Климатик - Мондео `94 - Проблем?

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
pangela
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 05 сеп 2009, 19:51
Модел на автомобила: mondeo 94g.
Status: Извън линия

Климатик - Мондео `94 - Проблем?

Мнение от pangela » 05 сеп 2009, 20:03

здравеъте и от мен, проблема на климатика ми е следниа: когато включа климатика всичко е ок но при промяна на оборотите на автомобила компрезора ми изключва, днес го заредих с фреон и шонтирах 2-та пресостата за високо и ниско налягане за да се убедя че пронлема не е от тях, друга е причината за исключване на компресора, проверих в аутодата схемата и забелязах едно реле throtal (wot) rele което не можах да го намеря каде в афтомобила е поставен, може ли някой да ми окаже садействие каде е релето или дали изобщо то е проблема за климатика ми.

благодаря ви предварително

Потребителски аватар
ewgeny
потребител
потребител
Мнения: 1639
Регистриран: 23 фев 2005, 18:03
Модел на автомобила: Sierra 1,6 OHC
Местоположение: Варна (... и няма гараж)
Status: Извън линия

Re: проблем с климатика на мондео 94г.

Мнение от ewgeny » 06 сеп 2009, 11:49

Това реле може да е изключване на компресора при подаване на пълна газ (май не си го написал правилно). Като прекъсна датичиците пак ли изключва компресора? Може да има запушване в изпарителя.
Sierra 1,6 OHC из дупките си карам!

pangela
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 05 сеп 2009, 19:51
Модел на автомобила: mondeo 94g.
Status: Извън линия

Re: проблем с климатика на мондео 94г.

Мнение от pangela » 06 сеп 2009, 12:02

ewgeny написа:Това реле може да е изключване на компресора при подаване на пълна газ (май не си го написал правилно). Като прекъсна датичиците пак ли изключва компресора? Може да има запушване в изпарителя.
да пак си исключва, самнявам се за запушване понеже му вързах барометрите за ниско и висико налягане и всичко е в рамките на нормите

за климатичната система сам почти сигорен че няма проблем

Потребителски аватар
ewgeny
потребител
потребител
Мнения: 1639
Регистриран: 23 фев 2005, 18:03
Модел на автомобила: Sierra 1,6 OHC
Местоположение: Варна (... и няма гараж)
Status: Извън линия

Re: проблем с климатика на мондео 94г.

Мнение от ewgeny » 07 сеп 2009, 12:22

А мислил ли си за вероятността да има лоша връзка и затова да прекъсва? Имал съм такива случаи.
Sierra 1,6 OHC из дупките си карам!

tony_c
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 29 май 2009, 14:56
Модел на автомобила: Fiesta 96'(Ztec-S) 55kw 75 hp
Местоположение: sofia
Status: Извън линия

Re: проблем с климатика на мондео 94г.

Мнение от tony_c » 07 сеп 2009, 13:32

pangela написа:здравеъте и от мен, проблема на климатика ми е следниа: когато включа климатика всичко е ок но при промяна на оборотите на автомобила компрезора ми изключва, днес го заредих с фреон и шонтирах 2-та пресостата за високо и ниско налягане за да се убедя че пронлема не е от тях, друга е причината за исключване на компресора, проверих в аутодата схемата и забелязах едно реле throtal (wot) rele което не можах да го намеря каде в афтомобила е поставен, може ли някой да ми окаже садействие каде е релето или дали изобщо то е проблема за климатика ми.

благодаря ви предварително

priqtelio obezvuzdushiha li ti trabite za klimatika i izhburlihte li stariq freon ako iskash moga da te pratq pri edni fr da go vidqt samo _friends_
Последна промяна от kEFi на 08 сеп 2009, 19:48, променено общо 1 път.
Причина: Моля, пишете на КИРИЛИЦА!
Изображение

pangela
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 05 сеп 2009, 19:51
Модел на автомобила: mondeo 94g.
Status: Извън линия

Re: проблем с климатика на мондео 94г.

Мнение от pangela » 07 сеп 2009, 21:16

да изкараха ми го стария фреон и изсмукаха ваздуха от трабите, и ъа оставихме колата за около час за да видим дали ще се развакумира но всичко е ок. системата ми е в отлично састояние, и ми казаха че проблема е от някое реле или защита на автомобила и не е сварзано с климатика

pangela
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 05 сеп 2009, 19:51
Модел на автомобила: mondeo 94g.
Status: Извън линия

Re: проблем с климатика на мондео 94г.

Мнение от pangela » 08 сеп 2009, 22:39

ewgeny написа:А мислил ли си за вероятността да има лоша връзка и затова да прекъсва? Имал съм такива случаи.
в какъв смисал лоша враска ?

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта