Вентилатор на радятора

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
kaling
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 21 мар 2007, 18:41
Модел на автомобила: ford fiesta
Status: Извън линия

Вентилатор на радятора

Мнение от kaling » 15 май 2007, 15:26

Здравейте.Имам Ford Fiesta 1,4 CHV и тъйкато наскоро го купих имам няколко неизвестни около него.Гледам че перката за охлаждане на радятора е вързана паралелно с датчика за стрелката на таблото,който се намира в корпуса за термостата.Мисля че това не е оригиналното свързване защото радятора и перката са сменявани.Някой можели да ми каже каде се намира датчика за перката защото аз не откривам такъв никаде около радятора . И дали такъв начин на връзване ще върши работа защото аз досега несам чул да се пуска перката.

Потребителски аватар
cossy
потребител
потребител
Мнения: 4564
Регистриран: 22 яну 2005, 22:20
Модел на автомобила: Ескорт 1.6 -> 2.0 16V
Status: Извън линия

Мнение от cossy » 15 май 2007, 15:27

Погледни по т ръбите за радиатора ;)
Изображение

Потребителски аватар
vlado6669
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 06 ное 2005, 12:56
Модел на автомобила: Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4 91г
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Вентилатор на радятора

Мнение от vlado6669 » 15 май 2007, 18:10

kaling написа:Здравейте.Имам Ford Fiesta 1,4 CHV и тъйкато наскоро го купих имам няколко неизвестни около него.Гледам че перката за охлаждане на радятора е вързана паралелно с датчика за стрелката на таблото,който се намира в корпуса за термостата.Мисля че това не е оригиналното свързване защото радятора и перката са сменявани.Някой можели да ми каже каде се намира датчика за перката защото аз не откривам такъв никаде около радятора . И дали такъв начин на връзване ще върши работа защото аз досега несам чул да се пуска перката..
Не съм много сигурен как е на Фиеста, но на Сиерата ми в корпуса на термостата е датчика, който включва перката на вентилатора. Този датчик стой след термостата- на капака на термостата или на радиатора. А другия датчик, за температурата на таблото е на двигателя.

kaling
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 21 мар 2007, 18:41
Модел на автомобила: ford fiesta
Status: Извън линия

Мнение от kaling » 16 май 2007, 12:47

Има логика датчика за перката да е след термостата и аз го имам точно там на корпуса за термостата,но тогава другият къде се намира ,той явно не е вързан и стрелката на таблото взима данните от този за перката тъй като двата кабела са свързани паралелно един за друг.Значи трябва да търся къде е този в двигателя , но нямам идея къде се намира точно и бих искал някой да ме ориентира за мястото където се поставя.Знам че е някъде на блока но къде точно незнам.

Потребителски аватар
vlado6669
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 06 ное 2005, 12:56
Модел на автомобила: Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4 91г
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от vlado6669 » 16 май 2007, 13:17

Нещо не е наред, датчика за включване на вентилатора е с две букси, и биметална пластина вътре в него затваря веригата при достигане на определената температура. Само прави контакт, докато за температурата на таблото е с една букса и дава различно съпротивление при различна температура. Ако е така една от двете системи при теб не работи. Проследи къде отиват кабелите, откачи ги и виж кое спира да работи. Потърси във форума електрическата система на мотора на Фиестата ти, за да намериш другия датчик, или дано някой колега със същия автомобил ти каже къде се намира.

kaling
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 21 мар 2007, 18:41
Модел на автомобила: ford fiesta
Status: Извън линия

Мнение от kaling » 16 май 2007, 15:46

Намерих един датчик който се намира малко под термостата в ляво и е закачен за главата на мотора.Той е точно с една букса и е с червен пръстен ,предполагам че това е датчика за стрелката на таблото.Като проследих жицата виждам че върви навътре към таблото.

Потребителски аватар
vlado6669
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 06 ное 2005, 12:56
Модел на автомобила: Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4 91г
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от vlado6669 » 16 май 2007, 16:40

kaling написа:Намерих един датчик който се намира малко под термостата в ляво и е закачен за главата на мотора.Той е точно с една букса и е с червен пръстен ,предполагам че това е датчика за стрелката на таблото.Като проследих жицата виждам че върви навътре към таблото.
Това трябва да е, за сигурност загрей мотора и откачи кабела на датчика, ако ти падне стрелката, значи е той. Разбра ли защо имаш допълнителни кабели за другия датчик?

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта