Проблем с централното на предна дясна врата

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
Потребителски аватар
zar
потребител
потребител
Мнения: 166
Регистриран: 26 фев 2006, 10:29
Модел на автомобила: MONDEO MKIII,O7' 2.0TDCI
Местоположение: Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Оправила се е

Мнение от zar » 06 сеп 2006, 23:15

Нямаше ме 5 месеца и колата беше в гараж.Подкарах я наскоро и ключалката се е оправила.Това ме радва ама от друга страна ме дразни защото така и не разбрах откъде идва проклетия проблем :x

1.8d
потребител
потребител
Мнения: 1156
Регистриран: 19 яну 2006, 20:07
Модел на автомобила: БМВ Е46 320d Комби 2001г 136к.с
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Оправила се е

Мнение от 1.8d » 07 сеп 2006, 19:22

zar написа:Нямаше ме 5 месеца и колата беше в гараж.Подкарах я наскоро и ключалката се е оправила.Това ме радва ама от друга страна ме дразни защото така и не разбрах откъде идва проклетия проблем :x
Айде честито :lol: :lol: При мен когато е сухо и топло времето,ключалката на дясната врата си работи и когато времето се развали и завали дъжд и отказва.Имам чувството че се влияе от атмосферното налягане и влажността на въздуха.Ако е от влажността на въздуха ме съмнява че някоя връзка не прави хубав контакт и се окислява.Иначе нямам обяснение защо при сухо време отключва,а при дъждовно не
Изображение
.....Защо съм с ТУРБОДИЗЕЛ,когато няма да се заяждам....

Потребителски аватар
zar
потребител
потребител
Мнения: 166
Регистриран: 26 фев 2006, 10:29
Модел на автомобила: MONDEO MKIII,O7' 2.0TDCI
Местоположение: Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от zar » 12 сеп 2006, 22:42

Благодаря!Има някаква слаба връзка която се влияе от влажността вероятно!Ако трябва да се шегувам ще ти отговоря че просто колата ти е с характер:)

Потребителски аватар
emily_ska
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 10 фев 2007, 11:00
Модел на автомобила: Ford KA 1.3i 1998
Местоположение: София
Status: Извън линия

Помощ!!!!!

Мнение от emily_ska » 03 мар 2007, 19:42

Здравейте,аз имам Ford Ka с две врати...и днес се получи същия проблем при заключване с ключ ,алармата ми е изключена и не я ползвам,автоматично се отключва после...и не мога да разбера от какво е ..а утре е и неделя.няма вариянт за ръчно заключване и от вътре като натисна дръжките за да заключа пак не става..и сега по никакъв начин не мого да си затворя колата.Моля за съвет и ако имате представа и колко пари излиза отстраняването на подобен проблем.Мерси

Потребителски аватар
VPP
потребител
потребител
Мнения: 38
Регистриран: 08 ное 2006, 07:43
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.8 TDI
Местоположение: Gabrovo
Status: Извън линия

Мнение от VPP » 06 мар 2007, 08:04

същият проблем се получи и пеи мен само че се оправи от самосебе си.

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Мнение от nikolovvd » 06 мар 2007, 10:00

Спасението е изключване на акумулатора и заключване с ключа.

Потребителски аватар
kEFi
потребител
потребител
Мнения: 2863
Регистриран: 17 яну 2005, 13:19
Модел на автомобила: Eskort 1.6 16V EFi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Помощ!!!!!

Мнение от kEFi » 06 мар 2007, 11:23

emily_ska написа:Здравейте,аз имам Ford Ka с две врати...и днес се получи същия проблем при заключване с ключ ,алармата ми е изключена и не я ползвам,автоматично се отключва после...и не мога да разбера от какво е ..а утре е и неделя.няма вариянт за ръчно заключване и от вътре като натисна дръжките за да заключа пак не става..и сега по никакъв начин не мого да си затворя колата.Моля за съвет и ако имате представа и колко пари излиза отстраняването на подобен проблем.Мерси
Да не е удряна колата? Обикновено проблема е в бравите - не влизат и пасват нормално - от там и не може да заключи. Възможно е и от увисване или нещо в самата механика във вратата...

hermes
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 23 авг 2007, 19:32
Модел на автомобила: Mondeo
Status: Извън линия

Мнение от hermes » 07 сеп 2007, 17:46

Здравейте, колеги!

И аз имах (и още имам) подобен проблем. При включването на алармата централното заключваше и отключваше, а алармата не се включваше. Ако заключех ръчно предна дясна врата, то тогава колата се заключваше без проблеми, а при отключване предна дясна си оставаше заключена. Оказа се, че проблемът в предна дясна е поради протекла вода, която е направила малко поразии по машинката. Щом изсъхне, всичко е наред, но завали ли дъжд...

Сега уж оправих проблема (баща ми го оправи, аз нищо не разбирам), но нещо друго странно се появи. Когато заключа от шофьорската врата, всички врати се заключват. Опитам ли обаче да отключа, шофьорската брава е блокирана и мога да отключа единствено от предна дясна врата. Тъпо! Ако заключа от предна дясна, то отново се заключват всички врати. Не знам доколко това е нормално...

Та въпросът ми е какво може да причинява този странен проблем?

Купих си мондеото на старо (мк2) и е внос от Италия, джия, 1.8 тд.

Мерси предварително и хубави почивни дни!

Потребителски аватар
jojo
потребител
потребител
Мнения: 610
Регистриран: 21 фев 2007, 14:55
Модел на автомобила: sierra
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от jojo » 06 окт 2007, 21:41

колеги и се присъединявам към този проблем,при мен ситуацията е следна:предна дясна не се заключва ,щракам три пъти отключвам заключвам и се заключват всички врати,но при мен аларма и централно са свързани заедно и някой път като се заключи се включва алармата.аи мойта се влияе от климатичните условия когато е топличко и приятно такъв проблем не прави,но като захледнее малко си играя с копчетата.



щура работа

Потребителски аватар
bochev89
потребител
потребител
Мнения: 63
Регистриран: 22 апр 2007, 17:43
Модел на автомобила: Ford Sierra 2.0 Ghia Ford Mondeo 1.8TDI Ghia
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с централното на предна дясна врата

Мнение от bochev89 » 10 май 2008, 18:08

Ми и аз да се оплача със същия проблем, ако някои е открил какво е да сингализира

Потребителски аватар
bochev89
потребител
потребител
Мнения: 63
Регистриран: 22 апр 2007, 17:43
Модел на автомобила: Ford Sierra 2.0 Ghia Ford Mondeo 1.8TDI Ghia
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с централното на предна дясна врата

Мнение от bochev89 » 11 май 2008, 13:48

Някой може ли да ми каже дали двете са еднакви, ако е така просто ще ги разменя и ще си заключвал от ляво и без това дясната не я ползвам никога

g.taskov
потребител
потребител
Мнения: 407
Регистриран: 27 авг 2006, 13:20
Модел на автомобила: Mondeo 1.8I Комби LPG 1998г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с централното на предна дясна врата

Мнение от g.taskov » 11 май 2008, 19:00

Колегимного често се пуска тази тема ,значи е проблем за много от нас.За това който желаеда ползва този човек и тел.0894310070 Пламен Маджаров .Гледам всеки тълкува както знаено там работата не проста.Работата ев изключвателите трябва да се подменят с нови и като се направи комутацията колата да разпознае ключалката.Сложете този телефон на видно място за да се знае-разбирасе ако модер. желаят и вие желаете да ползвате неговите услуги.Модула се ремонтира за 4-5 часа и цената е 70лв. нов в МП 420лв.
Мен ме спасява вече 3 пъти с тези модули.

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с централното на предна дясна врата

Мнение от cenzor » 11 май 2008, 19:05

g.taskov написа:Модула се ремонтира за 4-5 часа и цената е 70лв. нов в МП 420лв.
Мен ме спасява вече 3 пъти с тези модули.
:shock: Надявам се, на три различни коли? :D:
Изображение
Не отговарям на неграмотни постове.

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта