Ароматизаторите-какво използвате

Как да живеем съвместно и в разбирателство.
Масла. Антифриз. Автокозметика. Консумативи.
Потребителски аватар
BOYCH
потребител
потребител
Мнения: 58
Регистриран: 21 дек 2008, 11:44
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCi Ghia Estate Wagon Duratorg 130 Hp Automatik.
Първа регистрация: м. 07.2003 г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Ароматизаторите-какво използвате

Мнение от BOYCH » 01 яну 2009, 15:04

Аз пък ползвам специален парфюм за кола.
Продава се в кутия и вътре освен флакон като парфюм със спрей има правоъгълна лента с ластик /като тези тип "борче", но е черно /.
Закачваш правоъгълника където си искаш /не само на огледалото/ и от време на време му пръскаш за да го подновиш.

Има ги за по 9,99 лв. в ЕКО бензинджийниците и са два модела - Златен и Сребърен парфюм за кола. На него пише... "AREON"

Издържа ... може и 1 година, ако не поливаш с флакона всичко наред, защото освен върху правоъгълника на практика можеш да го пръскаш и във въздуховодите или където ти хрумне... /например и под мишниците :twisted: / Закачка!

И двете миризми са много стилни и ги препоръчвам, макар че по този начин ... всички ще засмърдят ... еднакво.

Ще бодна и снимки, когато ги направя, ...за ориентир.
Много мразя разни чукала да ми стоят по решетките на въздуховодите ... пък е и опасно ... при един /не дай си боже/ лош челен удар това чудо те удря като камък по главата ... :(: не е гот!

Препоръчвам меката лента, пък може да си го пръснеш и на парцала дето си бършеш отвътре стъклата - той нали е В колата - ефекта е почти същия...
/ле-ле ... трябваше да си купя акции от този производител: "АREON", ама на... пропуснах, и сега - мъка!/ :D:
Прикачени файлове
Изобр080.jpg
Ето и флакона с който се подновява миризмата, от време на време...
Изобр081.jpg
Ето правоъгълника, върху който се пръска... Сетих се и в движение съм го снимал, та снимките са ужасарски...

Потребителски аватар
vladeto
потребител
потребител
Мнения: 192
Регистриран: 04 юли 2007, 08:21
Модел на автомобила: Ford Fiesta Mark 2, 1.6 D Finesse, 1987...
Местоположение: София, кв. Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ароматизаторите-какво използвате

Мнение от vladeto » 10 яну 2009, 14:16

Аз съм на амби пур...висящите шишенца лесно стават на падащи и после трудно се пере от панталона :roll: Борче като сложа и падне и го търся с месеци после... а амбипурчето си е идеално...почти не мирише, ама създава илюзията, че А-ха и ще почне..Аз си пуша вътре, но винаги отварям поне малко, за да се проветрява в това време :D:
Фактът, че съм параноик, не доказва, че ТЕ не са тук, за да ме вземат!!!
Изображение

Потребителски аватар
bateto113
потребител
потребител
Мнения: 190
Регистриран: 17 окт 2008, 09:04
Модел на автомобила: Ford Puma 1,7
Местоположение: Стамболийски
Status: Извън линия

Re: Ароматизаторите-какво използвате

Мнение от bateto113 » 03 фев 2009, 20:03

какво ли не пробвах ,какво ли не опитах и аз като колегата от по-горния пост установих че с борчетата е най добре..с тази разлика че ги слагам по две отворени изцяло в багажника където сигурно има вече над 30 :D:

nimrod_83
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 08 ное 2008, 19:44
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.1i 1991
Status: Извън линия

Re: Ароматизаторите-какво използвате

Мнение от nimrod_83 » 05 фев 2009, 17:43

След последната покупка на Амбипур повече никога няма да повторя. Незнам може да съм попаднал на менте, купих го от Метро, така и не го усетих да мирише въпреки че бе на макс. Махнах го след 1 седмица и си сложих Мр Маркус и вече втори месец ухае перфектно и не е свършило. Струва 5 лв по бензиностанцийте и се поставя като Амбипура. Аромата мисля че се води Pacific Breeze , но има 5-6 вида включително и Anti Tobacco за пушачи

nimrod_83
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 08 ное 2008, 19:44
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.1i 1991
Status: Извън линия

Re:

Мнение от nimrod_83 » 05 фев 2009, 17:46

bondoff написа:Първото й беше борче. Тук чета хубави отзиви за консервите, но са неудобни са поставяне на по-закътано място.

Един трик - по магазините за консумативи за бяла техника се продават ароматизатори за прахосмукачки. Може да откраднете от жена ви/майка ви. Аз съм доволен.


P.S. Понеже си я взех нова от МП, който не се е качвал в нова кола не знае - СМЪРДИ ужасно. Направи ми впечатление, че фокуса не миришеше толкова лошо и след 2 седмици се оправи. Във фирмата взеха Опел Астра. Леле майко - смрад, нема отърване един месец . :-8-:
Колега няма по хубаво нещо за мен от миризмата на нова кола :lol:

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ароматизаторите-какво използвате

Мнение от cenzor » 05 фев 2009, 18:31

nimrod_83 написа:След последната покупка на Амбипур повече никога няма да повторя. Незнам може да съм попаднал на менте, купих го от Метро, така и не го усетих да мирише въпреки че бе на макс. Махнах го след 1 седмица и си сложих Мр Маркус и вече втори месец ухае перфектно и не е свършило. Струва 5 лв по бензиностанцийте и се поставя като Амбипура. Аромата мисля че се води Pacific Breeze , но има 5-6 вида включително и Anti Tobacco за пушачи
В магазините има AmbiPur на по 3-4 години. Затова преди покупка винаги се проверява отдолу на опаковката какво пише. Ако е над 1 година./.. няма смисъл да се взима.
Изображение
Не отговарям на неграмотни постове.

ikalcheva
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 21 яну 2009, 20:45
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1994
Status: Извън линия

Re: Ароматизаторите-какво използвате

Мнение от ikalcheva » 06 фев 2009, 13:48

Аз ползвам Arexons с ipod дизайн и съм мнооого доволна. Шофирам от скоро, но пък съм се возила доста и мога да кажа, че това е най-доброто което до сега съм срещала по мои наблюдения. Има много приятен аромат, щипката му е такава, че не пречи на движението на врътките за насочване струята на въздуха, а и едната му част е неутрализатор на неприятните миризми (като тютюнев дим и други подобни). Дизайнът му е ненатрапчив, не заема много място и нищо не виси и не се клатушка по огледалата, дръжките и т.н. Според моите наблюдения, Амби пур и други подобни имат много силен и натрапчив аромат, да не говорим че при някои ароматизатори като борчета и шишенца не може да се регулира степента на ароматизиране, което води до множество алергии. А и дизайнът ми харесва!!!

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ароматизаторите-какво използвате

Мнение от cenzor » 06 фев 2009, 14:03

ikalcheva написа:Аз ползвам Arexons с ipod дизайн и съм мнооого доволна. Шофирам от скоро, но пък съм се возила доста и мога да кажа, че това е най-доброто което до сега съм срещала по мои наблюдения. Има много приятен аромат, щипката му е такава, че не пречи на движението на врътките за насочване струята на въздуха, а и едната му част е неутрализатор на неприятните миризми (като тютюнев дим и други подобни). Дизайнът му е ненатрапчив, не заема много място и нищо не виси и не се клатушка по огледалата, дръжките и т.н. Според моите наблюдения, Амби пур и други подобни имат много силен и натрапчив аромат, да не говорим че при някои ароматизатори като борчета и шишенца не може да се регулира степента на ароматизиране, което води до множество алергии. А и дизайнът ми харесва!!!
:wink: Само да знаеш, че на много наркомани също им харесва дизайна. И съответно чупят стъклото, мислейки си че крадат Ipod...
Изображение
Не отговарям на неграмотни постове.

ikalcheva
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 21 яну 2009, 20:45
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1994
Status: Извън линия

Re: Ароматизаторите-какво използвате

Мнение от ikalcheva » 06 фев 2009, 18:33

:wink: Само да знаеш, че на много наркомани също им харесва дизайна. И съответно чупят стъклото, мислейки си че крадат Ipod...[/quote]
Благодаря за предупреждението, надявам се да не ми се случи! А и не ми пречи да го свалям за през нощта и да го оставя някъде на тъмно по таблото :lol: ;;):

Потребителски аватар
samsung_bg
потребител
потребител
Мнения: 1992
Регистриран: 24 сеп 2006, 13:51
Модел на автомобила: Fiesta MK4 FUN 1.4 16V 90PS Zetec-S FHA '96г
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: Ароматизаторите-какво използвате

Мнение от samsung_bg » 06 фев 2009, 18:40

Най-свежия и естествен аромат имах в колата, когато бях забравил една ябълка на задната седалка.
Пробвайте, само да не я забравите за повече време.
Изображение

Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Ароматизаторите-какво използвате

Мнение от MapTo_D » 06 фев 2009, 22:46

Аз ползвам ароматизатор на Areon, едни дървени висулки такива с мирис на люляк...много доволно вече повече от месец си ми мирише на цветя в колата. Имах консерви на turtrle wax но след 3-4 дни и спирах да я усещам миризмата а това си ми мирише постоянно :)

Потребителски аватар
Kostadin21
потребител
потребител
Мнения: 514
Регистриран: 28 яну 2009, 21:32
Модел на автомобила: Fiesta 1.25 16V Zetec-SE 75HP Ghia 1996
Местоположение: Петрич,Благоевград
Status: Извън линия

Re: Ароматизаторите-какво използвате

Мнение от Kostadin21 » 16 фев 2009, 16:17

Areon Fresco Vanilla :D
Изображение
Всеки който няма пари за кола,кара форд!

angel.krasimirov
Status: Извън линия

Re: Ароматизаторите-какво използвате

Мнение от angel.krasimirov » 20 фев 2009, 22:28

Аз за "Портокалка" намерих нов ароматизатор! TurtleWax 8)

Пасва перфектно на мястото на пепелника, който няма нясто в мой автомобил :D Доста приятен, свеж и дозиран аромат! Ще споделя колко е издръжлив :idea:



Изображение

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ароматизаторите-какво използвате

Мнение от cenzor » 21 фев 2009, 11:21

angel.krasimirov написа:Аз за "Портокалка" намерих нов ароматизатор! TurtleWax 8)

Пасва перфектно на мястото на пепелника, който няма нясто в мой автомобил :D Доста приятен, свеж и дозиран аромат! Ще споделя колко е издръжлив :idea:
Не е издържлив, след 1 месец започва да не се усеща..
Изображение
Не отговарям на неграмотни постове.

angel.krasimirov
Status: Извън линия

Re: Ароматизаторите-какво използвате

Мнение от angel.krasimirov » 21 фев 2009, 11:51

cenzor написа:
angel.krasimirov написа:Аз за "Портокалка" намерих нов ароматизатор! TurtleWax 8)

Пасва перфектно на мястото на пепелника, който няма нясто в мой автомобил :D Доста приятен, свеж и дозиран аромат! Ще споделя колко е издръжлив :idea:
Не е издържлив, след 1 месец започва да не се усеща..
Има над 6 вида аромати :D

Потребителски аватар
Kamazabg
потребител
потребител
Мнения: 595
Регистриран: 07 фев 2010, 11:35
Модел на автомобила: Orion Mk3 1.3OHV Orion Mk3 1.6 EFI Tourneo Connect 1.8 TDCI
Местоположение: гр Сливен
Status: Извън линия

Re: Ароматизаторите-какво използвате

Мнение от Kamazabg » 15 фев 2010, 17:45

И аз съм доволен от "Амби Пур" а пък и препарата с който чистя таблото също е ароматен
Изображение Изображение

Потребителски аватар
gurcayy
потребител
потребител
Мнения: 235
Регистриран: 11 май 2011, 23:16
Модел на автомобила: Focus, 307
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Ароматизаторите-какво използвате

Мнение от gurcayy » 17 юни 2011, 03:59

Най-добрият ароматизатор е един флакон от 100 мл. Hugo Boss ! :)

belleamie
потребител
потребител
Мнения: 1046
Регистриран: 06 юни 2008, 11:49
Модел на автомобила: ?
Status: Извън линия

Re: Ароматизаторите-какво използвате

Мнение от belleamie » 17 юни 2011, 08:53

Особено ако ти е в багажа отзад и вземе, че се счупи. Така една от служебните коли веднъж смърдя сума време на мъжки парфюм. На мен ми харесваше :D
Cars make CO2 and trees absorb CO2.
By driving my car I'm feeding a tree and helping the environment.

Изображение

Потребителски аватар
gurcayy
потребител
потребител
Мнения: 235
Регистриран: 11 май 2011, 23:16
Модел на автомобила: Focus, 307
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Ароматизаторите-какво използвате

Мнение от gurcayy » 18 юни 2011, 12:58

belleamie написа:Особено ако ти е в багажа отзад и вземе, че се счупи. Така една от служебните коли веднъж смърдя сума време на мъжки парфюм. На мен ми харесваше :D

Веднъж ми се случи да счупя пълно шише с парфюм и трябваше 4-5 дни да спя в хола :D

Tonkov
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 23 яну 2011, 20:48
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.8Tdi '1995
Status: Извън линия

Re: Ароматизаторите-какво използвате

Мнение от Tonkov » 20 дек 2011, 14:57

Препоръчвам към Феновете на Висящи тип "Бор-чета " MON AREON Кокос ... оранжев е на цвят и ухае чудесно. Съвет Никога не си купувайте с аромат на Шоколад и портокал ! Ужасен е :))

Отговори

Върни се в “ГРИЖИ, ПОДДРЪЖКА И ЕКСПЛОАТАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта