Асистент за паркиране

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
Потребителски аватар
valio57
потребител
потребител
Мнения: 225
Регистриран: 18 мар 2011, 22:45
Модел на автомобила: Ford FOCUS lll 1.6 TDCi 2012г
Местоположение: Slovakia
Status: Извън линия

Асистент за паркиране

Мнение от valio57 » 27 окт 2021, 13:45

Здравейте.
От известно време (от година) асистента за паркиране (само отзад има на колата) ми съобщава на таблото за неисправност. От един месец вече е почти постоянно това съобщение. Та ако знаете какъв проблем може да е. Куде се намира машинката за включване на сензорите. Дали е на скоростната кутия или на лоста за скоростите. От миналата нова година започна за първи път. Направи го веднъж. После през летото веднъж. сега вече се включва само веднъж. На диагностика нищо не показа. Днес отново я закачвах на диагностика отново нищо.Никаква грешка. А паркасистента не работи.

Потребителски аватар
valio57
потребител
потребител
Мнения: 225
Регистриран: 18 мар 2011, 22:45
Модел на автомобила: Ford FOCUS lll 1.6 TDCi 2012г
Местоположение: Slovakia
Status: Извън линия

Re: Асистент за паркиране

Мнение от valio57 » 30 окт 2021, 14:26

Здравейте. Така и не получих отговор на втори мой въпрос. Както и да е.
С моята диагностика (Делфи 150 Е) нищо не откривам. Трудно се свързва с колата, нищо не открива. Ще я продавам. Нова е. Нищо че е на няколко години (около 3).или кабела не пасва за моята кола, или е друг проблема. Включвал съм я 4 пъти само към моята кола. Има си диск със софтуера за диагностиката. Има слот за микро СД памет карта. Има и блутуут. Давам я за 50 лева. Ако не я продам тук, около нова година ако си ходя до България ще я взема със мен. (зависи от развитието на корона вируса) дали ще се прибера или не.
Та карах колата на майстор и той я закачи на неговата диагностика (ЕЛМ). И тя откри че заден десен вътрешен сензор е дал фира. Та ще го сменяме другата седмица.
Ами това е.
А щях да забравя. Сензорите се чували по време на работа. Цъкали кат часовник. Кат се долеши ухо до сензора и се чувал. Ама аз нали съм си глух та не мога да кажа дали е така.
Надявам се да съм бил поне малко полезен на някого.
Благодаря че ми четете коментарите.

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта