Доливане на масло и нещо за лагерите

Как да живеем съвместно и в разбирателство.
Масла. Антифриз. Автокозметика. Консумативи.
Потребителски аватар
G2233
потребител
потребител
Мнения: 291
Регистриран: 14 ное 2007, 20:23
Модел на автомобила: Volvo V50 1.6i Duratec/100к.с/газ/2009
Местоположение: Асеновград
Status: Извън линия

Мнение от G2233 » 06 дек 2007, 21:50

Първо сори,наистина има право паци.По-омазах темата уж първо за маслото после нещо друго,но както и да е.Излезе така че в крайна сметка имам два лагера за смяна.Преден десен и заден ляв.Задните са конусовидни ролкови.Отказах се да ги сменям задните,защото в сервиза ме разсмяха с цената за труда(170евро)хахаха.Направо ме отказаха да го сменям.Поръчах само капачка.Но за предния ще ги давам парите да го сменят, защото не се търпи с този шум.
Прибрах се днес вечерта и реших да сваля барабана и да видя къква е хавата на задните лагери.Като извадих барабана извадих само външния лагер(падна си почти сам нито съм го избивал нито нищо) почиситх го добре със сух парцал(лагера е SKF и небеше посинял),вътрешния реших да не го пипам за да не нараня преди това семеринга(неможах да го извадя само на ръка)зачистих и вътрешния колкото можах, заедно с леглата им вътре в барабана(мислих ,че моят модел е с главина в барабана защото колата е комби, но не е).Смазах добре навсякъде с грес.Монтирах всичко,врътнах колелото да видя какво съм свършил-Шума е по-малко но пак си хърка леко(колелото не задържа,то и преди не задържаше де).Реших че ще изкара до Бг.Само остана да набия капачката другата седмица.

Отговори

Върни се в “ГРИЖИ, ПОДДРЪЖКА И ЕКСПЛОАТАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 63 госта