Климатик на сиера

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
Потребителски аватар
FordSierra1.6L
потребител
потребител
Мнения: 1021
Регистриран: 28 фев 2005, 22:11
Модел на автомобила: Ford mondeo MK2 2.5 V6 "ST"
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Климатик на сиера

Мнение от FordSierra1.6L » 29 апр 2007, 10:43

Просто информативно питам :D Възможно ли е да сложа клима на мойта Сиерка 84 набор..??? и евентуално колко пари ще струва всичко и дали може да се намери клима изобщо???благодаря ви.

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от cenzor » 29 апр 2007, 10:47

:D Ще струва повече от колата със сигурност....

Във форума на Ауди видях да препоръчват тези http://www.loat.abto.bg/showcomp.php?id=1468" onclick="window.open(this.href);return false;

Звънни и ги питай за цена...
Изображение
Не отговарям на неграмотни постове.

Потребителски аватар
FordSierra1.6L
потребител
потребител
Мнения: 1021
Регистриран: 28 фев 2005, 22:11
Модел на автомобила: Ford mondeo MK2 2.5 V6 "ST"
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от FordSierra1.6L » 29 апр 2007, 10:59

cenzor написа::D Ще струва повече от колата със сигурност....

Във форума на Ауди видях да препоръчват тези http://www.loat.abto.bg/showcomp.php?id=1468" onclick="window.open(this.href);return false;

Звънни и ги питай за цена...
тва ми е ясно че ще струва повече от колата...аз вече толкова пари съм вложил че мога си купя 2-3 сиера още :P мислех като идея това да сваля от мондео или ескорт ако става климатик ,или от сиера ама не съм сигурен дали има заводско......и цената няма да е толкова фрапираща :)

Потребителски аватар
BadAngel
потребител
потребител
Мнения: 573
Регистриран: 03 авг 2005, 00:07
Модел на автомобила: '06 Ford Focus
Местоположение: София, кв. Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от BadAngel » 29 апр 2007, 11:24

няма смисъл човече, то за да има ефект климатика купето трябва да е изолирано и студеното да не бяга :) слагай мокри парцали на челото и нямаш грижи :)
Играчките се променят,
момчетата - не.

Потребителски аватар
FordSierra1.6L
потребител
потребител
Мнения: 1021
Регистриран: 28 фев 2005, 22:11
Модел на автомобила: Ford mondeo MK2 2.5 V6 "ST"
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от FordSierra1.6L » 29 апр 2007, 11:32

BadAngel написа:няма смисъл човече, то за да има ефект климатика купето трябва да е изолирано и студеното да не бяга :) слагай мокри парцали на челото и нямаш грижи :)
това е пределно ясно но все пак ще има голяма разлика през зимата и лятото с климатика дори да не е много добре изолирано купето....пък и не е проблем да се изолира купето с нещо евтинко което горе долу да уплътни :D

Потребителски аватар
BadAngel
потребител
потребител
Мнения: 573
Регистриран: 03 авг 2005, 00:07
Модел на автомобила: '06 Ford Focus
Местоположение: София, кв. Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от BadAngel » 29 апр 2007, 12:41

ами, аз си казах мнението, друго освен да ти пожелая късмет не мога :) помисли си за разхода, понижената мощност, повишената собствена маса... себестойността на самата инсталация и зора докато се имплементира в сиерата :)
Играчките се променят,
момчетата - не.

Потребителски аватар
FordSierra1.6L
потребител
потребител
Мнения: 1021
Регистриран: 28 фев 2005, 22:11
Модел на автомобила: Ford mondeo MK2 2.5 V6 "ST"
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от FordSierra1.6L » 29 апр 2007, 13:37

BadAngel написа:ами, аз си казах мнението, друго освен да ти пожелая късмет не мога :) помисли си за разхода, понижената мощност, повишената собствена маса... себестойността на самата инсталация и зора докато се имплементира в сиерата :)
ми разхода е уравновесен от към удоволствието през сезоните :) мощноста да ще спадне но мен в града не ми трябва да се гоня а ако ми трябва спирам климата и излитам :lol: е колко ще се качи масата на колата??не тежи 500 кила цялата система :P а слагането си е мъка тва ми е ясно но крайния резултат ще е приличен....а добре да питам от мондео дали става климата или трябва да търся от Сиера ?

Потребителски аватар
Rick
потребител
потребител
Мнения: 660
Регистриран: 18 сеп 2005, 03:36
Модел на автомобила: SCORPIO 2.9 V6 Ghia '93 FOCUS 1.6 Trend '08
Местоположение: Пловдив
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Rick » 30 апр 2007, 03:30

Най-добре е да търсиш от Сиера оригинален. Имай в предвид че захващането на водния радиатор и пружините на окачването са други на колите с климатик. Незнам дали няма да ти се наложи да ги приспособяваш или сменяш и тях. :?
От Скорпио 1985-1994 сигурно също става, двигателите са еднакви, предимно двувалките имат.
Малко на изуст говоря, затова най-добре се информирай от хората които ги правят тия процедури.
Успех.

П.С. Това че финансово е неизгодно, не значи че не си струва, защото най-важен е комфорта и да се кефиш на колата. :wink:

Потребителски аватар
venom4o
потребител
потребител
Мнения: 2793
Регистриран: 07 авг 2006, 18:26
Модел на автомобила: Subaru Legacy GTB 2.0 turbo ,Volvo 960 3.0
Местоположение: София- Банкя
Status: Извън линия

Мнение от venom4o » 30 апр 2007, 09:38

Според мен не си заслужава ,но ако ти е мерак.. все пак колата си е доста стара.. ти каза ,че си я стегнал.. Според мен ако можеш да си намериш ударена сиера с климатик.. ще ти излезне най добре...

Потребителски аватар
doctordre
потребител
потребител
Мнения: 1664
Регистриран: 13 апр 2007, 20:53
Модел на автомобила: Sierra '90 Turnier 2.0 GL
Местоположение: Sofia
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от doctordre » 30 апр 2007, 15:47

колега, гледам че и ти си със същия отвратителен 1.6... по-добре не си осакатявай колата, и без това е супер куц тоя мотор :roll:

Потребителски аватар
FordSierra1.6L
потребител
потребител
Мнения: 1021
Регистриран: 28 фев 2005, 22:11
Модел на автомобила: Ford mondeo MK2 2.5 V6 "ST"
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от FordSierra1.6L » 30 апр 2007, 19:13

Rick написа:Най-добре е да търсиш от Сиера оригинален. Имай в предвид че захващането на водния радиатор и пружините на окачването са други на колите с климатик. Незнам дали няма да ти се наложи да ги приспособяваш или сменяш и тях. :?
От Скорпио 1985-1994 сигурно също става, двигателите са еднакви, предимно двувалките имат.
Малко на изуст говоря, затова най-добре се информирай от хората които ги правят тия процедури.
Успех.

П.С. Това че финансово е неизгодно, не значи че не си струва, защото най-важен е комфорта и да се кефиш на колата. :wink:
демек кво трябва да сменям предните пружини и амортисиори ли ?? и защо ???
venom4o написа:Според мен не си заслужава ,но ако ти е мерак.. все пак колата си е доста стара.. ти каза ,че си я стегнал.. Според мен ако можеш да си намериш ударена сиера с климатик.. ще ти излезне най добре...
да не си заслужава на такава стара кола но мерака ми е голям да го направя пък и ще стане много яко през зимата или лятото :D То заради удоволствието се прави парите не са важни :oops:
doctordre написа:колега, гледам че и ти си със същия отвратителен 1.6... по-добре не си осакатявай колата, и без това е супер куц тоя мотор :roll:
да 1.6 75 кончета ....що да е куц ??? върви си прилично мога да ти кажа..... набира си добре е сега неможе да направи над 200 ама 160-170 си ги поддържа без проблем което не е малко все пак :)

Потребителски аватар
Rick
потребител
потребител
Мнения: 660
Регистриран: 18 сеп 2005, 03:36
Модел на автомобила: SCORPIO 2.9 V6 Ghia '93 FOCUS 1.6 Trend '08
Местоположение: Пловдив
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Rick » 01 май 2007, 03:56

FordSierra1.6L написа:демек кво трябва да сменям предните пружини и амортисиори ли ?? и защо ???
За амортисьорите не съм чул, но имаше една тема в UK форума и там стана дума че всички Сиери с климатик са с различни от стандартните пружини. Предполагам подсилени за да компенсират допълнителната тежест.
Ако искаш ще попитам там по-подробно и също за това от кои други модели можеш да вземеш климатик и да пасне.

Потребителски аватар
Overclock
потребител
потребител
Мнения: 358
Регистриран: 15 апр 2005, 19:19
Модел на автомобила: Sierra 1,8TD, BMW 316 96'
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Overclock » 03 май 2007, 17:17

Най-точен и подробен отговор ще получиш от СЕВА, той е слагал климатик на дизелова Сиера (дизелова Сиера от завода не е излизала с клима) и е много в час с материала.Ще ти изпратя телефона му на ЛС, може да има и климатици.Незнам дали има човек в София, който да е по-запознат с тази кола от него *00134* *00134* *00134*
Да влагаш чувства не е като да чувстваш влага!

Потребителски аватар
venom4o
потребител
потребител
Мнения: 2793
Регистриран: 07 авг 2006, 18:26
Модел на автомобила: Subaru Legacy GTB 2.0 turbo ,Volvo 960 3.0
Местоположение: София- Банкя
Status: Извън линия

Мнение от venom4o » 12 май 2007, 13:13

Колега кажи какво става с климатика.. Ако го правиш разкажи къде какво колко.. как да знаем.. ,че мойта черна сиера лятото е АД в нея...

Потребителски аватар
FordSierra1.6L
потребител
потребител
Мнения: 1021
Регистриран: 28 фев 2005, 22:11
Модел на автомобила: Ford mondeo MK2 2.5 V6 "ST"
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от FordSierra1.6L » 13 май 2007, 17:46

venom4o написа:Колега кажи какво става с климатика.. Ако го правиш разкажи къде какво колко.. как да знаем.. ,че мойта черна сиера лятото е АД в нея...
ми засега го оставям това в бъдеще ... много неща трябва да правя по колата и това ще го избегна но засега :D и в мойта е ад ама предпочитам нещо джанти боичка престилки прагчета нещо .....климатик по натам....

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта