Проблем с ключа на Фокус мк1

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
hristov008
потребител
потребител
Мнения: 85
Регистриран: 31 юли 2014, 09:41
Модел на автомобила: ford focus estate 1.6 ztec 2000
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Проблем с ключа на Фокус мк1

Мнение от hristov008 » 27 окт 2015, 09:01

Здравейте! Накратко проблемът се състои в следното: ключът има три бутона- за заключване, за отключване и за багажника. Много трудно работят бутоните. Понякога трябва да натисна 10 пъти кпчето, за да го активирам, друг път става от първия път, независимо на какво разстояние съм от амтомобила. Два пъти сменям батерия и очевидно не е от нея. Според вас на какво може да се дължи проблема? Благодаря!

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1413
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с ключа на Фокус мк1

Мнение от aspasia » 27 окт 2015, 09:51

hristov008 написа:Здравейте! Накратко проблемът се състои в следното: ключът има три бутона- за заключване, за отключване и за багажника. Много трудно работят бутоните. Понякога трябва да натисна 10 пъти кпчето, за да го активирам, друг път става от първия път, независимо на какво разстояние съм от амтомобила. Два пъти сменям батерия и очевидно не е от нея. Според вас на какво може да се дължи проблема? Благодаря!
Провери микроключетата дали не са сдали багажа за 10 лева в всеки сервиз за електроника ще ти ги сменят погледни платката спойките и пистите.

Потребителски аватар
antipower
потребител
потребител
Мнения: 431
Регистриран: 11 окт 2013, 18:59
Модел на автомобила: Focus 1.6 16v 2002г. Ghia
Местоположение: Карлово
Status: Извън линия

Re: Проблем с ключа на Фокус мк1

Мнение от antipower » 27 окт 2015, 10:56

Ако имаш мултицет, може да провериш дали дават верига като ги натиснеш.
Срещал съм дистанционни със същите оплаквания на които бутоните им бяха добре,
но просто от натискане са се спукали спойките към платката.
В този случай става само с малко претопляне с поялника.

Възможно е също да има и лош контакт на пластините за батерията с платката.

Иван Атанасов
потребител
потребител
Мнения: 163
Регистриран: 31 окт 2014, 11:26
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDDI, 90 HP, Комби, 2000 год.
Местоположение: Врачанско
Status: Извън линия

Re: Проблем с ключа на Фокус мк1

Мнение от Иван Атанасов » 28 окт 2015, 15:26

Моя Фокус (със същия ключ) си има(ше) проблем с тия бутони откакто съм го взел. Работеха с променлив успех- ту се задействат от раз, ту натискам по 5-6 пъти или трябва да променям мястото си относно колата. Особено недобре беше бутона за багажника. Днес, като четох по- горното реших наистина да опитам с презапояване на бутоните- батерията я бях сменял и чистил платката без особена промяна. И за изненада ключа започна да работи учудващо по- добре и отдалече- така, че ефект от презапояване има и го направи- или занеси да ти го направят.
П.С. аз се занимавам с ремонт на телевизори, но такива бутончета не съм виждал- така, че смяната с други няма да е много лесна- има разбира се подобни за телевизори и може да се приспособят, но те са по- крехки като конструкция и определено ще се повредят за кратко време. Така, че по- добре опит с оригиналните- като начало.

bogart1
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 30 дек 2014, 00:31
Модел на автомобила: фокус
Status: Извън линия

Re: Проблем с ключа на Фокус мк1

Мнение от bogart1 » 30 окт 2015, 23:21

Здравейте колеги.Моят проблем е с това,че колата сама се заключва.Прави го когато колата е спряла, а дори и в движение .При тръгване понякога се чува едно прещтракване но не се заключва.От какво може да е и дали нещо централното се е скапало нещо.

Потребителски аватар
antipower
потребител
потребител
Мнения: 431
Регистриран: 11 окт 2013, 18:59
Модел на автомобила: Focus 1.6 16v 2002г. Ghia
Местоположение: Карлово
Status: Извън линия

Re: Проблем с ключа на Фокус мк1

Мнение от antipower » 31 окт 2015, 08:06

Това прещракване и аз го имам.
След като изщракат така всички врати, ми става активен бутона за багажника, който е на таблото.
А заключването си нямам и идея.

Някъде бях чел за функция, при която като тръгне колата да се заключват вратите.
Било удобно ако караш често в града.

Потребителски аватар
toniboy
потребител
потребител
Мнения: 1391
Регистриран: 21 мар 2008, 17:20
Модел на автомобила: ford C MAX 1.6 TDCI /109 к.с / 2009 г
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Проблем с ключа на Фокус мк1

Мнение от toniboy » 31 окт 2015, 21:27

функцията за закл, на вратите и аз я имам на предна дясна врата като натисна долния бутон и заключва всички врати,после пак натискам и отключва, полезен е ако има малки деца в колата така се гарантира безопасност . Но поне при мен се задеиства само ръчно ако го натисна,мисля се води система за двоино заключване.Удобно е и го ползвам. Понякога има случаи спираш на светофар ,някои ти отвори врата взима чантичката и бяга, има не малко такива случаи , така колата е заключена и отвън не може да се отвори.

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта