Проблем климатик-обороти _фиеста 2006

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
marcam
потребител
потребител
Мнения: 37
Регистриран: 17 фев 2015, 12:17
Модел на автомобила: Ford fiesta 1,25 16- 75 kc. 2006 г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Проблем климатик-обороти _фиеста 2006

Мнение от marcam » 15 авг 2015, 10:48

Накратко, преди да пристъпя към майстор :evil: да питам запознати тук. Странен проблем от известно време. Пускам климатика и се почва едно цъкане през някакви секундни интервали, понякога по -дълги понякога по-къси. Случва се и по минута да не се чува, после пак. Усещам, че се включва и изкл климатика, но не съм сигурен на 100%. Духа студено, но то за 20-30 сек няма как да почне да духа топло за да разбера напълно. Това действие почти не спира - минах 1000 км така извън БГ наскоро. Това всичко стана свързано с променяне на оборотите на празен ход и дори по едно време почна да гасне колата на празни обороти. Сега закрепи сама, поддържа ги, но това цък-цък продължава, а дори и да изключа климатика вече по принцип празните обороти не са равномерни, дори колата се притриса леко от тях и се менят от 900 с по 100 нагоре надолу. Дори не знам- майстор за климатици ли да търся или в сервиз, накъдето съм се и насочил за понеделник. Колата е (копирам от др пост мой) Фордчето е 1,25 2006 г. мисля че се води МК6 (фейслифт ако има значение). На 35 000 е. Ако някой има идея или сходен проблем го е споходил :) да сподели.
Инак за вървене колата върви идеално- това е само при празен ход и непрекъснатото цъкане от реле или не знам вече какво :twisted:

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13104
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Проблем климатик-обороти _фиеста 2006

Мнение от HACKO » 15 авг 2015, 23:57

Като пуснеш климатика, вентилатора тръгва ли? Не този в купето, този отпред на радиатора.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

marcam
потребител
потребител
Мнения: 37
Регистриран: 17 фев 2015, 12:17
Модел на автомобила: Ford fiesta 1,25 16- 75 kc. 2006 г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем климатик-обороти _фиеста 2006

Мнение от marcam » 17 авг 2015, 17:06

Да, вентилатора (вън) сработва винаги. Обаче и оборотите без пуснат климатик стоят около 900 но не работи колата равномерно, както писах- поразтриса се. Дали има връзка между тях и кое е първопричината- това е проблема, за който тия дни ще се ходи в сервиз за автоклиматици или обикновен сервиз вече не знам. Има ли сервиз, ползващ се с доверие на форума ?

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13104
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Проблем климатик-обороти _фиеста 2006

Мнение от HACKO » 17 авг 2015, 20:25

http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... 14&t=64271 Това е доверения човек.
При мене на Фиестата, оборотите играеха по този начин заради включването и изключването на климатика, а той правеше така заради блокирал вентилатор, след като оправих вентилатора се оправи.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

marcam
потребител
потребител
Мнения: 37
Регистриран: 17 фев 2015, 12:17
Модел на автомобила: Ford fiesta 1,25 16- 75 kc. 2006 г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем климатик-обороти _фиеста 2006

Мнение от marcam » 21 авг 2015, 18:38

Прекосих цяла София по уговорка за 9,30. 9.25 бях там. 10.05 си тръгнах, тъй като не дочаках майстор до това време, макар, че се чухме и по гсм. Да не говорим, че съвсем трудно се намира и няма никакви табели и надписи в едни поляни. Не за критика, но за да се печели клиент, особено прекосил цяла София, трябва да има сериозно отношение при договорките/уговорките и когато има промяна трябва да се обясни добре. Добрата работа е другата половина. Проблема, ще се решава на др, място. :? Ще пиша какво ще се окаже, за да има яснота. Тъй като е свързано и с нестабилните обороти.

marcam
потребител
потребител
Мнения: 37
Регистриран: 17 фев 2015, 12:17
Модел на автомобила: Ford fiesta 1,25 16- 75 kc. 2006 г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем климатик-обороти _фиеста 2006

Мнение от marcam » 08 сеп 2015, 23:44

35 000 км форд с проблеми като за 350 000 и повече :twisted: Освен гореописаните проблеми, сега положението с оборотите на празен ход станаха нетърпими. Тресе и мени обороти, ще скъса тампоните. Бях на два сервиза, 1-я каза, че е дроселова клапа за смяна. Минах през др диагностика уж го позакрепи, но стана след 200-300 км още по зле. Освен тресенето на двигателя на празен ход , отказаха и спирачките. При повишаване на оборотите веднага се оправят, но дойде ли свободния ход направо е ужас. Чувал съм, че тези фиести имат проблеми с празния ход ( там дросел ли е или др не знам) , но такова чудо не съм очаквал. Вече не знам къде да го водя, и дали изобщо е дросела и защо се сринаха и спирачките. Почне ли да тресе на 200-700 оборота и педала се вдървява и спирачки немааааа. :evil: Казаха, че имало леко разхерметизиране и затова е така. Ако някой има идея да сподели. Макар, че имам и др кола, трява да оправя и този инвалид. Почва ходене по мъките, не знам дори и МФ дали може да оправи нещо или само ще вземат пари.
Между другото се оглеждам и за дросел. Не е проблем да се дадат пари, но да има резултат. :|

marcam
потребител
потребител
Мнения: 37
Регистриран: 17 фев 2015, 12:17
Модел на автомобила: Ford fiesta 1,25 16- 75 kc. 2006 г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем климатик-обороти _фиеста 2006

Мнение от marcam » 14 сеп 2015, 18:03

Проблем с оборотите решен- сменен дросел и празните обороти заспаха, колата( работата на мотора) не се чува на място. За климатика и честото му вкл/изк. ще видим дали продължава. И там има диагноза(недостиг на фреон), но не съм го тествал дали още го прави този "фокус" след смяна на дросела. Инак студи за световно. Като цяло кола на реални 35 000 - с повреда на дросел и хидравлика(помпата) ...засега :?

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта