Проблем с резервоар с клапа Easy Fuel

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
Потребителски аватар
canister
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 02 юли 2012, 09:14
Модел на автомобила: fokus
Status: Извън линия

Проблем с резервоар с клапа Easy Fuel

Мнение от canister » 02 яну 2019, 13:25

фокус мк3 1,6 дизел е въпросната кола при зареждане бълбукане в тръбата и връщане на гориво прбвах и с туба същата работа тръгнах от зпушена тръбичка на отдушника разглобих я и надух към резервоара въздух минава и излиза от голямата тръба после надуване към гърловината също минава въздух но не излиза на вън а се връща в резервоара като затворена система ,питането ми е ако пробия отдушника малко по надоло от гърловината за да излиза въздуха свободно дали ще е проблем ако някои има подобен проблем или някакво друго решение моля да сподели !

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2042
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Проблем с резервоар с клапа Easy Fuel

Мнение от OgiDogi » 02 яну 2019, 18:02

canister написа:
02 яну 2019, 13:25
фокус мк3 1,6 дизел е въпросната кола при зареждане бълбукане в тръбата и връщане на гориво прбвах и с туба същата работа тръгнах от зпушена тръбичка на отдушника разглобих я и надух към резервоара въздух минава и излиза от голямата тръба после надуване към гърловината също минава въздух но не излиза на вън а се връща в резервоара като затворена система ,питането ми е ако пробия отдушника малко по надоло от гърловината за да излиза въздуха свободно дали ще е проблем ако някои има подобен проблем или някакво друго решение моля да сподели !
Да, проблем ще бъде, за бензинов мотор.
Системата за вентилация на резервоара го свързва с всмукателния колектор през клапан и ако резервоарът или гърловината му има дупка, това ще променя налягането във всмукателния колектор, съответно и дозирането на горивото. Като допълнение, тази система (за изсмукване на бензиновите пари) е част от системите за сигурност, тъй като поддържа резервоара с налягане под атмосферното, за да няма разливане и възпламеняване на гориво тип "американски филм" при катурване на автомобила. На някои марки и модели дори светва индикация за неизправност, ако не е добре затегната капачката на резервоара и бъде отчетен пропуск (за последно четох такава грешка на Hummer 2).
На дизела подналягането се създава от консумацията на гориво и се поддържа на определена стойност от клапана в капачката.

На горния край на резервоара трябва да има клапа/и с поплавък, свързана/и с тръба, която излиза чак в гърловината за зареждане. Възможно е да засяда нещо и въздухът да излиза много бавно. Когато разпененото гориво стигне до клапана, вдига поплавъка и затваря отдушника. Като спадне пяната, поплавъкът пада надолу и отваря път за въздушната възглавница през отдушника. Затова, надуването в обратна посока през отдушника пропуска, а от гърловината евентуално въздушната струя надига поплавъка и затваря пътя към отдушника.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Потребителски аватар
canister
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 02 юли 2012, 09:14
Модел на автомобила: fokus
Status: Извън линия

Re: Проблем с резервоар с клапа Easy Fuel

Мнение от canister » 04 яну 2019, 14:52

да разбирам ли че дизела държи някакво налягане в резервоара и ако изкарам отдушника свободно ще е проблем защото няма да подържа налягане

Потребителски аватар
canister
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 02 юли 2012, 09:14
Модел на автомобила: fokus
Status: Извън линия

Re: Проблем с резервоар с клапа Easy Fuel

Мнение от canister » 15 яну 2019, 14:15

проблема решен част от счупена фуния зад изи фюл клапана

radovladov
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 13 юли 2020, 19:31
Местоположение: Благоевград
Status: Извън линия

Re: Проблем с резервоар с клапа Easy Fuel

Мнение от radovladov » 13 юли 2020, 20:12

Изображение
Здравейте колеги,
аз също имам проблем със системата за изсмукване на бензиновите пари. Код за грешка error code P2451 - Evaporative Emission System Switching Valve Stuck Closed.
В моя град сервизите не са виждали такава система и никой не желае да я поправи. Наложи се по неволя да търся информация сам да видя какво може да сторя. На места пише, че проблема може да е от развалена капачка Easy Fuel(филър) на резервоара. Търсих информация как да я сваля поне да прегледам за физически дефекти, но и това не можах да намеря. Форда ми е 2017 г. (американски).
Моля Ви за някаква информация дори къде мога да намеря сервиз с опит в тези неща.
Поздрави!

Линк как изглежда това чудо: http://dealerrevs.com/gallery/96714912.html

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2042
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Проблем с резервоар с клапа Easy Fuel

Мнение от OgiDogi » 15 юли 2020, 19:48

radovladov написа:
13 юли 2020, 20:12
Изображение
Здравейте колеги,
аз също имам проблем със системата за изсмукване на бензиновите пари. Код за грешка error code P2451 - Evaporative Emission System Switching Valve Stuck Closed.
Заседнал в затворено положение клапан ще рече, че компютърът не вижда намаление на постъпващият през дебитомера въздух или нужда от компенсиране промяна на налягането в колектора (ако е с МАР), докато отваря клапана за вентилация на резервоара. Това може да се получи при задръстване с прах на карбоновия филтър, през който постъпват въздух отвън към резервоара и бензинови пари от вътре. Филтърното тяло най-вероятно е под купето, закачено на резервоара и свързано с няколко тръбички към него и двигателя.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

freeway
потребител
потребител
Мнения: 536
Регистриран: 26 дек 2016, 23:08
Местоположение: sofia
Status: Извън линия

Re: Проблем с резервоар с клапа Easy Fuel

Мнение от freeway » 15 юли 2020, 22:21

За колeгата radovladov.Прочети Тук

radovladov
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 13 юли 2020, 19:31
Местоположение: Благоевград
Status: Извън линия

Re: Проблем с резервоар с клапа Easy Fuel

Мнение от radovladov » 15 юли 2020, 22:53

Колата е на 50 000 км и 2107 г. Възможно ли е толкова бързо да се задръсти с прах карбоновия филтър? Дали липсата на промяна в нялагянето не се дължи на проблем с някой от клапаните в системата или както някъде бях чел в нарушена херметизация на системата поради проблемна капачка на резервоара (филъра). Опитах се да сваля този Easy Fuel филър но не можах да намеря лесен начин, за да мога да огледам дали пропуска въздух. В един сервиз ми казаха, че датчика за налягането в резервоара е ОК, но в моя град никой не иска да си губи времето с нещо което им е непознато. Колата иначе не ми прави проблем поне на този етап, но индикатора за "чека" на двигателя ми свети и ме побърква. Търся някой който има опит с такава система да ми каже кое е развалено, за да може да се смени и да приключи сагата. До колкото мога да видя такъв филтър струва 100-200 лв. Не е проблем да ги дам, но с гаранция, че ще реши проблема. Вече смених един един от клапаните, който се оказа, че е ОК.
Предварително благодаря!

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2042
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Проблем с резервоар с клапа Easy Fuel

Мнение от OgiDogi » 16 юли 2020, 06:50

radovladov написа:
15 юли 2020, 22:53
Колата е на 50 000 км и 2107 г. Възможно ли е толкова бързо да се задръсти с прах карбоновия филтър?...
От някой фантастичен филм ли си я купи *happy0004*
Сега сериозно. Пътищата ни са такива - преди 2-3 месеца сменях точно този елемент на гаранционна Астра К 2017 г. и затова те насочвам натам. При Опел обаче, няма такава грешка и откриването на проблема отне около 2 месеца проби (човекът е от друг град и имаше възможност да минава през 10-на дни за следващата проба), на какво се дължи думкане от към резервоара, при запис на разни грешки за горивна смес. Чак като сложих тапа на клапана за вентилация на резервоара, думкането спря и вече лесно локализирахме проблемният елемент. Като поръча колегата нов и отбеляза, че имало много заявки към склада за точно този елемент, което навежда на мисълта за конструктивен недостатък или сериен фабричен дефект. Монтиран е отдолу вдясно на резервоара, точно срещу гумата и няма какво да го пази от завихрящият се прахоляк, а трябва да засмуква въздух от атмосферата. Тежеше с около 300 грама повече от новия без голяма разлика в обема, с очевидна лека промяна на конструкцията по външен вид.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

radovladov
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 13 юли 2020, 19:31
Местоположение: Благоевград
Status: Извън линия

Re: Проблем с резервоар с клапа Easy Fuel

Мнение от radovladov » 16 юли 2020, 22:07

Благодаря Ви колеги за информацията. Ще се помоля на някой сервиз за съдействие и се надявам да решим проблема. Ще пиша.
Поздрави!

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта