Скърцане-Мондео

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
Потребителски аватар
dimitardima
потребител
потребител
Мнения: 307
Регистриран: 25 ное 2007, 18:52
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1,8 I Zetec 16V Ghia 1996г.комби 112к.с. тел.0896138531
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Скърцане-Мондео

Мнение от dimitardima » 05 апр 2009, 22:54

Значи,като минавам през неравности или слизам от тротоара или в завой,започна много да скърца нещо отпред.На мен ми се струва ,че е от дясната страна повече.Амортисьор ли е,пружина ли е,или някакви тампони?Всяко мнение ще е от полза!Благодаря предварително! :D Става въпрос за колата от профила ми.

Потребителски аватар
vargala81
потребител
потребител
Мнения: 1326
Регистриран: 06 дек 2007, 13:50
Модел на автомобила: Ford Focus 2001 г. - 1.6, 16v, 100 ps.Zetec SE Engine
Местоположение: Asenovgrad
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Скърцане-Мондео

Мнение от vargala81 » 05 апр 2009, 23:18

dimitardima написа:Значи,като минавам през неравности или слизам от тротоара или в завой,започна много да скърца нещо отпред.На мен ми се струва ,че е от дясната страна повече.Амортисьор ли е,пружина ли е,или някакви тампони?Всяко мнение ще е от полза!Благодаря предварително! :D Става въпрос за колата от профила ми.
на мен така ми скърцаха биалетките,след като ги смених спря да скърца.възможно е да е и от тампоните на стабилизиращата щанга.

AlexP
потребител
потребител
Мнения: 259
Регистриран: 08 окт 2006, 19:07
Модел на автомобила: 2000 Mercedes S500
2006 Toyota Prius
1996 Toyota RAV4
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Скърцане-Мондео

Мнение от AlexP » 06 апр 2009, 18:25

Виж си тампоните на носачите. Имах подобен проблем и се оказа от тях.

Shoumena
потребител с
потребител с
Мнения: 106
Регистриран: 03 мар 2009, 16:58
Модел на автомобила: Mondeo MK1
Status: Извън линия

Re: Скърцане-Мондео

Мнение от Shoumena » 27 апр 2009, 22:37

Моето мондео беше така , като смених тампоните на носачите засппа. Провери си ги и твоите.

Потребителски аватар
scoti
потребител
потребител
Мнения: 49
Регистриран: 28 апр 2008, 12:49
Модел на автомобила: mondeo
Местоположение: pld
Status: Извън линия

Re: Скърцане-Мондео

Мнение от scoti » 03 май 2009, 18:10

пък аз имах такъв проблем някаква ламаринка като подложка бе сложена на трабите на аспуха и си мислих че е нещо от пред ама се оказа точно посредата тая ламарина ;) (та открих го като се скасаха трабите и тря6е да ги заварявам ;) ) сега не ми трака като е махнах ламаринката пробваи може и това да е

lans3r
потребител
потребител
Мнения: 57
Регистриран: 23 юни 2009, 04:47
Модел на автомобила: Форд Мондео Комби 2.0i 16v Zetec 136hp
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Скърцане-Мондео

Мнение от lans3r » 29 юни 2009, 10:24

Колега , изгаси двигателя ,излез от колата разклати я стабилно и се услушай от каде свири ,но за мен 80% са биалетки. ако ги сменяш вземи по качествени от порядака на 40-50 лв. бройката. :) Може сам да си ги смениш ключ 17'' за 15 мин. не е необходимо да дадеш 20-30 лв. на вятъра.
дано съм помогнал :)
Изображение

riskue
потребител
потребител
Мнения: 106
Регистриран: 23 авг 2008, 22:07
Модел на автомобила: ford mondeo hatchbek 2.0i ghia 1999g.
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: Скърцане-Мондео

Мнение от riskue » 27 авг 2009, 12:29

Здравейта колеги,
При мен проблема е следния - Мондеото постоянно скърца от задните амортисьори. Когато е в покой като го разклатя скърца, като е в движение пак скърца, като пълзя по без път много скърца, а когато надуя радиото спира :lol: .Това беше в кръга на шеганта, какво може да е това за какви суми говорим , като резервни части. Автомобила е в мен от 1г. и не съм се сблъсквал с обслужване на Форд.

Потребителски аватар
nedkos
потребител
потребител
Мнения: 167
Регистриран: 22 ное 2008, 17:25
Модел на автомобила: Vectra B 1.6 automat
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Скърцане-Мондео

Мнение от nedkos » 27 авг 2009, 13:35

Здравейте ''скърцащи'' маняци :)
Скърцане имаше и примен,но сега всичко е ОК. След като смених тампоните на задните биалетки на стабилизиращата щанга всичко се стабилизира.
Да знаете само колко много търсех преди да установя проблема,не е истина.
Не е нужно да се сменят биалетките,а само тампоните.Има ги в МП на цена 6лв 2 бр. ,въпреки че може да ги намерите на около 3лв за 2 бр. , но реших този път да ги взема от МП за да установя колко ще издържат и този път-последната ми смяна беше преди 2 дена на единия тампон.
Ремонта е супер лек-само се сваля гумата,после се развива с 17 мм камък.След това за да извадиш биалетката пускаш крика,но подпираш главината за да може да се освободи от напрежението и си ТИ , успех !
Смени ги,на 100% проблема е в тях.
Изображение

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 69 госта