Централно заключване

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
Al161978
потребител
потребител
Мнения: 101
Регистриран: 15 апр 2006, 08:18
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCI DPF Kombi MK4
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Централно заключване

Мнение от Al161978 » 23 авг 2006, 11:41

Здравейте,

Става дума за Мондео Ghia 93-та година.
Като го купих, фабричната аларма не работеше (както и дистанционното на ключа) и е сложена някаква друга (не се оплаквам от нея).
Въпросът ми е следния:
Като съм в колата и заключа вратите, централното заключва всичките. Проблемът ми е, че ако някой реши да отвори задна врата от вътре (става дума за детето ми), няма никакъв проблем.
По принцип, мога да заключа прозорците да не се отварят, но има ли вариант и вратите да не могат да се отварят?
Може би това нещо е свързано с оригиналната аларма?
Ако имате някаква идея, споделете!

Благодаря,
Ал

petkoff_pl
потребител
потребител
Мнения: 1581
Регистриран: 07 окт 2005, 16:18
Модел на автомобила: Dacia Sandero Stepway 2021
Местоположение: Благоевград
Status: Извън линия

Мнение от petkoff_pl » 23 авг 2006, 12:00

Значи незнам как е точно при мондеото но при фиестата ( и рено 19 ) на задните врати като ги отвориш и поглеждаш около механизма за отваряне (заключване ) трябва да има едно мъничко пластмасово лостче (наподобява ЦК ключе ) буташ го и повече вратата не може да се отваря от вътре това е направено точно с цел децата да не могат да я отварят в движение

Потребителски аватар
Dundee
потребител
потребител
Мнения: 852
Регистриран: 22 яну 2006, 14:48
Модел на автомобила: Mondeo Mk4 2.5T
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от Dundee » 23 авг 2006, 13:08

И в ескорта го има това нещо за блокиране на вътрешните ръчки за отваряне на задната врата. При мен мисля че е бяло, пластмасово с кръгла главичка, странично на вратата, малко под заключвощия механизъм.
Изображение

PlamenJ
потребител
потребител
Мнения: 86
Регистриран: 31 май 2005, 17:06
Модел на автомобила: Ford Mondeo GLX, hatchback, 1994, 1.8, 115hp
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от PlamenJ » 24 авг 2006, 10:24

Мондеото е с точно такъв механизъм за блокиране отварянето на задните врати отвътре. Същите малки пластмасови бели ключета с кръгла главичка под бравите на вратите. Погледни да не са ти счупени главичките, че тогава ще трябва да щракаш ключето като подпъхнеш отверка или нещо подобно. При всички положения обаче вратите го имат тоя механизъм!!!

Успех!
Ford Mondeo GLX, hatchback, 1994, 1.8, 115hp

Потребителски аватар
IVAN_SA
потребител
потребител
Мнения: 92
Регистриран: 29 апр 2006, 00:18
Модел на автомобила: Ескорт 93 1.3 mi комби
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Мнение от IVAN_SA » 01 сеп 2006, 20:57

Автора да ме прощава,ама понеже темата е за централно заключване реших да питам и аз тука :wink: .Въпроса ми е : какво трябва да има в комплекта за централното ?Комбито ми фабрично няма такава екстра и реших да слагам,ама не знам какви чаркаля ще са нужни.Със Strabex се договорихме да донесе комплект ама нито аз,нито той знае какво трябва да се монтира.Ако някой знае нека да ни светне по въпроса.Предварително ви благодаря !
Последна промяна от IVAN_SA на 02 сеп 2006, 10:17, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
shark
потребител
потребител
Мнения: 191
Регистриран: 23 авг 2005, 12:48
Модел на автомобила: Sierra 1.6 GL
Местоположение: Русе
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от shark » 01 сеп 2006, 22:41

А дали централното е с компресорче, защото има и такива които са с електромоторчета :shock:

Потребителски аватар
IVAN_SA
потребител
потребител
Мнения: 92
Регистриран: 29 апр 2006, 00:18
Модел на автомобила: Ескорт 93 1.3 mi комби
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Мнение от IVAN_SA » 01 сеп 2006, 23:04

shark написа:А дали централното е с компресорче...
Става въпрос за централното на колата от Тази тема!

И така...Значи машинките са електрически и са монтирани на механизма за заключване на съответната врата със съответно окабеляване от машинката към нещо си там... :) (не може да се монтира само ел-машинка на бравата,която не е направена с цел "централно заключване",защото няма да работи казано най-просто!
До тук добре.Монтирах си значи всичките чаркове както си му е ред и закарах колата при алармаджията дето ми сложи "екстрата" Аларма....и викам дай сега да навържем централното към управляващия модул на алармата,че ми писна да ръчкам с ключа и да се пресягам за дясните врати .И такааа..Получи се следния проблем:При отключване/заключване с бутона на дистанционото системата на предните врати работи добре,но задните работят както си искат :roll:или се заключват кога не трябва или се отключват кога си искат.Според тоя алармаджия проблема бил в управлението на централното (трябвало да има отделен блок за управление,щото импулса от алармения модул бил много къс и не стигал за да заключи всички врати).В момента заключвам от дистанционното само предните ама ме е яд, че олекнах с 30 кинта да ми свърже кабелите на 2 машинки.Баси колко написах..... :shock:
Та исках да питам колегите с централно :Има ли действително такъв модул за управление на централното? Щото като разглеждах схемите в един от хайнесите на руски такова нещо не видях.Просто машинките са навързани една към друга в определен ред и плюсовия кабел идва от еди-кой си предпазител........
Благодаря ви и дано стане ясно какъв е проблема! :!:
Прикачени файлове
centralno.shema.JPG

Потребителски аватар
IVAN_SA
потребител
потребител
Мнения: 92
Регистриран: 29 апр 2006, 00:18
Модел на автомобила: Ескорт 93 1.3 mi комби
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Мнение от IVAN_SA » 27 окт 2006, 22:26

:arrow:

Потребителски аватар
evg2
потребител
потребител
Мнения: 708
Регистриран: 06 сеп 2005, 10:33
Модел на автомобила: Mondeo-комби 2.0-136 PS-NGA.-GHiA-1993г.
Местоположение: Дряново+42° 58' 17.86", +25° 28' 15.07"
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от evg2 » 29 окт 2006, 15:10

Да има отделен блок за центр.заключване,като натиснеш два-пати откл.на дистанционното трябва да ги отключи и отзад.

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта