Тръба за климатик

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
silviq
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 29 май 2010, 15:59
Модел на автомобила: Ford Ka
Status: Извън линия

Тръба за климатик

Мнение от silviq » 23 юни 2010, 21:33

Здравейте!
Трябва ми тръба за климатика, тази която е хваната с дебела плочка за компресора. От единият край на плочката тръгва тръба,която в последствие има карбован мъркуч и е хваната за радиатора на климатика, а от другата страна на плочката тръгва по-къса тръба, която завършва с накрайник, който е завит за друга тръба. Ако някой има и е здрава моля пишете ми!

Благодаря предварително!

aaleks
потребител
потребител
Мнения: 1004
Регистриран: 29 яну 2005, 12:06
Модел на автомобила: Мондео 1.8 TD 94'
Местоположение: някъде в BG ВТ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Тръба за климатик

Мнение от aaleks » 23 юни 2010, 21:51

Къде ти е проблема/пробива в маркуч или в тръба. Тръбата може да се заварява а маркуча да се смени. Има фирми, даваш им маркуча с тръбата и ти изработват същата конфигурация - но това с плочката не ми е ясно, ако поясниш може и да сме по-точни с помоща.
Небойте се роби Спартак е с вас!

silviq
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 29 май 2010, 15:59
Модел на автомобила: Ford Ka
Status: Извън линия

Re: Тръба за климатик

Мнение от silviq » 24 юни 2010, 17:57

Проблема е такъв, че пробива е в тръбата много близо до карбовката на маркуча, а наоколо тръбата е корозирала и не може да се завари. Така каза аргончика! И за това си търся втора употреба. Аз вече смених преди време маркуча, а този който го прави беше осуквал тръбата за да я сложи на машината, аз после отново я осуквах за да и върна конфигурацията, че иначе не става. Сега ако отида пак при него за да изрежем корозиралата част от тръбата и да сложим по дълъг маркуч отново ще я суче за да я вкара в машината, аз после пак трябва да и върна старото положение и се съмнявам, че ще се прецака цялата.

pelteka
потребител
потребител
Мнения: 276
Регистриран: 02 фев 2009, 18:54
Модел на автомобила: Сеат Алхамбра тди 2001,Fiesta Jas 1,25 2000
Местоположение: Rottach DE
Status: Извън линия

Re: Тръба за климатик

Мнение от pelteka » 14 юли 2010, 22:53

Привет и от мен, тръба нямам,но както обикновено давам съвети.Ето така си поправих моята,купих си лепило „бизон“(течен метал).Почистих тръбата хубаво с нож да падне ръждата и после малко със шкурка.Изрязах едно парче алуминиева ламарина малко по голяма от дупката и я паснах по тръбата да я обгърне цялата.После я минах от двете страни с шкурка.Забърках си лепило и намазах тръбата и ламаринката от вътрешната страна.След това ламаринката я стегнах с една скоба (от тия за маркучи) и всичкото това го залях хубаво с лепило.Лепилото се втърдява за около 2 часа,но го оставих 2 дена и тогава пълних с фреон.Втора година кара и не е мръднало.

silviq
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 29 май 2010, 15:59
Модел на автомобила: Ford Ka
Status: Извън линия

Re: Тръба за климатик

Мнение от silviq » 15 юли 2010, 21:00

Много ти благодаря за съвета. Ще опитам да видим какво ште стане

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта