Купих си Мондео 1.8 турбо дизел.

Как да живеем съвместно и в разбирателство.
Масла. Антифриз. Автокозметика. Консумативи.
Потребителски аватар
isoiso
потребител
потребител
Мнения: 843
Регистриран: 08 яну 2007, 19:15
Модел на автомобила: Mondeo MK2 1.8 zetec 98г
Status: Извън линия

Мнение от isoiso » 30 ное 2007, 18:18

какво му е на радиаторчето?

Потребителски аватар
Атанас
потребител
потребител
Мнения: 857
Регистриран: 18 окт 2006, 15:36
Модел на автомобила: Mondeo MK2 1.8TDI в сърцето ми
Mondeo MK3 2.2TDCI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от Атанас » 30 ное 2007, 21:39

Сигурен ли си, че радиатора е проблемен? Не че нещо, но смяната му е много кофти, сваля се цялото арматурно табло...
Дизела не заграва бързо като бензинов мотор... Какво казва уреда за температурата на мотора?
При мен се беше скапало копчето на климатика - то определя и от къде да "смуче" въздух. Нямаше значение, дали съм го завъртял на външен въздух или рециркулация, винаги взимаше външен въздух, а той е студен...

maikalllll
потребител
потребител
Мнения: 25
Регистриран: 07 сеп 2006, 22:25
Модел на автомобила: FORD mondeo 1.8 tdi 95 год.
Status: Извън линия

zdravei

Мнение от maikalllll » 06 дек 2007, 15:41

колега честито , сега смени си термостат ако не стане ........ забрави да сменяш радиаторчета и щуротии просто ти е подпушен старото специално на мондео лесно се отпушва без ад се сваля маркучите са достатъчно дълги и проблема е никакъв .......... сваля се интеркулера и двете маркучета се виждат как излизат от купето разкачаш ги и почваш да промиваш аз моето го направиш с неква основа която слагат на акумолаторите оставш да постой 10-20 мин и със маркуча от чешмата му задаваш да изхвърли всичко навън и така няклко пати при мен имаше огромен ефект амлко объркано звучи но които го интересува точната процедура да пише сабщение

Отговори

Върни се в “ГРИЖИ, ПОДДРЪЖКА И ЕКСПЛОАТАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 53 госта