казанче за вода на чистачките

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
oraprex
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 24 ное 2008, 09:12
Модел на автомобила: мондео 1
Status: Извън линия

казанче за вода на чистачките

Мнение от oraprex » 04 дек 2008, 15:29

Моля, помогнете !
когато се опитах да си измия стъклата се оказа че пръскалките ми не работят, най - лошото е че не се чува да ми работи помпичката за водата , проверих бушоните - всички са здрави, но в книжката са посочени още едни бушони под кормилото в ляво които аз не мога да намеря или моята кола има само отпред при двигателя бушони. Мондео td 1.8 комби\95

Потребителски аватар
_bioHAZArd_
потребител
потребител
Мнения: 286
Регистриран: 28 мар 2008, 13:09
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI, Ford Mondeo 1995 2.0 136 hp 16V Ghia ГИ Фобос
Местоположение: Габрово
Контакти:
Status: Извън линия

Re: казанче за вода на чистачките

Мнение от _bioHAZArd_ » 04 дек 2008, 16:10

Ами колега, може и помпичката да е заминала. При мен си замина от рас. Без да се мъчи. Сложиха ми някаква тайландска за 25лв със смяната. Само дето майстора много псува колко е бъркал да я смени :) Така че допусни че проблема може да е там.
Една страна, един народ, единна вяра, нов живот!

Потребителски аватар
peterdi_bg
потребител
потребител
Мнения: 2076
Регистриран: 11 сеп 2008, 22:02
Модел на автомобила: n/a
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: казанче за вода на чистачките

Мнение от peterdi_bg » 05 дек 2008, 12:59

Моята кола си я взех с изгоряла помпичка, клемата за тока ми беше направо побеляла. Ако и при тебе е същото е за смяна направо.
ЦЕНИ ЖИВОТА! УБИЙ СКОРОСТТА!

Nikola Iordanov
потребител
потребител
Мнения: 405
Регистриран: 02 ное 2008, 13:55
Модел на автомобила: Mondeo 1.8 16V 1995 комби
Fopd Fusion 1.6
Местоположение: Дупница
Status: Извън линия

Re: казанче за вода на чистачките

Мнение от Nikola Iordanov » 05 дек 2008, 23:18

Колега аз имах подобен проблем само че при мен помпата бръмчеше казанчето пълно със вода а не искаше да пръска на стъклата . Свалих помпата но преди това се сваля предна дясна гума под калника и кората под радиатора . И какво се оказа на дъното на казанчето се беше образувало нещо като желе от антифриза за миячното и беше запушило помпата Измих казанчето без да го свалям поставих помпата отново и тръгна . Та ако си проверил бушоните и са здрави ще трябва да свалиш помпата за да я провериш дали не е изгоряла със две кабелчета вземи ток от акомулатора включи я и ще раз береш дали е здрава или не .

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта