Читав автобояджийски сервиз в София?

За всички ретро автомобили като: Capri, Taunus, Granada, Cortina...
Потребителски аватар
Bonso
потребител
потребител
Мнения: 631
Регистриран: 09 мар 2006, 17:27
Модел на автомобила: Ford Capri '79 2.8i V6
Volvo S60R '04 2.5 turbo AWD
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Читав автобояджийски сервиз в София?

Мнение от Bonso » 02 апр 2012, 23:20

Търся автобояджийски сервиз в София за някои поправки по колата ми. Става въпрос за Капри- то. Малко си изпатих от майстори и две години след смяна на прагове и калници ръждата започва да се прокрадва. Общо взето, трябва пода на колата да се намаже с антикорозионно покритие и да се консервират и пребоядисат праговете.

Ще съм благодарен, ако някой ми препоръча читав сервиз, където хората да работят качествено и да имат опит с подобни стари автомобили.

Потребителски аватар
deshi
потребител
потребител
Мнения: 369
Регистриран: 13 сеп 2007, 12:31
Модел на автомобила: Capri 2300 turbo
Puma 1.7
Status: Извън линия

Re: Читав автобояджийски сервиз в София?

Мнение от deshi » 03 апр 2012, 00:54

въпросните хора вече не се занимават с това ... и техните каприта още нямат ръжда :)
live and let die

Потребителски аватар
vessomitkov
потребител
потребител
Мнения: 560
Регистриран: 14 дек 2007, 15:14
Модел на автомобила: Ford Taunus 2.0 OHC '81, RIP
Ford Taunus 1.6 OHC '79
Ford Taunus 1.3 OHC '76
Ford Taunus coupe 2.0 V6 '71
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Читав автобояджийски сервиз в София?

Мнение от vessomitkov » 03 апр 2012, 10:30

Бонса каква ръжда бе братче, нали я караш рядко, а и стои на сухо :? . Трябваше след като я сглобят веднага да обработите кухините на праговете, гредите, вратите, абе всичките. Има си готини препарати за тая работа, пръскат се вътре, полепва доста добре, стои мазно и не пропуска влагата/конденза до ламарината. Тва се прави всяка година или през година :( . Звънни на Пальо (Монца) от сласиккара. Виждал съм го как работи. Страхотен автобояджия е и има камера намясто. Изпича дори и само праговете ако ти е пръскал. По-често се занимава с леки удари и поправки по боята. Не можеш да разбереш от къде е старата боя и от къде новата. А за обработката на кухините си я направи сам бе брат. Праговете са ти чисти, няма кал и боклуци в тях, напръскай ги отвътре, също гредите по пода, вратите, особено в долната част отвътре където се задържат боклуци и вода. Под боята какво са пръскали? Сигурно директно върху фабричния грунд на прага и въху старата боя са пръснали новата :( . За кухините Краси ми препоръча препарата на CARSYSTEM. Има го сниман в темата на Speeder в италиянския раздел. Той си е обработвал Алфата.
Изображение

Потребителски аватар
Bonso
потребител
потребител
Мнения: 631
Регистриран: 09 мар 2006, 17:27
Модел на автомобила: Ford Capri '79 2.8i V6
Volvo S60R '04 2.5 turbo AWD
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Читав автобояджийски сервиз в София?

Мнение от Bonso » 12 апр 2012, 18:37

мерси за съвета. видях ги тези спрейове в Бриколаж. а иначе как да напръскам праговете отвътре? нещо неможах да схвана.

иначе ще му звънна на Монца- та щом го препоръчваш

Потребителски аватар
vessomitkov
потребител
потребител
Мнения: 560
Регистриран: 14 дек 2007, 15:14
Модел на автомобила: Ford Taunus 2.0 OHC '81, RIP
Ford Taunus 1.6 OHC '79
Ford Taunus 1.3 OHC '76
Ford Taunus coupe 2.0 V6 '71
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Читав автобояджийски сервиз в София?

Мнение от vessomitkov » 12 апр 2012, 23:28

Таунуса има кръгли дупки с големината на левче от вътре под декоративната лайсна дето държи мокета отстрани. При Каприто май не беше така :roll: Тези отвори са покрити фабрично с някакво тиксо. Ако няма на Каприто такива отвори , просто си направи такива на 3-4 места отвътре по протежение на целия праг и от там ще си го консервираш всяка година.

Отговори

Върни се в “РЕТРО”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта