Сервиз за газови уредби

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
Потребителски аватар
ghost
потребител
потребител
Мнения: 58
Регистриран: 27 май 2008, 19:46
Модел на автомобила: Ford Sierra 2.0i Ghia
Контакти:
Status: Извън линия

Сервиз за газови уредби

Мнение от ghost » 23 юли 2008, 18:01

Кажете някой добър сервиз където слагат газови уредби в София и коя марка е по-добра според вас, и ако кажете горе-долу каква сума да си приготвя ще е супер :), че е време да си сложа, сиерата ми харчи 20/100 бензин и не се издържа ...
Всичко което не се купува с ПАРИ се купува с МНОГО ПАРИ !!!

wrecked_pld
потребител
потребител
Мнения: 21
Регистриран: 15 окт 2007, 18:16
Модел на автомобила: FORD TAUNUS
Status: Извън линия

Re: Сервиз за газови уредби

Мнение от wrecked_pld » 23 юли 2008, 19:30

ghost написа:Кажете някой добър сервиз където слагат газови уредби в София и коя марка е по-добра според вас, и ако кажете горе-долу каква сума да си приготвя ще е супер :), че е време да си сложа, сиерата ми харчи 20/100 бензин и не се издържа ...
Колега откъде го изкара тоя разход :shock: ? Гледам,че Сиерата ти е 2.0i ,но това не означава да ти гори толкова много !Имаш сериозен проблем с колата така че преди да слагаш АГУ по-добре си закарай колата да я предлагат,защото като сложиш газова уредба при това положение колата може да ти гори дори 30/100.А как засичаш разхода при пълен резервоар или при сложени 20 лв и колкото минеш ?След идва другия въпрос как караш автомобила нормално или бързо ?За твоя автомобил ще си иска газов инжекцион като цените започват 1000/1200 и се покачват стремително нагоре.Дай малко пояснение,че то темата ти е за друг подфорум ;;):

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Сервиз за газови уредби

Мнение от S_C » 23 юли 2008, 19:44

Има едно момче...пише във VW клуба,при лададжиите и т.н. форуми- th3_machine му е скайпа.Потърси го довечера.Това е човека с газовите.
Но преди това ще трябва да се погледне на тая кола какво и е.Това не е нормален разход.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
ghost
потребител
потребител
Мнения: 58
Регистриран: 27 май 2008, 19:46
Модел на автомобила: Ford Sierra 2.0i Ghia
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Сервиз за газови уредби

Мнение от ghost » 23 юли 2008, 22:05

Ами отчаял съм се от тази кола за това ако харчи 30 газ ще съм доволен :D Разхода го засичам така, като сипа 10 литра минавам 42-45 километра и то с нормално каране и пестене на бензин постоянно :D поради това, че харчи толкова тази кола не ми се ще да пълня 60 литра бензин. Къде ли не я водих и нищо не могат да ми кажат ... а в МФ не отивам защото преди ходих за някви дреболии и ми искаха 1500 лева като аз ги оправих за 300. То колата не струва 1500. За Газов инжекцион щом струва повече от колата направо някой да ми казва телефона на НАДИН. Последно мисля да отида до един сервиз до моста Чавдар гледам тука много го хвалите но съм на работа и все още нямам време да видя какво ще кажат и там.
Всичко което не се купува с ПАРИ се купува с МНОГО ПАРИ !!!

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Сервиз за газови уредби

Мнение от S_C » 23 юли 2008, 23:30

В Надин ще си на чиста загуба...за цяла кола повече от 300 лева не дават.Големи мизерници са.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
ghost
потребител
потребител
Мнения: 58
Регистриран: 27 май 2008, 19:46
Модел на автомобила: Ford Sierra 2.0i Ghia
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Сервиз за газови уредби

Мнение от ghost » 23 юли 2008, 23:37

S_C написа:В Надин ще си на чиста загуба...за цяла кола повече от 300 лева не дават.Големи мизерници са.
да за цяла кола дават от 250 до 300 лева другия вариант е на части но пък нямам пари за нова и ще трябва да съм без кола пък и ми харесва форчето хубава возия бърза голяма е каквито обичам ама ... Та ако някой знае как или къде да я закарам да оправят ще е супер :) и за газовите разбрах че не са 1000 лв горе долу 500 лева излиза газов инжекцион но тук иде друго струва ли си да дам 500 лева за газова като колата не струва и 1000 лв ? :D
Всичко което не се купува с ПАРИ се купува с МНОГО ПАРИ !!!

wrecked_pld
потребител
потребител
Мнения: 21
Регистриран: 15 окт 2007, 18:16
Модел на автомобила: FORD TAUNUS
Status: Извън линия

Re: Сервиз за газови уредби

Мнение от wrecked_pld » 24 юли 2008, 00:14

ghost написа:
S_C написа:В Надин ще си на чиста загуба...за цяла кола повече от 300 лева не дават.Големи мизерници са.
да за цяла кола дават от 250 до 300 лева другия вариант е на части но пък нямам пари за нова и ще трябва да съм без кола пък и ми харесва форчето хубава возия бърза голяма е каквито обичам ама ... Та ако някой знае как или къде да я закарам да оправят ще е супер :) и за газовите разбрах че не са 1000 лв горе долу 500 лева излиза газов инжекцион но тук иде друго струва ли си да дам 500 лева за газова като колата не струва и 1000 лв ? :D
Това не е възможно,вече за един бракуван автомобил дават 400 лв и нагоре,просто тея там в Надин сигурно са още в праисторията.Иначе по проблема значи 500 лв върви една обикновен газова уредба за карбураторни двигатели,моноинжекционите са малко по скъпи 100-200 лв,а газовите инжекциони започват от 1000 нагоре.А това измерване с 10 лв -40-50 км е много неточно,защото се получават големи грешки и най-точно се измеря автомобила с пълен резервоар.След което трябва да отчетеш "нормален" разход.Този проблем непременно трябва да го оправиш с разхода преди да инвестираш в АГУ-то.

Потребителски аватар
ghost
потребител
потребител
Мнения: 58
Регистриран: 27 май 2008, 19:46
Модел на автомобила: Ford Sierra 2.0i Ghia
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Сервиз за газови уредби

Мнение от ghost » 24 юли 2008, 21:06

Да първо ще гледам да оправя проблема ако въобще някой може да го оправи но ако газовата ми излезе 1000 лв няма да слагам то колата не струва толкова по-добре да я продам за 500 и с тези 1000 да взема пак такова с газ само че и без такива проблеми като 20 на 100.
Всичко което не се купува с ПАРИ се купува с МНОГО ПАРИ !!!

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта