Смяна ВОДНА ПОМПА ?!

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
sa6ika
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 28 яну 2012, 22:58
Модел на автомобила: Ford Orion 1993 chia 1.8
Status: Извън линия

Смяна ВОДНА ПОМПА ?!

Мнение от sa6ika » 04 апр 2012, 17:26

Здравейте колеги, водната помпа протече... Искат ми само за работата минимум 150лв. Колата е Форд Орион 1.8 бензин. Знам че за да се смени водната помпа на този двигател се сваля ангренажния ремък. Моля дайде някакви насоки в никакъв случай не ми се дават 150лв..., ако някой от вас е сменял, свалял ангренажен ремък моля да сподели как стоят нещата с зацепване, белези, като цяло дали човек който не го е правил, но пък схваща бързо ще може да го направи без да има последици за клапаните :D Ако имате снимки схеми ще съм Ви много благодарен. Ако може някой подробно да ми обясни ще е супер, хайде чакам включване от ваша страна :P Мерси предварително ! (bow)

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10857
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Смяна ВОДНА ПОМПА ?!

Мнение от ЯЛТА » 05 апр 2012, 00:12

А стига бре, за тези пари свалят и качват мотор и скорости, това за кой град става въпрос ?
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

sa6ika
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 28 яну 2012, 22:58
Модел на автомобила: Ford Orion 1993 chia 1.8
Status: Извън линия

Re: Смяна ВОДНА ПОМПА ?!

Мнение от sa6ika » 05 апр 2012, 20:42

ЯЛТА написа:А стига бре, за тези пари свалят и качват мотор и скорости, това за кой град става въпрос ?
Става въпрос за град София. Хаха .. и аз като чух цената направо на ум си им теглих една, както и да е все пак все още очасвам някой да сподели опита сии ?!

Потребителски аватар
to6kooo
потребител
потребител
Мнения: 213
Регистриран: 15 дек 2007, 22:13
Модел на автомобила: MONDEO 2.0 16V GHIA 2003 с ГИ KME
Местоположение: варна
Status: Извън линия

Re: Смяна ВОДНА ПОМПА ?!

Мнение от to6kooo » 06 апр 2012, 23:11

Абе много искам да видя къде за тия пари свалят и качват мотор :shock: ,ск. кутия може,поне в Варна няма,не знам за София,както и да е,сериозно по въпроса на колегата,скоро я правих тази процедура ама не съм правил естествено снимки.Нещата са така,все едно сменяш ангренаж плюс точене на антифриз и четири болта за помпата.Как да ти го обесня,трябва да си сменял ангренаж на кола поне веднъж,инструменти и условия,инфо като белези и т.н. навсякъде има,кола като кола,аз си се занимавам професионално и затова ми е лесно,даже се вкарах в голям филм и въпреки че имаха още километри смених и ролки и ремък защото имаха шум вече,ако не я бях отворил за помпата,щях да си я карам и така,ама....бам 200лв. за части :)

sa6ika
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 28 яну 2012, 22:58
Модел на автомобила: Ford Orion 1993 chia 1.8
Status: Извън линия

Re: Смяна ВОДНА ПОМПА ?!

Мнение от sa6ika » 07 апр 2012, 16:35

to6kooo написа:Абе много искам да видя къде за тия пари свалят и качват мотор :shock: ,ск. кутия може,поне в Варна няма,не знам за София,както и да е,сериозно по въпроса на колегата,скоро я правих тази процедура ама не съм правил естествено снимки.Нещата са така,все едно сменяш ангренаж плюс точене на антифриз и четири болта за помпата.Как да ти го обесня,трябва да си сменял ангренаж на кола поне веднъж,инструменти и условия,инфо като белези и т.н. навсякъде има,кола като кола,аз си се занимавам професионално и затова ми е лесно,даже се вкарах в голям филм и въпреки че имаха още километри смених и ролки и ремък защото имаха шум вече,ако не я бях отворил за помпата,щях да си я карам и така,ама....бам 200лв. за части :)
Мерси за инфото, днес я смених, един познат дойде и зацепи ремъка и няма проблеми всичко е както си трябва! Важното е че я сменихме и знам вече как се и зацепва ангренажа. Само за инфото помпата в Еврото ми струваше 43 лв : ) Ако някой колега се интересува ..

Потребителски аватар
to6kooo
потребител
потребител
Мнения: 213
Регистриран: 15 дек 2007, 22:13
Модел на автомобила: MONDEO 2.0 16V GHIA 2003 с ГИ KME
Местоположение: варна
Status: Извън линия

Re: Смяна ВОДНА ПОМПА ?!

Мнение от to6kooo » 10 апр 2012, 21:43

А,тази помпа от еврото е китайската предполагам? Аз сложих на HEPU немска ужким ;):

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта