Проблем с чистачки на Форд Фокус 2001г

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
valyoz
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 27 ное 2010, 12:07
Модел на автомобила: Ford Focus
Status: Извън линия

Проблем с чистачки на Форд Фокус 2001г

Мнение от valyoz » 26 юни 2012, 17:32

Здравейте, проблема е следния: когато измия предното стъкло и чистачките не спират да работят, трябва да изгася колата за да спрат. На всички други позиции (или по-правилно функции) си работят нормално, а това е така само когато ползвам предните пръскалките. Две седмици преди да се появи този проблем ми изгоря бушона за чистачките. Колата е Форд Фокус 2001г. Ако някой се е сблъсквал с подобна повреда, нека сподели. Благодаря предварително за всички мнения!

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Проблем с чистачки на Форд Фокус 2001г

Мнение от mrdds » 27 юни 2012, 10:30

Релето залепва.
Когато пръснеш, чистачките тръгват и след 2 оборота релето трябва да изключи,а то явно не изключва и си продължава докато не му прекъснеш тоците.
Най добре иди в сервиз.Тоците не са шега работа да не запалиш колата.

valyoz
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 27 ное 2010, 12:07
Модел на автомобила: Ford Focus
Status: Извън линия

Re: Проблем с чистачки на Форд Фокус 2001г

Мнение от valyoz » 19 юли 2012, 14:43

Благодаря за съвета! След толкова дни ходене по сервизи и предположения от работещите там, то не бяха смяна на реле за чистачките, управляващ модул, лостчето за управление, накрая решиха, че е таблото с бушоните, а то...оказа се моторчето. Хубаво и безаварийно лято!!!

Fiesta_IGI
потребител
потребител
Мнения: 40
Регистриран: 13 дек 2010, 12:24
Модел на автомобила: FORD C-Max 2.0 FACE 2016
Местоположение: Burgas
Status: Извън линия

Re: Проблем с чистачки на Форд Фокус 2001г

Мнение от Fiesta_IGI » 01 окт 2013, 20:02

някой може ли дами каже,от къде идва проблема с вибрациите,като пусна вода,чистят,на втория път,като поизсъхне дясната започва да вибрира,иначе се здрави перата.
Другия проблем мие,неми се изчиства стъклото хубаво,има мазнотии,като мъгла ми стои,чистачките само водата махат,а като карам по тъмно и от среща някой с фар като ме осветли,мъглата се вижда на стъклото и е мн.гадно.Носих я на една мивка,чистиха с един препарат,не стана,казахами да сменям течноста за чистачки,сто акъла сто идеи.Вие да помогнете тук.
имате ли идея,как да премахна лак и боя,предполагам че попаднало по малко ,понеже боядисах праговете на едно малко място и бронята от преде.предполагам че може да попаднало малко.


http://kosser.net/Polezno/4ista4ki.php
прочетъх от до и се убедих че трябва даси сменям чистачките,колкото и да изглеждат на първ поглед здрави,слънце кал пясък,не гаражирани автомобили,всичко води до предварително сменяне на всяка една част на колата,от чистачки до гуми и ред други части и елементи.
May the FORD be with you!
Докато човек умре, все ум събира и пак без ум умира

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1746
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Проблем с чистачки на Форд Фокус 2001г

Мнение от synthez 3D » 01 окт 2013, 20:39

Колега, точно този проблем с мазно изглеждащото стъкло на тъмно при дъжд е от износени чистачки. На мен ми се е случвало и знам за какво говоря. Това, че перата са здрави и изчистват водата равномерно, не значи, че чистят както трябва. По принцип производителите препоръчват чистачките да се сменят на 5-6 месеца и ако твоите са по-стари, със сигурност е от тях. Когато и моето стъкло изглеждаше по описаният от теб начин, пробвах да го мия с най-различни препарати, сменях течността за чистачки и какво ли още не. В един момент си купих едни ментарски чистачки само за проба и всичко се оправи на момента. От тогава при подобни признаци, независимо че перата са здрави, сменям с нови и всичко е наред.
Изображение

TDCI_2003
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 31 юли 2013, 22:13
Модел на автомобила: Форд Фокус
Status: Извън линия

Re: Проблем с чистачки на Форд Фокус 2001г

Мнение от TDCI_2003 » 02 фев 2014, 18:55

Здравейте колеги,имам проблем с пръскалките за предното стъкло на фокус 2003.Чистачките си работят,но моторчето за водата -не.На задното стъкло всичко си работи-и пръскалките и чистачката.Имате ли идея какъв може да е проблема и в казанчето колко са моторчетата-едно или две?

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10857
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с чистачки на Форд Фокус 2001г

Мнение от ЯЛТА » 02 фев 2014, 22:00

Моторчето е едно, като върти в едната посока,- пръска на предното стъкло, а като върти в другата посока,- пръска на задното стъкло. Или не дава контакт когато е за предните, или е извадено /спукано/ маркуче.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

TDCI_2003
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 31 юли 2013, 22:13
Модел на автомобила: Форд Фокус
Status: Извън линия

Re: Проблем с чистачки на Форд Фокус 2001г

Мнение от TDCI_2003 » 02 фев 2014, 23:47

Не мисля,че е маркуче защото при натискане на лостчето не се чува моторчето,както е при задната пръскалка.Извадих маркучето от пръскалката,надух го и се чува как балбука резервоарчето за водата.Трябва ли да свалям предна лява гума за да прегледам кабелите по резервоарчето?

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13104
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Проблем с чистачки на Форд Фокус 2001г

Мнение от HACKO » 03 фев 2014, 07:36

Проблема е в ключа на волана, не в моторчето.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10857
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с чистачки на Форд Фокус 2001г

Мнение от ЯЛТА » 03 фев 2014, 10:34

TDCI_2003 написа:Трябва ли да свалям предна лява гума за да прегледам кабелите по резервоарчето?
Сваля се целият преден ляв калник.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с чистачки на Форд Фокус 2001г

Мнение от madboy » 03 фев 2014, 12:41

ЯЛТА написа:
TDCI_2003 написа:Трябва ли да свалям предна лява гума за да прегледам кабелите по резервоарчето?
Сваля се целият преден ляв калник.
Аз си мислех, че се сваля само подкалника.

Тези картинки, мисля че са за МК3, но принципа е същия. На клипчето по-долу изглежда същия вариант, пък правят процедурата само да да почистят някакво филтърче. (не знаех, че има нещо подобно там)
Image
Изображение
Изображение

http://youtu.be/HRfc-u5INxY
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

TDCI_2003
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 31 юли 2013, 22:13
Модел на автомобила: Форд Фокус
Status: Извън линия

Re: Проблем с чистачки на Форд Фокус 2001г

Мнение от TDCI_2003 » 03 фев 2014, 22:36

Благодаря на колегите за инфото.За краткото време с този автомобил разбирам,че форд са творение на безумието...Ако трябва да махна калника за да стигна до това резервоарче е направо уникално решение.Преди седмица трябваше да сменя една крушка на фаровете и се оказа,че трябва да сваля решетката,да изтърбуша подкалника(от вътрешната страна на калника е единия от трите винта държащи фара) и да сваля целия фар....то е ясно,че се опитват за всичко да те вкарат в сервиз,но за една крушка,която може да изгори на път......

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13104
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Проблем с чистачки на Форд Фокус 2001г

Мнение от HACKO » 04 фев 2014, 00:01

Ех, колко по-лесно щеше да ти е ако четеш, ама нищо, като си разглобиш колата, ще се сетиш.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
urgan
Потребител
Потребител
Мнения: 1834
Регистриран: 16 яну 2009, 16:44
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCi 131 h.p. Estate 02' Ghia
Engine code: FMBA
Status: Извън линия

Re: Проблем с чистачки на Форд Фокус 2001г

Мнение от urgan » 04 фев 2014, 16:29

HACKO написа:Ех, колко по-лесно щеше да ти е ако четеш, ама нищо, като си разглобиш колата, ще се сетиш.
Така най-качествено се учи човек :P
Изображение

TDCI_2003
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 31 юли 2013, 22:13
Модел на автомобила: Форд Фокус
Status: Извън линия

Re: Проблем с чистачки на Форд Фокус 2001г

Мнение от TDCI_2003 » 04 фев 2014, 23:04

Никога не съжалявам когато се уча и за това питам.Наистина се научих и фаровете ги свалям за около две-три минути.Относно четенето-изчетох доста мнения на колеги и не намерих някой,който е успял да смени крушка на двусекционен фар на фокус MK1 без да го сваля.Поисках помощ и от отговорите разбрах,че за да стигна до казанчето ще трябва да свалям калника.Ако това е вярно и някой го приема за нормално,аз не мисля така.Наско ме насочи към лостчето и в близките дни ще отида някъде да го сменят и дано това да реши проблема.

Потребителски аватар
le6o
потребител
потребител
Мнения: 167
Регистриран: 26 ное 2013, 11:00
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 tddi
Status: Извън линия

Re: Проблем с чистачки на Форд Фокус 2001г

Мнение от le6o » 04 фев 2014, 23:27

То е хубаво да се чете, ама като имаш някакъв проблем и искаш по-бързо да го оправиш е по-хубаво да получиш бърз и точен отговор (затова е форума). И на мен като ми изгоря крушката четох цял ден - задължително трябвало да се свали фара, да ама не. Като установих че има и планка към калника се отказах. Смешно не смешно отидох на сервиз и един пич го смени без да сваля целия фар. Та отсега да знаете на едносекционен фар за фокус НЕ трябва да се сваля фара и крушката е само 1 - H4, за двусекционен H1 и H7 (за съжаление си ги купих "уж за резервни" щото само тази информация намерих тогава).

Извинявам се за офф-а.

Поздрави

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с чистачки на Форд Фокус 2001г

Мнение от madboy » 05 фев 2014, 00:31

TDCI_2003 написа: ......от отговорите разбрах,че за да стигна до казанчето ще трябва да свалям калника....
Колега, при теб картинки не се ли виждат, клипа не го ли виждаш?
le6o написа:То е хубаво да се чете, ама като имаш някакъв проблем и искаш по-бързо да го оправиш е по-хубаво да получиш бърз и точен отговор (затова е форума). И на мен като ми изгоря крушката четох цял ден - задължително трябвало да се свали фара, да ама не. ......
Е тука няма 24 часова поддръжка, това трябва да ни е ясно. Къде си питал как се сменя крушка на Фокус 1 преди фейса?

Не ви ли е ясно, че след подобни изказвания, на човек му писва да раздава съвети на вятъра. После защо никой не помага... ми то се вижда що.
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Потребителски аватар
le6o
потребител
потребител
Мнения: 167
Регистриран: 26 ное 2013, 11:00
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 tddi
Status: Извън линия

Re: Проблем с чистачки на Форд Фокус 2001г

Мнение от le6o » 05 фев 2014, 01:18

То е ясно, че не е 24-часова поддръжка. Не съм пускал тема, защото реших да чета, затова написах кое и как е при мен, та някой ако ползва търсачката да знае ;) И затова е форум не да си даваме съвети на вятъра, а да сме полезни един на друг. Извинявам се, ако с нещо съм нагрубил или засегнал някой с предния си пост. Но просто и четенето не е достатъчно ;)

По темата на колегата: Както НАСКО по-горе написа и според мен виж си лостчето. Ако не е така, тогава сваляй подкалника както колегата madboy е написал.

Лека вечер!

Поздрави

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13104
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Проблем с чистачки на Форд Фокус 2001г

Мнение от HACKO » 05 фев 2014, 16:54

Моторчето е едно, до него отиват два кабела, като посоката на въртене на моторчето определя дали ще пръска отпред или отзад. Щом в едната посока работи значи самото моторче работи (по принцип е много кораво и трудно изгаря). Посоката на въртене се променя чрез промяна на поляритета на напрежението на изводите на моторчето, за това се грижи ключа на волана. Щом в едната посока чуваш мотора а в другата не, няма смисъл да пипаш моторчето, най-много да му счупиш щуцерите (с течение на годините пластмасата става крехка).
До колко е оправдано решението казанчето да е там (не е само при Форд), като се има в предвид, че през време на нормалната експлоатация (не втория живот в Б-я) на автомобила не се налага никаква дейност по него мястото е идеално.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

TDCI_2003
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 31 юли 2013, 22:13
Модел на автомобила: Форд Фокус
Status: Извън линия

Re: Проблем с чистачки на Форд Фокус 2001г

Мнение от TDCI_2003 » 05 фев 2014, 21:57

Благодаря Наско,насочвам се към ключа и при първа възможност ще споделя какво е станало.Бях изключил варианта да е от лостчето,защото чистачките реагираха на всяко положение на ключа.

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта