КОПЧЕ ЗА РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ НА ВЪЗДУХА НА ПАРНОТО И КЛИМАТИКА

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
ilinov70
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 30 ное 2011, 09:47
Модел на автомобила: форд мондео
Status: Извън линия

КОПЧЕ ЗА РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ НА ВЪЗДУХА НА ПАРНОТО И КЛИМАТИКА

Мнение от ilinov70 » 21 юли 2015, 07:30

РАЗВАЛИ МИ СЕ КОПЧЕТО„ СРЕДНОТО„ ЗА ФОРД МОНДЕО 1999 ГОД 1.8 БЕНЗИН? ОТКЪДЕ ДА СИ НАМЕРЯ И ЛЕСНО ЛИ СЕ СМЕНЯ?

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2043
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: КОПЧЕ ЗА РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ НА ВЪЗДУХА НА ПАРНОТО И КЛИМАТИКА

Мнение от OgiDogi » 21 юли 2015, 08:13

ilinov70 написа:РАЗВАЛИ МИ СЕ КОПЧЕТО„ СРЕДНОТО„ ЗА ФОРД МОНДЕО 1999 ГОД 1.8 БЕНЗИН? ОТКЪДЕ ДА СИ НАМЕРЯ И ЛЕСНО ЛИ СЕ СМЕНЯ?
Хубу де, к'во си се развикал? Във форума май няма глухи.
Какво му се развали на копчето, не иска да сменя посоката на въздуха или се върти свободно, като счупено?
Питам, понеже смяната не е особено лесна и приятна. Моето (а вероятно и твоето) изпуска вакуум от степените на вентилатора, които са комбинирани с клапата за рециркулация, и съответно не могат да се управляват останалите клапи от средната врътка. Решил съм проблема с измъкване на силиконовата букса и "замостване" на вакуумните тръбички само на въздух от вън, и без това вътрешната циркулация особено зимно време предизвиква силно запотяване на стъклата.


П.П. Дори и да намериш някъде втора ръка работещо, то ще е набор на твоето и се сещаш, колко е надеждно и дали ще изкара дълго.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

ilinov70
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 30 ное 2011, 09:47
Модел на автомобила: форд мондео
Status: Извън линия

Re: КОПЧЕ ЗА РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ НА ВЪЗДУХА НА ПАРНОТО И КЛИМАТИКА

Мнение от ilinov70 » 23 юли 2015, 09:10

благодаря , но не съм викал ! ти почти ме отказа от смяната ! по - добре ще е да остане да си духа само от към стъклото ! от долу и пред мен няма да е !

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2043
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: КОПЧЕ ЗА РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ НА ВЪЗДУХА НА ПАРНОТО И КЛИМАТИКА

Мнение от OgiDogi » 23 юли 2015, 17:24

ilinov70 написа:благодаря , но не съм викал ! ти почти ме отказа от смяната ! по - добре ще е да остане да си духа само от към стъклото ! от долу и пред мен няма да е !
Писането с главни букви по форумите в интернет се счита за викане :)

Свали си касетофона и през прозорчето, с напипване, имаш достъп до силиконовата букса с 3 вакуумни тръбички (май бяха черна, жълта и зелена) към врътката със степените на вентилатора. Измъкваш я и с парче найлон от най-тънките торбички запушваш трите дупки (мисля, че само черната е достатъчно - тя подава вакуум и от нея всъщност се губи) и я оставяш да виси зад касетофона. Получаваш смяна на посоките, но без рециркулация в купето.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

ilinov70
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 30 ное 2011, 09:47
Модел на автомобила: форд мондео
Status: Извън линия

Re: КОПЧЕ ЗА РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ НА ВЪЗДУХА НА ПАРНОТО И КЛИМАТИКА

Мнение от ilinov70 » 26 юли 2015, 20:52

благодаря за съвета ! ще се пробвам ! и за главните букви благодаря не знаех ! човек се учи докато е жив !

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта