закупуване на FORD FOCUS C MAX

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
Потребителски аватар
imarh
потребител
потребител
Мнения: 271
Регистриран: 15 ное 2007, 10:09
Модел на автомобила: Mondeo 2.0 16V 95г. автоматик, комби с теглич
Grand Cherokee 2.7 CRD 2004
Местоположение: София
Status: Извън линия

закупуване на FORD FOCUS C MAX

Мнение от imarh » 10 авг 2012, 10:59

Paranoid написа:Здравейте!!!
На скоро се сдобих с нова кола! FORD FOCUS C MAX 2.0 TDCI GHIA '04...
Здравей,

И аз се замислям за такъв C-MAX (или след фейслифта). Но се чудех ако можеш да дадеш малко информация относно събирането и пътуването на 2ма възрастни с 2 деца и багажа им. (а на две деца багажа им е колкото на двама възрастни, че и повече понякога). Тъй като сега карам Мондео МК1 и живот и здраве след нова година децата ще станат две, се замислям за малък ван.....

Потребителски аватар
Paranoid
потребител
потребител
Мнения: 251
Регистриран: 17 апр 2008, 22:07
Модел на автомобила: FOCUS C-MAX 2.0 TDCI Ghia '04
Местоположение: България
Status: Извън линия

Re: Моят FORD FOCUS C MAX'04

Мнение от Paranoid » 10 авг 2012, 12:20

imarh написа:
Paranoid написа:Здравейте!!!
На скоро се сдобих с нова кола! FORD FOCUS C MAX 2.0 TDCI GHIA '04...
Здравей,

И аз се замислям за такъв C-MAX (или след фейслифта). Но се чудех ако можеш да дадеш малко информация относно събирането и пътуването на 2ма възрастни с 2 деца и багажа им. (а на две деца багажа им е колкото на двама възрастни, че и повече понякога). Тъй като сега карам Мондео МК1 и живот и здраве след нова година децата ще станат две, се замислям за малък ван.....

Здравей imarh!

Да ти че живо и здраво хлапето и поздравления за второто!!!!!!
Ами какво да ти кажа за C-maxa. Аз като гледам сега какво караш- мондео, че и комби. Едва ли багажника на С-мaxa ще е по голям, но относно пътуването.
Колата от вътре е доста просторна, преди нея карах Focus MK2 хечбек и като размери C-max е с цели 3 сантиметра по къс от него, но не знам как е с по-голям багажник и доста по-просторен и удобен. Задният ред седалки може да се променя във всякакви конфигурации. Относно багажа, ами то и при всеки човек е различно количество. Аз деца още нямам и не мога да си представя колко багаж изискват, но според мен багажника ще е напълно достатъчен. При правилно подреждане моя е събирал изключително голямо количество. Като обем на багажника мисля, че ще е напълно достатъчно. А простора и комфорта в купето са големи.
Гледам че си от София, ако искаш може да се разберем и да се видим, за да го разгледаш и сам да пробваш как е спрямо мондеото. Аз сега не съм там, ще се връщам до седмица две, но ако си съгласен пиши на лично от кой квартал си и ще се разберем нещо!
Приятен ден на всички!!!
Изображение

DraganovD
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 29 яну 2012, 15:07
Модел на автомобила: Ford
Status: Извън линия

Re: закупуване на FORD FOCUS C MAX

Мнение от DraganovD » 12 авг 2012, 10:45

Имам въпрос за С-Макс и да не отварям тема ще питам тук.Колко е просвета/разстоянието от пътя до най ниската точка на колата/.В 'Каталог Ауто Ру' който чета за информация не го намирам.Ще оглеждам кола и ми трябва информация.Благодаря предварително на отзовалите се.

Потребителски аватар
Paranoid
потребител
потребител
Мнения: 251
Регистриран: 17 апр 2008, 22:07
Модел на автомобила: FOCUS C-MAX 2.0 TDCI Ghia '04
Местоположение: България
Status: Извън линия

Re: закупуване на FORD FOCUS C MAX

Мнение от Paranoid » 12 авг 2012, 13:26

Ами да кажа честно не знам точно. Не съм го мерил, не не е нисък автомобил. По-скоро е към средна височина.
Изображение

Потребителски аватар
smithee
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 14 авг 2012, 11:26
Модел на автомобила: Ford Focus C-Max 1.8 TDCI GHIA '06
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: закупуване на FORD FOCUS C MAX

Мнение от smithee » 14 авг 2012, 11:35

Здравейте,от вчера съм с Ford C Max ,видях темата и бързам да попитам Paranoid къде е извършил смяната на всички консумативи. В Мото Пфое или в друг сервиз,и колко му е излязло като цена,за да мога да сравня.Така или иначе не съм от София и предполагам цените ще са различни.Но колата също е внесена от Италия,и може би ще се наложи смяната същите неща.
Нов съм във форума и все още не знам дали има специална тема за този модел.Ако някой има интересен линк за четене - може да го сподели :)
Благодаря предварително

Chr81
потребител
потребител
Мнения: 87
Регистриран: 28 фев 2011, 10:47
Модел на автомобила: Ford Focus sedan 1.6 Duratec 100PS
Местоположение: София/Стара Загора
Status: Извън линия

Re: закупуване на FORD FOCUS C MAX

Мнение от Chr81 » 14 авг 2012, 13:20

DraganovD написа:Имам въпрос за С-Макс и да не отварям тема ще питам тук.Колко е просвета/разстоянието от пътя до най ниската точка на колата/.В 'Каталог Ауто Ру' който чета за информация не го намирам.Ще оглеждам кола и ми трябва информация.Благодаря предварително на отзовалите се.
Височината на Фокус МК2 е 1497мм. Не знам обаче дали Фокус Мк2 и С-Маx са с еднаква височина, но предвид, че са на еднаква база, то би трябвало.

Потребителски аватар
imarh
потребител
потребител
Мнения: 271
Регистриран: 15 ное 2007, 10:09
Модел на автомобила: Mondeo 2.0 16V 95г. автоматик, комби с теглич
Grand Cherokee 2.7 CRD 2004
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: закупуване на FORD FOCUS C MAX

Мнение от imarh » 14 авг 2012, 13:28

Chr81 написа:
DraganovD написа:Имам въпрос за С-Макс и да не отварям тема ще питам тук.Колко е просвета/разстоянието от пътя до най ниската точка на колата/.В 'Каталог Ауто Ру' който чета за информация не го намирам.Ще оглеждам кола и ми трябва информация.Благодаря предварително на отзовалите се.
Височината на Фокус МК2 е 1497мм. Не знам обаче дали Фокус Мк2 и С-Маx са с еднаква височина, но предвид, че са на еднаква база, то би трябвало.
Човека пита за просвета - разстоянието от пътя до най ниската точка на колата (картер, диференциал, някой носач). А не са височината на тавана.

Заключена

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 63 госта