровете ,откачи щипките и след като си отвил болтовете на фаровете ги надигни на горе да можеш да махнеш и долните щипки.Махни и мигача там има един болт за фара.Стъклата не са залепени.
на мойта са махнати и свети много по добре от колко с жълтите бленди!!!

Потребителски аватар
иво г. иванов
потребител
потребител
Мнения: 915
Регистриран: 15 авг 2010, 14:31
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 zetec-s 2000 ,renault 19
Местоположение: Berkoviza , Montana
Status: Извън линия

Re: Бленди на Мондео мк1

Мнение от иво г. иванов » 13 юни 2011, 12:51

_Stenli_. написа:на мойта са махнати и свети много по добре
В какъв смисъл по- добре? По- силно, по-интензивно или по- насочено, защото и трите се постигат само с нови,
непожълтяли бленди.
Интересувал ли си се как са тези с/у теб, нощем?
Не е срамно да не знаеш - срам е да не питаш!

Потребителски аватар
_Stenli_.
потребител
потребител
Мнения: 305
Регистриран: 01 авг 2008, 23:22
Модел на автомобила: mondeo
Status: Извън линия

Re: Бленди на Мондео мк1

Мнение от _Stenli_. » 13 юни 2011, 13:54

иво г. иванов написа:
_Stenli_. написа:на мойта са махнати и свети много по добре
В какъв смисъл по- добре? По- силно, по-интензивно или по- насочено, защото и трите се постигат само с нови,
непожълтяли бленди.
Интересувал ли си се как са тези с/у теб, нощем?
в смисъл свети по силно и осветява по голяма част от пътя,ми то затва има регулиране на фаровете,мойте съм ги бутнал до долу и не дразни никой!!!

Потребителски аватар
amplified
потребител
потребител
Мнения: 465
Регистриран: 16 фев 2008, 02:29
Модел на автомобила: 2008 Mondeo MkIV Duratec 2.0 145bhp Тitanium X
Местоположение: Бургас-София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Бленди на Мондео мк1

Мнение от amplified » 21 юни 2011, 19:45

Извинявай за острия тон, ама замислял ли си се защо аджеба ги има тия бленди? Да разсейват светлината и да я насочват, респективно да не заслепяваш.
С тия своеволия само и само да не се дадат 54лв за две бленди си за спиране от движение. Свалял съм си блендите на мк1 и много добре знам какво става. Има си не фабрични фарове без бленди но те са с други рефлектори и други крушки и отделно имат метална шапка, за да не свети крушката напред, а към рефлектора.
Обиждай се ако искаш.

Потребителски аватар
_Stenli_.
потребител
потребител
Мнения: 305
Регистриран: 01 авг 2008, 23:22
Модел на автомобила: mondeo
Status: Извън линия

Re: Бленди на Мондео мк1

Мнение от _Stenli_. » 22 юни 2011, 01:46

amplified написа:Извинявай за острия тон, ама замислял ли си се защо аджеба ги има тия бленди? Да разсейват светлината и да я насочват, респективно да не заслепяваш.
С тия своеволия само и само да не се дадат 54лв за две бленди си за спиране от движение. Свалял съм си блендите на мк1 и много добре знам какво става. Има си не фабрични фарове без бленди но те са с други рефлектори и други крушки и отделно имат метална шапка, за да не свети крушката напред, а към рефлектора.
Обиждай се ако искаш.
то колата така ми е дошла от италия,аз не съм ги махал,и един пр с мондео иска да се пробваме да му ги махнем и на неговото,ко знаех как се сваля нямаше да питам,обаче аз питам КАК се сваля а не дали ти пречи или не такаче,щом ти пречи ела ми спри колата от движение

Потребителски аватар
amplified
потребител
потребител
Мнения: 465
Регистриран: 16 фев 2008, 02:29
Модел на автомобила: 2008 Mondeo MkIV Duratec 2.0 145bhp Тitanium X
Местоположение: Бургас-София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Бленди на Мондео мк1

Мнение от amplified » 22 юни 2011, 01:56

Не са ти точни мненията. Аз как мога да разбера дали така са ти били фаровете или така си ги направил :D
Аз моите ги свалих като махнах предната решетка и свалих всички видими щипки. След това отваряш леко фара и бъркаш с ръка или с пинсета. Блендите седят на два или 4 щифта и се махат лесно. Могат да бъдат почистени с обезмаслител, но не бива да е агресивеш, че ще помътнеят. Другият вариант е със сваляне на бронята, обаче напасването й обратно е мамата си джаса. Стъклото на фара не е лепено, явно от слънцето е слепнало. С права отвертка леко се отделя - съветвам ви да е на слънце - почва се от стеснената част на фара, която е откъм решетката.

Относно това, че така си купил колата внос, те съветвам хубаво да си огледаш предницата, защото такива фарове фабрично няма и най-вероятно или е свалена блендата или са сменяни двата фара, което може да е заради преден удар.
Оригиналните фарове са maretti или valео не съм сигурен.
Ако на оригинален фар се махне бленда свети като фенер - един кръгъл сноп, който е невъзможно да освети пътя(пробвано).

Потребителски аватар
_Stenli_.
потребител
потребител
Мнения: 305
Регистриран: 01 авг 2008, 23:22
Модел на автомобила: mondeo
Status: Извън линия

Re: Бленди на Мондео мк1

Мнение от _Stenli_. » 22 юни 2011, 08:52

amplified написа:Не са ти точни мненията. Аз как мога да разбера дали така са ти били фаровете или така си ги направил :D
Аз моите ги свалих като махнах предната решетка и свалих всички видими щипки. След това отваряш леко фара и бъркаш с ръка или с пинсета. Блендите седят на два или 4 щифта и се махат лесно. Могат да бъдат почистени с обезмаслител, но не бива да е агресивеш, че ще помътнеят. Другият вариант е със сваляне на бронята, обаче напасването й обратно е мамата си джаса. Стъклото на фара не е лепено, явно от слънцето е слепнало. С права отвертка леко се отделя - съветвам ви да е на слънце - почва се от стеснената част на фара, която е откъм решетката.

Относно това, че така си купил колата внос, те съветвам хубаво да си огледаш предницата, защото такива фарове фабрично няма и най-вероятно или е свалена блендата или са сменяни двата фара, което може да е заради преден удар.
Оригиналните фарове са maretti или valео не съм сигурен.
Ако на оригинален фар се махне бленда свети като фенер - един кръгъл сноп, който е невъзможно да освети пътя(пробвано).
незнам защо за махнати,може и заради удар може и за по добър вид при продаване на колата,то преди години си смених единия фар и ся единия е без бленда другия има,ама не ми се занимава да слагам или да махам,просто на един пр са му много жълти и го дразнели и ме помоли да пусна тема тук да разберем как се махат,за да се пробваме че много грозна визия има с тея жълтури,чух че можело да стане и с паста за полиране на фарове,избелвали се и ако примерно имаш ксенон повече нямало да пожълтеят,незнам още не сме пробвали нищо,щом направим нещо ще пиша

Потребителски аватар
tropper
потребител
потребител
Мнения: 687
Регистриран: 12 юли 2007, 00:34
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK1 1.6 16V GLX '93; ГИ Stilogas/Tamona, изп. Tomasetto, инж. Valtek; *** КЛИМАТИК ***
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Бленди на Мондео мк1

Мнение от tropper » 22 юни 2011, 09:49

amplified написа:...Оригиналните фарове са maretti или valео не съм сигурен...
Според мен нито са едното, нито другото... ама по-късно ще ви кажа каква е марката - като слезна до колата. Оригиналните ми бяха една марка, от МП съм купувал едно стъкло същата марка, втора употреба съм купувал два фара - все същата марка... Ще проверя точно как е марката.
_Stenli_. написа:...избелвали се и ако примерно имаш ксенон повече нямало да пожълтеят...
За това не мога да кажа със сигурност. Четох в един английски форум, че ако се ползват оригинални (халогенни) крушки с ултравиолетово филтърно покритие блендите няма да пожълтеят. Ксенона го сложих след като 3 години карах новите бленди с халогенни крушки, така че лекичко си бяха пожълтели вече. Сега обаче дясната ми е по-жълта, което си го обяснявам с това че в продължение на 1 седмица карах със спукано стъкло на десния фар и е влизала влага :-/: Това беше с ксенона.
късото съединение прави силата
LPG: Изображение / 1.07 заради гумите :)

Потребителски аватар
amplified
потребител
потребител
Мнения: 465
Регистриран: 16 фев 2008, 02:29
Модел на автомобила: 2008 Mondeo MkIV Duratec 2.0 145bhp Тitanium X
Местоположение: Бургас-София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Бленди на Мондео мк1

Мнение от amplified » 22 юни 2011, 11:35

Може и carello да са били не помня.

Потребителски аватар
иво г. иванов
потребител
потребител
Мнения: 915
Регистриран: 15 авг 2010, 14:31
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 zetec-s 2000 ,renault 19
Местоположение: Berkoviza , Montana
Status: Извън линия

Re: Бленди на Мондео мк1

Мнение от иво г. иванов » 22 юни 2011, 12:45

_Stenli_. написа:на мойта са махнати
_Stenli_. написа:преди години си смених единия фар и ся единия е без бленда другия има
Последно фаровете ти с бленда ли са или не :?: :wink: :mrgreen:
На твоя приятел какво му показа преди да се реши да отваря своите фарове :-/:?
Не е срамно да не знаеш - срам е да не питаш!

Потребителски аватар
_Stenli_.
потребител
потребител
Мнения: 305
Регистриран: 01 авг 2008, 23:22
Модел на автомобила: mondeo
Status: Извън линия

Re: Бленди на Мондео мк1

Мнение от _Stenli_. » 22 юни 2011, 14:59

иво г. иванов написа:
_Stenli_. написа:на мойта са махнати
_Stenli_. написа:преди години си смених единия фар и ся единия е без бленда другия има
Последно фаровете ти с бленда ли са или не :?: :wink: :mrgreen:
На твоя приятел какво му показа преди да се реши да отваря своите фарове :-/:?
тва вече не виждам смисъл от такова издребняване аз едно питам то друго ми се обяснява,но за неразбралите ще уточня,значи купих колата БЕЗ бленди,пак повтарям БЕЗ,много ясно че пича е виждал и се е уверил как свети без тях,в момента единия има бленда,щото е нов-тва го казах за колегата който каза че ми е за спиране от движение :mrgreen: ,дадох го за пример че аз не бих тръгнал да си свалям блендите на мойта!!!

Потребителски аватар
tropper
потребител
потребител
Мнения: 687
Регистриран: 12 юли 2007, 00:34
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK1 1.6 16V GLX '93; ГИ Stilogas/Tamona, изп. Tomasetto, инж. Valtek; *** КЛИМАТИК ***
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Бленди на Мондео мк1

Мнение от tropper » 22 юни 2011, 17:35

amplified написа:Може и carello да са били не помня.
Точно! _friends_
късото съединение прави силата
LPG: Изображение / 1.07 заради гумите :)

SpArCo_o
потребител
потребител
Мнения: 68
Регистриран: 11 юни 2010, 14:20
Модел на автомобила: Mondeo
Status: Извън линия

Re: Бленди на Мондео мк1

Мнение от SpArCo_o » 06 юни 2012, 00:12

Колеги откъде мога да си купя бленди че това жълтото много дразни от Хасково съм ?

tixiat
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 30 ное 2012, 19:26
Модел на автомобила: ford-mondeo-dizel
Status: Извън линия

Re: Бленди на Мондео мк1

Мнение от tixiat » 20 дек 2012, 22:57

:idea:
Последна промяна от tixiat на 25 дек 2012, 22:02, променено общо 1 път.

Отговори

Върни се в “СЪВЕТИ / НАПРАВИ СИ САМ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта