Focus MK2 не загрява

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
sasooo
потребител
потребител
Мнения: 23
Регистриран: 31 яну 2014, 22:19
Модел на автомобила: FORD Focus 07' 1.6 TDCI 90кс.
Status: Извън линия

Focus MK2 не загрява

Мнение от sasooo » 03 яну 2016, 14:21

Здравейте колеги.Днес при -6 градуса на вън стрелката за температурата изобщо не се отлепи за изминати около 15-20км градско каране.Прави ми впечатление че и при 0 градуса трудно достига нормална работна температура и като спра на място пада на 65 градуса.Всичко това при пуснато парно.Нормално ли е това за Focus 1.6 TDCI 90кс.Възможно ли е да е от термостата и как да разбера да ли работи.Във форимите четах че някои фордове имат 2термостата.Ако някой може да помогне ще бъда благодарен.

Иван Атанасов
потребител
потребител
Мнения: 163
Регистриран: 31 окт 2014, 11:26
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDDI, 90 HP, Комби, 2000 год.
Местоположение: Врачанско
Status: Извън линия

Re: Focus MK2 не загрява

Мнение от Иван Атанасов » 03 яну 2016, 14:36

Колега, не знам колко термостата има твоя Фокус, но вероятно е един и незагряването вероятно е от него. Преди около 2 седмици и аз пусках тема за незагряване (при мен е ТДДИ МК1, обаче), но никой не ми отговори. Вследствие на това набрах смелост и си купих един нов термостат, и си го смених, но го смених на 30.12.2015, като през това време не ми се налагаше да ходя с колата на по- големи разстояния от 1-2 километра, което не е достатъчно за загряване. Така, че не съм сигурен смяната има ли ефект. Надежда, обаче, има, понеже стрелката за температурата отлепя от крайно ляво положение и на парното се чувства топъл полъх. Един термостат не е кой знае колко скъп, така, че си заслужава да опиташ. Комична ситуация при мен беше, че исках да запазя стария термостат за да го поразгледам по- късно и да видя имал ли е проблем, но по време на смяната той най- мистериозно изчезна, а работех в гаража си. Колко го търсих, но се е изпарил направо! :D:

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Focus MK2 не загрява

Мнение от aspasia » 03 яну 2016, 14:50

Термостата ти е за смяна при мене беше същото като спра на светофар или пусна парното на 3 степен стрелката отиваше в бялата зона иначе ако съм в движение нещата се закрепваха. След смяната на термостата стрелката не мърда винаги е по средата независимо колко силно е парното или съм спрял.

tikva
потребител
потребител
Мнения: 112
Регистриран: 08 фев 2015, 18:21
Модел на автомобила: Galaxy
Status: Извън линия

Re: Focus MK2 не загрява

Мнение от tikva » 12 яну 2016, 17:05

sasooo написа:Здравейте колеги.Днес при -6 градуса на вън стрелката за температурата изобщо не се отлепи за изминати около 15-20км градско каране.Прави ми впечатление че и при 0 градуса трудно достига нормална работна температура и като спра на място пада на 65 градуса.Всичко това при пуснато парно.Нормално ли е това за Focus 1.6 TDCI 90кс.Възможно ли е да е от термостата и как да разбера да ли работи.Във форимите четах че някои фордове имат 2термостата.Ако някой може да помогне ще бъда благодарен.
върви в МП и там ще ти кажат колко термостата имаш.Може би са два , а може и три да са/дизеловите галаксита например са с три/има бензинови коли които са с по два .Иначе това което описваш не е нормално. Като ги смениш ако продължава да се държи неадекватно продължавай да търсиш проблема за да не си докараш по-голяма беля свързана са двигателя вече.

sasooo
потребител
потребител
Мнения: 23
Регистриран: 31 яну 2014, 22:19
Модел на автомобила: FORD Focus 07' 1.6 TDCI 90кс.
Status: Извън линия

Re: Focus MK2 не загрява

Мнение от sasooo » 12 яну 2016, 18:47

Бях във МП и отговора беше че за този мотор това е нормално и термостата работи и е един.Без пуснато парно колата си загрява нормално и при -10.Като пусна парното температурата пада.

tikva
потребител
потребител
Мнения: 112
Регистриран: 08 фев 2015, 18:21
Модел на автомобила: Galaxy
Status: Извън линия

Re: Focus MK2 не загрява

Мнение от tikva » 12 яну 2016, 18:56

sasooo написа:Бях във МП и отговора беше че за този мотор това е нормално и термостата работи и е един.Без пуснато парно колата си загрява нормално и при -10.Като пусна парното температурата пада.
мдааам , от тия ми е ясно че човек никаква диагностика не може да очаква.Явно имаш някакъв проблем и сам ще трябва да се оправяш.Ако знаеш руски виж из техните форуми.Ние сме с подобен проблем ,но при нас поне е ясно че има изпускане или от самия радиатор на парното или от връзките му.

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Focus MK2 не загрява

Мнение от aspasia » 12 яну 2016, 22:40

sasooo написа:Бях във МП и отговора беше че за този мотор това е нормално и термостата работи и е един.Без пуснато парно колата си загрява нормално и при -10.Като пусна парното температурата пада.
В МП и Москвич не бих закарал за ремонт след като си смених термостата даже и 3-4 степен да пусна парното стрелката не мърда иначе преди отиваше към бялата зона.

tikva
потребител
потребител
Мнения: 112
Регистриран: 08 фев 2015, 18:21
Модел на автомобила: Galaxy
Status: Извън линия

Re: Focus MK2 не загрява

Мнение от tikva » 13 яну 2016, 10:32

aspasia написа:
sasooo написа:Бях във МП и отговора беше че за този мотор това е нормално и термостата работи и е един.Без пуснато парно колата си загрява нормално и при -10.Като пусна парното температурата пада.
В МП и Москвич не бих закарал за ремонт след като си смених термостата даже и 3-4 степен да пусна парното стрелката не мърда иначе преди отиваше към бялата зона.
че то парното не зависи само от термостата

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Focus MK2 не загрява

Мнение от aspasia » 13 яну 2016, 11:53

tikva написа:
aspasia написа:
sasooo написа:Бях във МП и отговора беше че за този мотор това е нормално и термостата работи и е един.Без пуснато парно колата си загрява нормално и при -10.Като пусна парното температурата пада.
В МП и Москвич не бих закарал за ремонт след като си смених термостата даже и 3-4 степен да пусна парното стрелката не мърда иначе преди отиваше към бялата зона.
че то парното не зависи само от термостата
Я помисли пак!

Papi___
потребител
потребител
Мнения: 23
Регистриран: 13 фев 2015, 14:48
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.3, 60hp
Status: Извън линия

Re: Focus MK2 не загрява

Мнение от Papi___ » 14 яну 2016, 21:56

Здравейте, колеги за да не пускам нова тема ще пиша тук. Колата на бащата също не загрява, стрелката не. мърдпа от бялото, градско около 75° стига, извънграско стой в бялото. Като се пусне парното ако е позагряла,стрелката пада и не духа топло. Дали е от термостата?
п.п. Фиеста 1.3 60кс , 94'

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Focus MK2 не загрява

Мнение от HACKO » 14 яну 2016, 23:44

Гарантирано е от термостата, на този двигател се сменя много лесно и струва 12лв, изобщо не се чуди.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Focus MK2 не загрява

Мнение от aspasia » 15 яну 2016, 15:04

1000% съм сигурен че ти е термостата за смяна!!!!!!!!

pityr
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 17 яну 2017, 15:21
Местоположение: Кюстендил
Status: Извън линия

Re: Focus MK2 не загрява

Мнение от pityr » 17 яну 2017, 15:26

Здравейте, да не публикувам нова тема ще ползвам тази. Имам Фокус 1.8 тдци и колата не загрява смених термостата и пак така ... много рядко да ми вдигне стрелката на температурата над 60 градуса. Иначе парното е огън. Благодаря предварително!

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2042
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Focus MK2 не загрява

Мнение от OgiDogi » 17 яну 2017, 18:18

pityr написа:
17 яну 2017, 15:26
... колата не загрява...
...Иначе парното е огън...
Няма такъв филм - колата да не загрява, а парното да е огън. Температурният датчик за стрелката на таблото ти е дал фира и просто "нагледната" информация не е вярна.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

pityr
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 17 яну 2017, 15:21
Местоположение: Кюстендил
Status: Извън линия

Re: Focus MK2 не загрява

Мнение от pityr » 17 яну 2017, 19:07

Благодаря много, а да попитам че не съм много на ти с ремонтните дейности по колата има само един такъв температурен датчик ?

Потребителски аватар
dmastard
потребител
потребител
Мнения: 239
Регистриран: 10 апр 2014, 01:11
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 tdci '06
Status: Извън линия

Re: Focus MK2 не загрява

Мнение от dmastard » 18 яну 2017, 19:45

Към колегата пуснал темата: със същата кола съм, термостатът е един, точно така загрява както си описал, и след като го смених (стария си работеше перфектно, протече му уплътнението), пак бавно загрява.
Няма нищо нередно при теб, просто двигателя отделя малко топлина, и като пуснеш парното ти реално я отнемаш и го охлаждаш.
Напоследък като застудя карам 2-3 километра и тогава пускам парното, по-добре е така :)

Потребителски аватар
dmastard
потребител
потребител
Мнения: 239
Регистриран: 10 апр 2014, 01:11
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 tdci '06
Status: Извън линия

Re: Focus MK2 не загрява

Мнение от dmastard » 18 яну 2017, 20:29

Към колегите с бензини - загряването на бензиновия мотор не е като на дизеловия, няма съпоставимост.

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2042
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Focus MK2 не загрява

Мнение от OgiDogi » 18 яну 2017, 22:02

pityr написа:
17 яну 2017, 19:07
Благодаря много, а да попитам че не съм много на ти с ремонтните дейности по колата има само един такъв температурен датчик ?
Дори и моят слабоумен дизел има 2 датчика - един до термостата за стрелката на таблото, който е с един проводник и ползва масата на автомобила и един отстрани на главата, с два проводника. Като откача първия, само ми пада стрелката на студено, а вторият кара компютъра да пусне аварийно вентилаторите, защото не знае каква е температурата на двигателя - студен е по-добре от прегрял.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Потребителски аватар
dmastard
потребител
потребител
Мнения: 239
Регистриран: 10 апр 2014, 01:11
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 tdci '06
Status: Извън линия

Re: Focus MK2 не загрява

Мнение от dmastard » 23 яну 2017, 22:28

pityr написа:
17 яну 2017, 19:07
Благодаря много, а да попитам че не съм много на ти с ремонтните дейности по колата има само един такъв температурен датчик ?
Колега, не си написал нито модел на колата, нито двигател, как да кажем колко датчика има?

podvis
потребител
потребител
Мнения: 47
Регистриран: 23 яну 2015, 07:31
Модел на автомобила: Форд Фокус mk1 1.6
Status: Извън линия

Re: Focus MK2 не загрява

Мнение от podvis » 24 яну 2017, 15:15

И аз има проблем с Фокус мк1 бензин , понякога загрява за минимално време дори при минусови температури , а вчера примерно при 4-5 градуса и изминати 35 км извънградско стрелката не помръдна, а парното топли , но се усеща че не е както трябва.

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта