замръзват ми машинките

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
Потребителски аватар
hvg
потребител
потребител
Мнения: 40
Регистриран: 22 яну 2006, 14:12
Модел на автомобила: ФОКУС 2.0i '09 '02,ФИЕСТА 1.25i '00
Местоположение: Ловеч
Status: Извън линия

замръзват ми машинките

Мнение от hvg » 16 фев 2006, 12:21

имам следния проблем: от студа ми замръзват машинките на централното и като реша да отключа те почват да отключват-заключват и се побъркват. един приятел ми каза, че машинките имали някакъв датчик кадето ги карал да се връщат в изходно положние. аз отворих корите да го търся ама ми се стори много сложно (поне за мен :oops: ) да продължа сам. ако някой знае нещо повече моля да ми помогне!!!

Потребителски аватар
S@sel@
потребител
потребител
Мнения: 597
Регистриран: 28 яну 2005, 23:39
Модел на автомобила: ex.Фиеста 1.1 mi `94 / ex.Фокус 1.8 115к.с.
Местоположение: deep in Colorado mountains
Status: Извън линия

Мнение от S@sel@ » 16 фев 2006, 17:45

Отвори вратите, няма нужда да смъкваш корите, вземи WD и пръскай: ключалката (дет пъхаш ключа- вътре пръскай с пластмасовото "маркуче"), отстрани на вратата- механизма за заключване има един... хммм ми като зъб дето е (може да е в 2 положения) под него подпъхвах и пръскаш- абе най добре обилно навсякъде. Повтори това и за другата врата. Внимавай, защото когато едната блокира и например не може да заключи другата също се отключва!
БОГ създаде хората, COLT ги направи равни!

Потребителски аватар
hvg
потребител
потребител
Мнения: 40
Регистриран: 22 яну 2006, 14:12
Модел на автомобила: ФОКУС 2.0i '09 '02,ФИЕСТА 1.25i '00
Местоположение: Ловеч
Status: Извън линия

Мнение от hvg » 17 фев 2006, 10:13

пробвал сам го това със спрея нямаше много ефект. даже имам чувството че откакто го пръсках е събрало още повече мизерия(от прахоляк ли откакво ли незнам...) и май се тормозят още повече!!!

Потребителски аватар
kEFi
потребител
потребител
Мнения: 2863
Регистриран: 17 яну 2005, 13:19
Модел на автомобила: Eskort 1.6 16V EFi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от kEFi » 17 фев 2006, 10:45

Според мен е добре да си погледнеш уплътненията на прозорците - може да ти се стича вода от там вътре във вратата. Опитай се да смажеш механиката и да огледаш кабелите за нараняване. И все пак установил ли си коя врата ти прави проблем и от къде?

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта