Focus 2008 1,8 tdci или 1,6 Duratec

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
NikiSu
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 21 дек 2011, 11:54
Модел на автомобила: ford
Status: Извън линия

Focus 2008 1,8 tdci или 1,6 Duratec

Мнение от NikiSu » 07 яну 2012, 13:38

Здравейте форумци,
това ми е първа тема затова по-лекичко го карайте :D ...
Та директно въпроса...харесъл съм няколко автомобила върнати от лизинг в МП...единият е седан 2008г. 1.8 tdci и страшно ми хареса...с много екстри и т.н.
Другия е е пак седан 2008 1.6 Дуратек 100 к.с.... Не бих изкал да се започва цялата полемика кой е по-добрия двигател бензина или дизела, но все пак бих искал компететно мнение... дизела вече се продава по 2.60 лв. и няма тенденция да спадне. По тази логика май вече не е толкова изгодно да караш дизел... Другото което ми направи впечетление е данъка на двата автомобила...на дизеловия е около 380 лв. на бензина е 70 лв. :-/: . За тези неща сметка и аз мога да си направвя , но за самите коли очаквам от вас и от колеги които карат такива да ме насочат, че дилемата е наистина голяма.
Мерси

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: Focus 2008 1,8 tdci или 1,6 Duratec

Мнение от dimkar » 07 яну 2012, 14:34

Към това, което си изброил, може да добавиш и по-скъпа поддръжка, много по-скъпи евентуални ремонти при дизеловия мотор, по-големи и скъпи проблеми, заради калпава нафта, особено зимата, и си готов. :)
П.П. По заводски данни на 1,8 TDCi (115 Hp) му дават среден разход 5,2 л/100 км, което при днешната цена на дизела прави 13,52 лв. На 1,6 Duratec 16V (100 Hp) пък му дават среден разход 6,7 л/100 км, което пак при днешна цена на бензина прави 16,35 лв. Да не говорим, че ако в последствие се сложи един ГИ на бензиновия мотор, разходът може да слезе и под 10 лв на 100 км пробег. Аз, на твое място, въобще не бих се чудил, какво да избера.

niki85
потребител
потребител
Мнения: 132
Регистриран: 22 дек 2011, 21:35
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: Focus 2008 1,8 tdci или 1,6 Duratec

Мнение от niki85 » 07 яну 2012, 16:01

Не искам да се заяждам, но колегата нещо се олял с изхвърлянето :) . Чак по едно време се уплаших, че е написал, че колата почва да връща бензин... 6,7 л/100 км градско ? Ти сериозно ли ?

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: Focus 2008 1,8 tdci или 1,6 Duratec

Мнение от dimkar » 07 яну 2012, 17:00

Аз съм сериозен, а ти можеш ли да четеш? Някъде да съм написал "градско"? Написал съм среден разход. И толкова го дават от завода производител. На тях ли да вярвам или на теб?

niki85
потребител
потребител
Мнения: 132
Регистриран: 22 дек 2011, 21:35
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: Focus 2008 1,8 tdci или 1,6 Duratec

Мнение от niki85 » 07 яну 2012, 17:35

Повече съм склонен да вярвам на автомобила си, който карам всеки ден със същия двигател, отколкото на някакви стойности, измерени на стенд с 60 км/ч...

П.С. Иначе съм съгласен за ГИ-то.Това е по-добрият вариант.

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: Focus 2008 1,8 tdci или 1,6 Duratec

Мнение от dimkar » 07 яну 2012, 17:44

Лошо няма. Но понятието "разход" е толкова разтегливо, че съм склонен да взимам, като база за сравнение, заводските показатели, отколкото разказите на очевидци.

NikiSu
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 21 дек 2011, 11:54
Модел на автомобила: ford
Status: Извън линия

Re: Focus 2008 1,8 tdci или 1,6 Duratec

Мнение от NikiSu » 07 яну 2012, 23:15

Мдааа... не исках разправии да стават...
Дълго време карах Пежо 306 1.6 бензин и като цяло бях доволен, но през цялото време гледах и четях как дизела "набира скорост"...особенно ХДИ и common rail-a като цяло.
Мислех си че 1,8 TDCI със сигурност ще е страхотен двигател...но после видях цени на горива и поддръжка, от друга страна трябва да кажа че на година не минавам много километри...със сигурност няма повече от 5-6 к. Исках мнения от хора каращи гореизброените двигатели които да споделят техните мнения, жена ми например каза : "100 коня не са малко на тази кола..." та и затова питам вас.

Потребителски аватар
mediacenter
потребител
потребител
Мнения: 36
Регистриран: 25 мар 2009, 22:42
Модел на автомобила: FORD MONDEO 2.0 tdci 2007
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Focus 2008 1,8 tdci или 1,6 Duratec

Мнение от mediacenter » 08 яну 2012, 03:59

Здравей колега,
както сам разбираш,тук в този форум адекватно мнение малко трудно ще получиш...
Изказвания от рода "купи си това ,щото аз имам такова" ,няма да коментирам.
И двата мотора имат своите качества.
Моят съвет е следния: направи по един тест драйв и на двете машини...и вземи тази,която те спечели :D:
Все пак покупката на автомобил, а и самото шофиране си е емоция...
Мисля,че в твоя случай не става въпрос за икономии от горива и консумативи.
Пожелавам ти успех!

NikolayS
потребител
потребител
Мнения: 20
Регистриран: 31 дек 2011, 20:53
Модел на автомобила: Mondeo 1.8 TDCI 2009
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Focus 2008 1,8 tdci или 1,6 Duratec

Мнение от NikolayS » 08 яну 2012, 08:46

Може би , трябва да се започне с годишният Ви пробег т.е 15-20к км. няма смисъл от дизел, но ако е над 23-24к сметката показва друго. Относно казуса с "кофти" нафта Кастрол ТДА и Ромпетрол правят чудеса (това е от опита ми с 92 камиона!).

Аз лично карам Мондео 1,8 тдци 125 бхп. от четири дни и мога само добри неща да кажа :) купувана от МП комби в невероятно състояние съвет: Погледнете и тях!
Отлична динамика за моя вкус (малко пенсионерски). Добра изработка и материали.

Успех с покупката.

NikiSu
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 21 дек 2011, 11:54
Модел на автомобила: ford
Status: Извън линия

Re: Focus 2008 1,8 tdci или 1,6 Duratec

Мнение от NikiSu » 08 яну 2012, 11:59

Мерси за отговорите, само да добавя че изминавам не повече от 6-7 хиляди на година, за над 20 трудно да говорим. Иначе. за тест. драйв и аз съм се замислил лошото в случая е че съм от Варна. айде...

Sevreth
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 15 апр 2011, 18:55
Модел на автомобила: Ford Focus MK2.5
1.8 TDCI 115HP
Status: Извън линия

Re: Focus 2008 1,8 tdci или 1,6 Duratec

Мнение от Sevreth » 08 яну 2012, 13:20

И какво като си от Варна, и в Мото пфое-Варна имат тестови автомобили. Днес е неделя и им е почивен ден но утре можеш да се отбиеш.

П.С. ако се получи така че нямат наличен 1.8тдци свиркай ще ти дам моя :wink:
Изображение

NikolayS
потребител
потребител
Мнения: 20
Регистриран: 31 дек 2011, 20:53
Модел на автомобила: Mondeo 1.8 TDCI 2009
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Focus 2008 1,8 tdci или 1,6 Duratec

Мнение от NikolayS » 08 яну 2012, 13:34

NikiSu написа:Мерси за отговорите, само да добавя че изминавам не повече от 6-7 хиляди на година, за над 20 трудно да говорим. Иначе. за тест. драйв и аз съм се замислил лошото в случая е че съм от Варна. айде...
Е аз от МП - Варна го купих, а ако си харесаш от МП от друг град ще ти го докарат!! А за 6-7 на година по-добре бензин.

NikiSu
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 21 дек 2011, 11:54
Модел на автомобила: ford
Status: Извън линия

Re: Focus 2008 1,8 tdci или 1,6 Duratec

Мнение от NikiSu » 11 яну 2012, 13:38

Във Варна нямат нищо удобно за тест драйв...голям майтап...само за разходката до София не става :( ... а пък да ми я докарат...сигурно след като си я купя и без да съм я видял...Между другото в МП София ми казаха, че всички коли са проврени и каквото е трябвало е сменено и отремонтирано...наистина ли е така...дето се вика спестяваш едно 500-600 лв. от първоначалните консумативи дето задължително ги даваш при покупка на втора ръка кола.Някой ако наскоро си е вземал кола от тях ако може да сподели дали е вярно наистина..

niki85
потребител
потребител
Мнения: 132
Регистриран: 22 дек 2011, 21:35
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: Focus 2008 1,8 tdci или 1,6 Duratec

Мнение от niki85 » 11 яну 2012, 18:08

В никакъв случай да не вярваш на такива неща. Наскоро пробутаха едно мондео със заминал съединител и маховик на един приятел и после 2 седмици вдигаше скандали преди да ги сменят за тяхна сметка. Отваряш си очите на 4 и гледаш все едно купуваш от автокъща от Горубляне!

NikolayS
потребител
потребител
Мнения: 20
Регистриран: 31 дек 2011, 20:53
Модел на автомобила: Mondeo 1.8 TDCI 2009
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Focus 2008 1,8 tdci или 1,6 Duratec

Мнение от NikolayS » 12 яну 2012, 00:21

Ти явно не четеш!! но т'ва си е БГ манталитет...както и да е. В МП - КЪДЕТО И ДА Е В БГ автомобилите се проверяват в сервиз, но само тези изкупени от тях(като моето Мондео) всички забележки колкото и дребни да са те се отстраняват, но колата НЕ се обслужва аз платих 340.00лв за пълно обслужване (всички филтри и масла - 20% отстъпка ми направиха).

Потребителски аватар
mediacenter
потребител
потребител
Мнения: 36
Регистриран: 25 мар 2009, 22:42
Модел на автомобила: FORD MONDEO 2.0 tdci 2007
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Focus 2008 1,8 tdci или 1,6 Duratec

Мнение от mediacenter » 12 яну 2012, 01:46

NikiSu написа:Във Варна нямат нищо удобно за тест драйв...голям майтап...само за разходката до София не става :( ... а пък да ми я докарат...сигурно след като си я купя и без да съм я видял...Между другото в МП София ми казаха, че всички коли са проврени и каквото е трябвало е сменено и отремонтирано...наистина ли е така...дето се вика спестяваш едно 500-600 лв. от първоначалните консумативи дето задължително ги даваш при покупка на втора ръка кола.Някой ако наскоро си е вземал кола от тях ако може да сподели дали е вярно наистина..
Сегаа..
Ако наистина си решил да си купиш един от двата автомобила,какъв е проблема да хванеш автобуса до София?
Аз лично преди време това направих.Бях си намерил един FORD RANGER от Мото Пфое-Люлин и след няколко сериозни разговора с дилърчето,хванах автобуса и 2 часа след пристигането си, пътувах с чудовището обратно към Бургас :)
Преди 2 години пък харесахме за приятелката ми една Fiesta от Мото Пфое в Младост и бам, един приятел ни закара ,видяхме,харесахме и я взехме..даже на изплащане.
Нещата се случват доста бързо и лесно ,стига да си подготвен.
Съвета ми е да проведеш по-сериозни разговори с определен дилър и да го накараш да се чувства ангажиран с тази сделка и да приготви всичко необходимо.
В нашия случай и двете момчета се оказаха супер точни и си свършиха работата много добре.
Относно обслужването..автомобилите закупени от тях се обслужват когато им дойде времето.Дали се проверяват като ги върнат..само в Мото Пфое си знаят.Все пак си имат сервизни книжки,можеш да провериш какво е правено.
Рейнджъра като го взех беше супер зле отвън ,имаше страшно много забележки /надрана боя предимно/ и един счупен стоп,който смениха същия ден,но това не беше пречка,знаех че има протокол за щетите,просто ги оправих в Б-с.

Така че,колега...по-смело :)

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 83 госта