Централното отказа на Фокус 2000г

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
shenti_bul
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 20 окт 2013, 09:14
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6i 2000г.
Status: Извън линия

Централното отказа на Фокус 2000г

Мнение от shenti_bul » 20 окт 2013, 09:23

Здравейте колеги, реших да попитам тук. Имам проблем със централното на фокус 2000г 1.6 бензин, цяло лято колата се отваряше с голяма мъка от копчетата на фабричния ключ, при всяко откл. и закл. трябваше да се натиска по няколко пъти докато се задейства, отделно при по-студено време в редки случаи се самозаключва докато работи и така ме остави навън в студа докато ми докарат резервния ключ, при отваряне от ключалката ту отваря всички врати ту само шофьорската. Вчера тотално спря да работи центр. от копчетата на ключа и сега отварям само през ключалката, там центр. работи, смених батерията на ключа но не тръгна дистанционно, по колата всичко е фабрично и не съм слагал допълнителна аларма. За 4 год. откакто си я докарах от Германия това ми е първия проблем, ще бъда благодарен ако някой помогне

Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Централното отказа на Фокус 2000г

Мнение от MapTo_D » 20 окт 2013, 14:28

Това си им е нещо като фабричен дефект. При мен също отказа, купих си ''нова'' машинка за централното за шофьорската врата защото там беше проблема и се оправи. Преди 2 месеца някъде и тази отказа...звънях в Мото-Пфое да питам цена за нова - 346 лв, благодарих и затворих... :shock: :D Тогава разпробих нитовете на старата и я отворих, дадох я на майстори уж да гледат да я правят, но нищо за момента, в един слънчев ден махнах кората на вратата, стигнах до машинката и я удавих с някакъв контактен спрей защото това имах под ръка, може също и WD40 и че след 2-3 дни отваряне от само от ключалката отново проработи почти без забележки, чат-пат отново не се заключва, но като отворя 2-3 пъти от ключалката и отново тръгва...че така или от морга нещо или също може да пробваш да я' почистиш добре нея и всички останали и да видиш какво ще стане, може също да проработи.

Потребителски аватар
Besniq
потребител
потребител
Мнения: 152
Регистриран: 21 дек 2012, 15:16
Модел на автомобила: фокус mk2.5 Duratec и W203 - C180 kompressor
Местоположение: Видин
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Централното отказа на Фокус 2000г

Мнение от Besniq » 20 окт 2013, 15:21

shenti_bul написа:Здравейте колеги, реших да попитам тук. Имам проблем със централното на фокус 2000г 1.6 бензин, цяло лято колата се отваряше с голяма мъка от копчетата на фабричния ключ, при всяко откл. и закл. трябваше да се натиска по няколко пъти докато се задейства, отделно при по-студено време в редки случаи се самозаключва докато работи и така ме остави навън в студа докато ми докарат резервния ключ, при отваряне от ключалката ту отваря всички врати ту само шофьорската. Вчера тотално спря да работи центр. от копчетата на ключа и сега отварям само през ключалката, там центр. работи, смених батерията на ключа но не тръгна дистанционно, по колата всичко е фабрично и не съм слагал допълнителна аларма. За 4 год. откакто си я докарах от Германия това ми е първия проблем, ще бъда благодарен ако някой помогне
Имам абсолютно същия проблем, ще следя темата с интерес !
[url=http://besniq30.snimka.bg/automobiles/ford-focus-mk1-1-8-tddi.802865.34892879][img]http://media.snimka.bg/s1/4324/034892879-thumb.jpg?r=0[/img][/url]

shenti_bul
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 20 окт 2013, 09:14
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6i 2000г.
Status: Извън линия

Re: Централното отказа на Фокус 2000г

Мнение от shenti_bul » 20 окт 2013, 16:03

Такааа, днес свалих кората на шофьорската врата и отдолу всичко е фабрично и не е отваряна досега, внимателно отрязах болкита с макетен нож за да мога после отново да го залепя и отделих фолиото, машинката е чиста, леко прашна което е нормално, буксата също беше чиста но въпреки това я напръсках с контактен препарат. Закачих я отново и ефект никакъв, явно проблема не е във вратата, след което ми дойде на ум да откача плюса на акумулатора за 10мин, след като го сложих и "О" чудо централното тръгна от копчетата на ключа. Явно там където е модула който приема вълните от ключа се бъгва нещо, или е тръгнал да умира с агония, къде се намира предавателя нямам представа, принципно при други марки знам че е вързан с имобилайзера, на рената например е в комфорт модула в бушониерата над педалите но тук незнам, поздрави

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: Централното отказа на Фокус 2000г

Мнение от Doin » 21 окт 2013, 12:05

Модула е под жабката в дясно.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10845
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Централното отказа на Фокус 2000г

Мнение от ЯЛТА » 21 окт 2013, 14:20

Doin написа:Модула е под жабката в дясно.
Това представлява:
Изображение
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
den4open4o
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 09 сеп 2012, 22:22
Модел на автомобила: Ford fokus 1.6 2000г. комби газ
Status: Извън линия

Re: Централното отказа на Фокус 2000г

Мнение от den4open4o » 01 дек 2013, 00:06

При мен първо отказа да работи дистанционното веднъж отваря после не,след известно време пак отваря и заключва после пак не,и изведнъж умря.Заключвах с ключа,но след една седмица ключа заключваше само шофьорската врата(а от другата врата се заключваше цялата кола).След четене във форума взех WD40 и някакъв контактен спрей и ги изпразних в бравите на предните врати и централното от шофьорската страна почна да си работи безотказно,смених батерията на дистанционното и то работи за момента.

muro85
потребител
потребител
Мнения: 130
Регистриран: 19 дек 2010, 19:34
Модел на автомобила: ford focus 1.8 16v
Status: Извън линия

Re: Централното отказа на Фокус 2000г

Мнение от muro85 » 15 сеп 2015, 21:15

Вчера и моето спря, отначало трудно отваряше багажника и си помислих че нещо се е сбагясало копчето на дистанционното, но от днес спря и вратите да откючва смених батерияа и пак неще но с ключа няма проблем!

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта