КЛЮЧОВЕ и КЛЮЧАЛКИ (система за сигурност) - Форд Фокус

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: КЛЮЧОВЕ и КЛЮЧАЛКИ (система за сигурност) - Форд Фокус

Мнение от ivo_63 » 17 май 2018, 15:21

Ми напишете си в профила за кой град търсите помощ.

bob17
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 15 фев 2017, 16:51
Местоположение: Germany
Status: Извън линия

Re: КЛЮЧОВЕ и КЛЮЧАЛКИ (система за сигурност) - Форд Фокус

Мнение от bob17 » 13 юли 2018, 13:39

Здравейте !
Пиша Ви за следният проблем ! Съпругата ми изгуби оригиналния ключ с трите бутона за Focus MK2 2005 г. Колата е 1.6 Джиа (101 коня)
Купих си реплика пълен комплект с имобилайзер . Всичко с обучението на централното мина перфектно но имобилайзера не знам как да го обуча...! Имам само "мастер" ключа ,който е без дистанционно. Имобилайзера е новия модел-керамичен,за който пише ,че работи и със стария,който е като ампула и с новите .

P.S.
Колата е в Германия и всички процедури ги правя тук .
Предварително благодаря!

Иван Атанасов
потребител
потребител
Мнения: 163
Регистриран: 31 окт 2014, 11:26
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDDI, 90 HP, Комби, 2000 год.
Местоположение: Врачанско
Status: Извън линия

Re: КЛЮЧОВЕ и КЛЮЧАЛКИ (система за сигурност) - Форд Фокус

Мнение от Иван Атанасов » 13 юли 2018, 14:06

До колкото знам, а и аз съм си правил обучение- така, че знам как става- за да обучиш още един или повече ключа (имаше някаква максимална бройка, но не съм сигурен за нея- май бяха макс 8 ключа) са нужни налични 2 броя работещи ключа- само с един не става. Другия начин е в официален сервиз на марката, или пък при някой ключар- хакер- има ги такива.

bob17
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 15 фев 2017, 16:51
Местоположение: Germany
Status: Извън линия

Re: КЛЮЧОВЕ и КЛЮЧАЛКИ (система за сигурност) - Форд Фокус

Мнение от bob17 » 13 юли 2018, 14:25

За съжаление фактора 'КЛЮЧАР ХАКЕР' тук в Германия не работи :(: !
Благодаря за бързия отговор !

Yanko78
потребител
потребител
Мнения: 44
Регистриран: 14 мар 2020, 15:55
Местоположение: Враца
Status: Извън линия

Re: КЛЮЧОВЕ и КЛЮЧАЛКИ (система за сигурност) - Форд Фокус

Мнение от Yanko78 » 17 мар 2020, 10:42

Здравейте, отскоро се сдобих с Транзит Кънект и има някои неща, които ме дразнят и се опитвам да ги разреша.
1. Взех от тия китайски кутийки за згъваем ключ. Направих си ключа, прехвърлих всичко от оригиналния и всичко беше наред, докато, не се убедих, че има чип в ключа който блокира запалването. Шубе ме е да го разколачвам и да вадя чипа, че да не остана без ключ. Имам втори, който е без бутони и отзад на него има набутана някаква синя пластмасичка в която предполагам е чипа.
Мога ли да намеря такова чипче (ампулка) и да го обуча само него за китайския ключ?
Винаги ползвам и задните врати. Мога ли да обуча дистанционното, да отваря всичките врати, а не допълнително за задните?

Допълнително:
Мога ли да удължа времето на осветяване на плафоните при отворена врата?
Мога ли да направя така, че прозорците да работят примерно определено време след загасяне на двигателя, без да е на контакт?

Изображение

Потребителски аватар
ffmk1l
потребител
потребител
Мнения: 725
Регистриран: 15 авг 2008, 14:16
Модел на автомобила: Focus MK1 2.0 Zetec
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: КЛЮЧОВЕ и КЛЮЧАЛКИ (система за сигурност) - Форд Фокус

Мнение от ffmk1l » 17 мар 2020, 11:02

Колега, мога да ти отговоря частично на въпросите. Лесно се вади чипа, махаш синята капачка и го вадиш, няма да го счупиш. Прехвърли си твоя чип и обучи новия ключ. Аз ще правя същото нещо и ме посъветваха да си остана със стария ключ, да си нарежа нов по стария и да го обуча. Има клипове в нета как става това.

Yanko78
потребител
потребител
Мнения: 44
Регистриран: 14 мар 2020, 15:55
Местоположение: Враца
Status: Извън линия

Re: КЛЮЧОВЕ и КЛЮЧАЛКИ (система за сигурност) - Форд Фокус

Мнение от Yanko78 » 17 мар 2020, 15:14

ffmk1l написа:
17 мар 2020, 11:02
Колега, мога да ти отговоря частично на въпросите. Лесно се вади чипа, махаш синята капачка и го вадиш, няма да го счупиш. Прехвърли си твоя чип и обучи новия ключ. Аз ще правя същото нещо и ме посъветваха да си остана със стария ключ, да си нарежа нов по стария и да го обуча. Има клипове в нета как става това.
На мен и двата ключа си ми работят. Въпроса е, че не ми се реже основния ключ, за да извадя чипа. Резервния, който е без бутони, е от зад с капачка, зад която предполагам, че трябва са има чип който мога са ползвам. Притеснява ме, че напъвах тая капачка и не излиза, достраша ме да съм по агресивен, да не бихда строша вътре чипа. Някой ако е отварял, нека сподели как е най безопасно премахването и.

Потребителски аватар
ffmk1l
потребител
потребител
Мнения: 725
Регистриран: 15 авг 2008, 14:16
Модел на автомобила: Focus MK1 2.0 Zetec
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: КЛЮЧОВЕ и КЛЮЧАЛКИ (система за сигурност) - Форд Фокус

Мнение от ffmk1l » 17 мар 2020, 17:02

Нищо не се реже, пъхаш нещо плоско и тънко и вадиш синята капачка нагоре. Смело, 20-години не е била вадена :)

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: КЛЮЧОВЕ и КЛЮЧАЛКИ (система за сигурност) - Форд Фокус

Мнение от HACKO » 17 мар 2020, 17:39

Чипа в ключа с дистанционното, се вади много лесно, няма никаква драма. Самия чип е в гумено маншонче, което се хваща и издърпва заедно с чипа. После чипа се се слага в новата кутийка както си е с маншончето и готово. >:D<:
На другите въпроси, отговора е не без преустройство на системата.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2042
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: КЛЮЧОВЕ и КЛЮЧАЛКИ (система за сигурност) - Форд Фокус

Мнение от OgiDogi » 17 мар 2020, 17:53

На моите ключове това не се напъва с плоско отгоре, избутва се с тънка отвертка/свредло от долната страна.

Chip.JPG
Chip
Key.JPG
Key
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1152
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: КЛЮЧОВЕ и КЛЮЧАЛКИ (система за сигурност) - Форд Фокус

Мнение от Ozzie » 17 мар 2020, 18:07

@Yanko78
Имобилайзера от стария ключ, можеш да го прехвърлиш в кутийката на новия. Поне аз така направих преди две години.
Но трябва да си много внимателен. Моя чип се оказа залепен към кутийката, така че само с дърпане не става. Моята я дялках със швейцарското ножче мнооого внимателно, докато можах да извадя чипа, без опасност да го повредя. В кутийката на сгъваемия ключ има удобно място да се сложи чипа.
Стария можеш да си го държиш в колата, ако искаш да отваряш капака на двигателя, без да гасиш двигателя. Така или иначе с него освен физически да се отключват и заключват вратите, друго не може да се направи, ако няма чип.
Мога ли да намеря такова чипче (ампулка) и да го обуча само него за китайския ключ?
Вероятно се продават само чипове, не съм търсил. Или пък да изкормиш от ключ от някоя морга. Сам можеш единствено да го обучиш да отключва / заключва колата. За да палиш с него, трябва да минеш или през МП или през ключар или да се справиш сам, по начина описан в темата Добавяне на ключ в паметта на колата.
Винаги ползвам и задните врати. Мога ли да обуча дистанционното, да отваря всичките врати, а не допълнително за задните?
Влез в колата, натисни едновременно и задръж за поне 4 секунди бутоните за отключване и заключване. Ако процедурата е валидна при теб ('щото си с "баничарка"), трябва да премигнат аварийните, което е знак за успешно препрограмиране. За това упражнение не е нужно да се вкарва ключа в гнездото. Даже мисля, че можеше да се програмира и ако си в непосредствена близост до автомобила.
Мога ли да удължа времето на осветяване на плафоните при отворена врата?
Мисля, че може. Трябва ти адаптер ELS 27 или ELM 327 с ключ за превключване между MS CAN и HS CAN "шините" и програмата ELMConfig. ELS 27 чете автоматично двете шини, така че ключ не му трябва.
Програмирането е в GEM модула (General Electronic Module). От screenshot-a се вижда какво още може да се променя.
2020-03-17_175606.jpg
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Yanko78
потребител
потребител
Мнения: 44
Регистриран: 14 мар 2020, 15:55
Местоположение: Враца
Status: Извън линия

Re: КЛЮЧОВЕ и КЛЮЧАЛКИ (система за сигурност) - Форд Фокус

Мнение от Yanko78 » 17 мар 2020, 19:49

Благодаря на всички включили се. Кодирането да отваря всички врати, сработи от първия път.
Ключа ми с бутоните е капсолован и ще трябва по хард метода да го режа с резец. Това ме притесняваше, да не прецакам чипа. После ще погледна резервния, дали има дупчица за избутване. По принцип, моето капаче и синьо, не червено, както е показал колегата по горе.
Понеже за пръв път се сблъсквам с Форд и кодиране да попитам. Мога ли с VCDS с който си ръчкам по другите коли, да се ползва и за кодиране на форда?

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1152
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: КЛЮЧОВЕ и КЛЮЧАЛКИ (система за сигурност) - Форд Фокус

Мнение от Ozzie » 17 мар 2020, 20:20

Yanko78 написа:
17 мар 2020, 19:49
Ключа ми с бутоните е капсолован...
мммм.... сигурен ли си? Казваш, че си прехвърлил всичко от стария в новия, т.е., подпъхнал си нещо там, където съм посочил с червената стрелка, разделили си двете половини и т.н., докато изтърбушиш платката и батерията. Чипа се намира в половинката с логото, долу- горе където е ограденото със зелената елипса. Щом веднъж вече си разглобявал ключа напълно, няма как да го пропуснеш. Ако не се лъжа, даже стърчеше малко, някакви части от милиметъра.
s-l1600.jpg
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Yanko78
потребител
потребител
Мнения: 44
Регистриран: 14 мар 2020, 15:55
Местоположение: Враца
Status: Извън линия

Re: КЛЮЧОВЕ и КЛЮЧАЛКИ (система за сигурност) - Форд Фокус

Мнение от Yanko78 » 17 мар 2020, 21:46

Ozzie написа:
17 мар 2020, 20:20
Yanko78 написа:
17 мар 2020, 19:49
Ключа ми с бутоните е капсолован...
мммм.... сигурен ли си?
Абсолютно, прехвърлих платката, телчетата за батерията, ключа си заработихкато дистанционно, завърта новият нарязан ключ, дава контакт, но не пали. Знам къде е диода, но не мога да го изкарам. Подпъхват мини плоска отверка, кламер, но диода не излиза. Вторият ми ключ, няма дупчица да избутам. Доста сериозно напъвам синьото нещо от горе, но не излиза. [
Изображение
Изображение
Изображение


Май ще трябва да го извадя по този начин.

https://youtu.be/TK-ErnsEQXg

Yanko78
потребител
потребител
Мнения: 44
Регистриран: 14 мар 2020, 15:55
Местоположение: Враца
Status: Извън линия

Re: КЛЮЧОВЕ и КЛЮЧАЛКИ (система за сигурност) - Форд Фокус

Мнение от Yanko78 » 17 мар 2020, 22:02

Отворих го дейба и тъпия ключ (резервния) сега ще мисля как да закрепя транспондера към китайската кутийка, че не е много като капсулка. Ще пробвам с неговата си, ако не пасне, ще го залепя някак си.
Изображение

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1152
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: КЛЮЧОВЕ и КЛЮЧАЛКИ (система за сигурност) - Форд Фокус

Мнение от Ozzie » 17 мар 2020, 22:06

Не ми се отваря сгъваемия, иначе щях да ти щракна, къде съм сложил чипа.
Предполагам, че 99% от китайските кутийки са еднакви, та вероятно може да има и при теб нещо като канал / улей, вътре в кутийката. Моя чип го фиксирах във въпросния с двойно лепящо тиксо, да не халтави. :lol:
фЪктически, от последната снимка ти трябва само черното нещо / чипа.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Yanko78
потребител
потребител
Мнения: 44
Регистриран: 14 мар 2020, 15:55
Местоположение: Враца
Status: Извън линия

Re: КЛЮЧОВЕ и КЛЮЧАЛКИ (система за сигурност) - Форд Фокус

Мнение от Yanko78 » 17 мар 2020, 22:36

Ozzie написа:
17 мар 2020, 22:06
Не ми се отваря сгъваемия, иначе щях да ти щракна, къде съм сложил чипа.
Предполагам, че 99% от китайските кутийки са еднакви, та вероятно може да има и при теб нещо като канал / улей, вътре в кутийката. Моя чип го фиксирах във въпросния с двойно лепящо тиксо, да не халтави. :lol:
фЪктически, от последната снимка ти трябва само черното нещо / чипа.
Абсолютно така направих и аз. Неговата капсула е голяма. Омотах го в хартиено тиксо, подложих му отзад в продължението на каналчето също тиксо да не изпада. Слизам да го изпробвам :)

Пичове! Всичко е точно! Работи!
Благодаря на включелите се!

petrpd
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 25 яну 2021, 20:00
Модел на автомобила: Ford Focus1.8 90ks
Местоположение: Асеновград
Status: Извън линия

Re: КЛЮЧОВЕ и КЛЮЧАЛКИ (система за сигурност) - Форд Фокус

Мнение от petrpd » 25 яну 2021, 21:07

Здравейте от два дни съм с Форд Фокус 1.8 TDCI 90 к.с. и имам проблем със задна лява врата изобщо не се отваря като натисна бутона за отключване и нещраква като на другите врати ами се връща в заключено положение. Тоест нито с централното нито ръчно мога да я отключа и отворя за да сменя ключалката.

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта