Датчик на климатроник за вътрешна температура. Fiesta 2011

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
petyo.d
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 18 окт 2016, 08:45
Модел на автомобила: Ford Fiesta Titanium 2011 1.25 82hp
Местоположение: BG
Status: Извън линия

Датчик на климатроник за вътрешна температура. Fiesta 2011

Мнение от petyo.d » 17 юли 2018, 08:46

Здравейте,
Датчика на климатроника, който отчита вътрешната температура в купето не работи. Ходих в Мото-Пфое за диагностика и излезна, че отчита температура в колата 3 градуса, при положение, че навън е 30+ градуса. В момента без значение на колко градуса наглася климатроника, той духа топло. Единствено духа студено, когато го пусна на LO(най-ниското), включа ли го на 17 градуса, климатроника започва пак да духа топло за да може да си достигне зададената му температура от 17 градуса. От Мото-Пфое за смяна на този датчик ми искаха 250+ лева. Отидох при частен автосервиз с идея да ми го намерят втора ръка и да ми го сменят, но не могат да ми намерят и взеха да ме мотаят, а и не знаеха къде се намирал. Каза ми, че били няколко и не знаели кой точно бил датчика.

Въпроса ми е, някой може ли да ми каже колко и какви са датчиците на климатроника (външни, вътрешни)? Къде се намира този, който отчита вътрешната температура(доколкото разбрах трябва да е някъде зад климатроника)?

Колата е Fiesta mk7 2011 1.25 (82hp).

Благодаря предварително!

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта