Въпрос за евростандарта

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Въпрос за евростандарта

Мнение от kito » 28 окт 2018, 21:34

Много говорен и накрая нищо!
Според мен, проблемът е далеч по-голям от еко стандарти, мърморене, заплати и т.н.
Асоциирате се с нещо на име "България", било то като българи или като жители на някакво си петно на картата на света. Аз също съм българин, но това не означава, че не виждам по-далеч от носа си.
Докато самите българи не разберем, че във всеки един момент трябва да сме готови да напуснем тази страна, да си вземем близките и да заминем, няма да се променят нещата. Не им пука нито на управляващите, нито на останалите тук българи за вас, и това е най-големият проблем. Ние нямаме самосъзнание като нация, но това не е толкова лошо. Стоим и чакаме да дойдат работодателите, да дават пари и т.н., е няма да стане. Никога няма да стигнем останалият свят, казвам го със съжаление, но реално трябва да го приемем. Не знам колко от вас следят макро, микро и т.н. икономики и политики, но е очевадно, че за българския народ на никой не му пука. Работодателските организации правят изявления как имаме нужда от работна ръка, но никоя от тях не иска да повишава заплатите, предпочитат да вкарват чужденци, за да работят на по-ниски заплати. Правителството година след година си купува гласове, като прави държавният и общински апарат раздут до ненормални размери. На един работещ му се пада да издържа пенсионер, държавен служител, себе си, детето си и т.н. Е съжалявам, но това не е нормално. Всички грамотни хора, просто трябва да си отидат, за да останат тук малцинства, мързеливци и работодатели хитряги, който искат роби, а не работници. Вашата България, може да бъде навсякъде, където близките ви хора са с вас.
Евростандартите са нещо хубаво, макар и популиско. Писнало ми е да карам зад някакви трошки, които могат да ме задушат. Карам си Фокус МК2, мога да си взема и по-хубава, но политиката на страната ни е такава, че ще ме товарят с данъци, граждански, каскота и т.н. , които са безмислени тук, както вие самите казвате. Сега съм тук, защото работата ми го позволява, утре ако трябва, паля и заминавам. Американците например, пътуват много за да работят и следват парите, ако и тук е така, може и да се променят нещата. Отивате на интервю, искате заплата, която да ви позволява нормален начин на живот, идва съседа ви Гошо, иска двойно по-малко, наемат него. Не се сърдете на работодателя, а на съседа Гошо, защото ви е отнел работата, а утре ще мрънка, че не му стигат парите.
Само да кажа, преди да ме наплюете. Живея в голямото село, макар и да не съм от там. От над 8 години пътувам из България за да работя, не се спирам, на мен кола ми трябва, затова я поддържам. Имам си гараж, колата стои вътре. Няма как да седна и да очаквам общината да ми даде паркомясто пред нас, защото някой от колегите тук имат по 5 коли пред блоковете си, държат си ги там, а после мрънкат, че нямало в София място за паркиране. София ще стане изцяло платена зона някой ден, по подобие на много европейски столици..
Който живее в малък град и се оплаква от малка заплата, да се махне от там, да отиде на по-добре платено място, а старият му работодател да се опита да си намери друг работник за тези пари. Това е начина.
Съжалявам, но е така.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Въпрос за евростандарта

Мнение от S_C » 28 окт 2018, 23:05

Не можеш да решиш нито един проблем като избягаш от него. Предимството да си на собствена територия е, че мнозинството може да променя нещата според местните особености и разбирания. Навсякъде другаде нищо не можеш да промениш, а ще трябва да се приспособяваш. Нито е по-лесно, нито е по-ефективно.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Въпрос за евростандарта

Мнение от kito » 28 окт 2018, 23:27

Да, супер отговор. Аз проблем нямам, който да решавам, ако имам, то решението е терминал 2. Аз собствена територия тук нямам, освен моят дом. Но вярвам, че за различни неща като територия говориш, защото повярвай, Бългатия не като да е "наша територия". 30 години след голямата промяна, още се променяме, да де, ама не разбрахте ли, че хората населяващи тази територия не искат да се променят. А тъй като те не искат, няма да се промени и системата. Най-трудно е да се вгледаш в скапаното огледало, да видиш истината, да разбереш, че ти си скапания проблем, и че трябва да се промениш. Еее, много хора просто не го искат това. В момента живеем отново в нагаждане, но в собствената ни страна. Няма кой да промени вече тук нещата. Всички западни фирми вече инвестират навсякъде другаде но не и тук, отказват ги бюрокрацията и подкупите. Едно време канеха инвеститори, защото имало много образовани специалисти, които щели да работят на по-ниски заплати от западните им колеги. Е вече, такива специалисти няма, или искат пари или не са образовани. Имаш опции, да се нагаждаш да живееш или да се нагаждаш да оцеляваш.

freeway
потребител
потребител
Мнения: 536
Регистриран: 26 дек 2016, 23:08
Местоположение: sofia
Status: Извън линия

Re: Въпрос за евростандарта

Мнение от freeway » 29 окт 2018, 20:20

HACKO написа:
28 окт 2018, 11:16
Ако целта на повишаването на данъците не беше само и единствено понапълването на празната хазна а грижа за околната среда, както се опитват да ни убедят, нямаше да се гледа само и единствено каква е мощността а и с какво гориво се кара. Не може да се сравнява замърсяването което причинява Дизеловия двигател сравнен с Бензиновия а пък за Бензиновите пригодени да работят да не говорим (въпреки че мене изобщо не ме е интересувала екологията като съм минавал на Газ). Ако данъка е да ограничи движещите се коли, защо тогава се дължи и за тези спрени от движение?
И защо винаги говорим само за София? В областен център като Хасково има 4-5 автобусни линии, периода между колите в час пик е 15мин, а другите на 60мин., последния автобус е в 20:30, ха сега се замислете как може да се използва. Същевременно данъка на колите е със максимална ставка а 600лв се смята за висока заплата.
Времето е пари-разберете колко струва вашето и избора става лесен.

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта