Патрон запалване Мондео МК3

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
Потребителски аватар
Cvetoslav90
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 07 апр 2015, 19:47
Модел на автомобила: Форд Мондео 2001г. Дизел 2.0 кубатура 115 к.с.
Status: Извън линия

Патрон запалване Мондео МК3

Мнение от Cvetoslav90 » 24 авг 2022, 13:15

Здравеййте!! Искам да попитам понеже патрона за запалването се е прецакал ,ако го сменя с нов и сменя предната част на ключа с нова има ли нужда от някакви компютърни пренастройки или пак ще си пали ?

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Патрон запалване Мондео МК3

Мнение от F Focus » 25 авг 2022, 20:10

Нещо не разбирам, та да уточним:
-Прецакал ти се е клемореда, предполагам? Така се нарича джаджата след патронника където влиза ключа.
-Защо ще сменяваш предната част на ключа?!
-Механичната част на патронника ли е разбита, или клемореда, който ключът върти и се дават съответните контакти?
Миналото лято смених смених клемореда( вероятно ненужно) в МП, като платих за клеморед и труд 100лв., което е нормално.
Много автомати-слаби резултати!

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 822
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Патрон запалване Мондео МК3

Мнение от ivchotr » 26 авг 2022, 11:17

Cvetoslav90 написа:
24 авг 2022, 13:15
Здравеййте!! Искам да попитам понеже патрона за запалването се е прецакал ...
Отиди при някой автоключар и той ще ти обясни какво трябва да се направи.
Знам всички вицове за Форд :D

Потребителски аватар
Cvetoslav90
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 07 апр 2015, 19:47
Модел на автомобила: Форд Мондео 2001г. Дизел 2.0 кубатура 115 к.с.
Status: Извън линия

Re: Патрон запалване Мондео МК3

Мнение от Cvetoslav90 » 12 сеп 2022, 16:47

F Focus написа:
25 авг 2022, 20:10
Нещо не разбирам, та да уточним:
-Прецакал ти се е клемореда, предполагам? Така се нарича джаджата след патронника където влиза ключа.
-Защо ще сменяваш предната част на ключа?!
-Механичната част на патронника ли е разбита, или клемореда, който ключът върти и се дават съответните контакти?
Миналото лято смених смених клемореда( вероятно ненужно) в МП, като платих за клеморед и труд 100лв., което е нормално.
Първо ключа е изяден и затова искам да сменя само предната част ,второ както си е запалена колата ключа свободно се върти и даже може почти да се изкара поради първата причина най-вероятно и затова питам дали ако сменя предната изядена част на ключа и патрона в който влиза трябва нещо компютърно защото мисля ,че не трябва ?

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 822
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Патрон запалване Мондео МК3

Мнение от ivchotr » 13 сеп 2022, 14:03

А с "изядения" ключ имаш ли същите проблеми с ключалките на вратите и багажника?
Ако нямаш, ключарят трябва да ти пренареди ламелките в патрона на запалването и ще спреш да имаш този проблем. Ако обаче случаят и с останалите патрони е същият, тогава ще трябва да се пренарежда всичко наново. При това ключарят трябва да е добър, че ако случиш като мен на някой, който уж разбира, ама само си мисли, че е така, ще береш ядове. А пък толкова добри ключари, които да ти нарежат нов ключ според конфигурацията на патрона, без да имат читав резервен ключ за мостра, аз поне не съм срещал. Ако някой познава такъв, да му сподели контактите тук. Ще е полезно за всички ни.
Знам всички вицове за Форд :D

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Патрон запалване Мондео МК3

Мнение от F Focus » 13 сеп 2022, 19:38

Ще е добре преди да посетиш ключар да се сдобиеш с що-годе читав употребяван патронник, може и с клемореда зад него.
За София съм доволен от ключарите в "Младост" 1А. Мога да им открия визитката след 3-4 дни, че имам разни ангажименти, но чрез търсене в Гугъл ще се появят, разбират от Форд. Има и друг, който се намира на бул."Дондуков" идвайки от центъра малко преди светофара на моста "Чавдар" вдясно.

Давам тел. на ключар и авто-ключар в Пловдив-намира се на ъгъла на бул."България" и бул. "В. Левски" в един фургон до денонощната аптека-
0899 080 966. Нямам кой-знае какви впечатления, но е много търсен, а и не пречи да опиташ. На този телефона жената ми го даде-тя е позлвала услугите му и е доста по-подредена от мен! :wink:

Моля нека да е ясно, че не препоръчвам категорично никого, което по принцип бих направил в изключително редки случаи-поне ще е от полза да се поговори за проблема със сведущи люде.
Много автомати-слаби резултати!

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта