Проблем с задни спирачки Фиеста

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
votkov
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 04 мар 2005, 20:06
Модел на автомобила: Pleven
Местоположение: Ford Fiesta 1.1
Status: Извън линия

Проблем с задни спирачки Фиеста

Мнение от votkov » 28 юни 2009, 22:39

Здравейте,
Колата ми е Фиеста 1.1mi 1992г. Значи имам следния проблем. Като отидох на преглед предните ми спирачки спират идеално а задните не държат, ръчната спира задните колела. Преди време зимата дигнах ръчната и ми залепнаха накладките за барабаните. Тогава ми смениха само накладките. Тогава си мислех че спирачките са ми ОК но уви. Сега като отидох на майстора сега ми смени цилиндърчетата т.е. сменени са ми задните накладки и задните цилиндърчета. Ръчната ми държи идеално. Уш регулираха накладките отзад, но на валяците колелата си се въртят все едно не натискам спирачките. Доколкото разбрах няма устройство в зависимост от натоварването да определя силата на задните накладки. Та въпроса ми е къде може да е проблема. Като се разхалби тръбичката на задните накладки при натискане си излиза спирачна течност. Уш обезвъздушиха всики колела дори ми гарантира майстора че спирачките са ми ОК.
Дали проблема е в спирачната помпа или другаде или не е възможно отпред да държат а отзад не ? Имал ли е някой подобен пробелем да даде насоки ?

Потребителски аватар
essex
потребител
потребител
Мнения: 2401
Регистриран: 28 окт 2008, 14:15
Модел на автомобила: Форд Фокус СТ170
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с задни спирачки Фиеста

Мнение от essex » 28 юни 2009, 23:56

е това вече е нещо незнайно , аз и един приятел му правихме задните спирачки и са добре , от - до ги правихме
а ти както казваш че всичко си е наред само с крачната не спират е не се сещам освен да ги погледнем лично колега
По-добре 10мин закъснял, но поне жив и здрав.

Потребителски аватар
elboss
потребител
потребител
Мнения: 41
Регистриран: 31 май 2009, 14:13
Модел на автомобила: fiesta xr2
Status: Извън линия

Re: Проблем с задни спирачки Фиеста

Мнение от elboss » 05 юли 2009, 20:52

колега виждам 4е си сменил задните цилиндар4ета и накладки , колко пари4ки ти стръжа6е тожа ?

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 65 госта