Някой надраска вратата, дайте съвет как да я оправя !

Как да живеем съвместно и в разбирателство.
Масла. Антифриз. Автокозметика. Консумативи.
Потребителски аватар
sashom
потребител
потребител
Мнения: 64
Регистриран: 19 юли 2006, 15:59
Модел на автомобила: Форд Фиеста 1.4 TDCI 68к. 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Някой надраска вратата, дайте съвет как да я оправя !

Мнение от sashom » 26 фев 2008, 16:16

Здравейте колеги. Някой смотаняк се разписа по една от вратите ми :(. Сигурно му е доставило огромно удоволствие - да е жив и здрав. Моля дайте съвет, има ли начин това да се оправи без пребоядисване. И ако имате опит, как стоят нещата с каското. Отивам при застрахователния агент и му казвам и те я оправят или ?... А и какво да обясня, то е станало докато бях паркирал на един тротоар (явно на мястото на някой), това ли да им каза, в смисъл да не вземат да кажат - ааа сори това не го покриваме.
Прикачени файлове
DSC00267.JPG

vladislav
потребител
потребител
Мнения: 607
Регистриран: 15 ное 2006, 10:56
Модел на автомобила: Сеат Леон 2002 1.6, 16v 77kw/105 к.с.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Някой надраска вратата, дайте съвет как да я оправя !

Мнение от vladislav » 26 фев 2008, 16:21

[quote="sashom"][/quote]
Отиваш в ликвидационния сектор на застрахователната компания /агента можеш да си го викнеш за компания, но едва ли ще дойде освен ако не ти е приятел) и си завеждаш щета, ако каското ти покрива злоумишлени действия на трети лица, то това може да се квалифицира като такова.
Ако не е много дълбоко (не се вижда долното покритие, не до ламарината) става и с паста за полиране.

Потребителски аватар
pantata
потребител
потребител
Мнения: 1374
Регистриран: 28 сеп 2006, 03:22
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 `89
Fiesta 1.25 '10
Subaru Legacy 3.0R Auto '07
Местоположение: Димитровград/София
Status: Извън линия

Мнение от pantata » 26 фев 2008, 17:35

Аз имам така на задния калник, имам каско и като отидох ми дадоха формуляр да опиша как е станало, пишеш че е била паркирана на някой паркинг и това е. Описаха ми щетата и дописа отстрани - за пребоядисване. Нямам намерение да я боядсивам още, имам време 3 години...
Изображение

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Мнение от mrdds » 26 фев 2008, 17:57

Панта,колко пари ти дадоха за това?

g.taskov
потребител
потребител
Мнения: 407
Регистриран: 27 авг 2006, 13:20
Модел на автомобила: Mondeo 1.8I Комби LPG 1998г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от g.taskov » 26 фев 2008, 19:13

Пред да отидеш при застрахователя си намери протокол от кат , нищо че е станало на паркинг. Мен така ме прекараха.Ако не е дълбоко ,ако е засегнат само лака става с полир паста ,но ако е и боята недай боже да е стигнал до грунд бребоядисване на цялата врата.Всякакви поправке ще личат.

Потребителски аватар
pantata
потребител
потребител
Мнения: 1374
Регистриран: 28 сеп 2006, 03:22
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 `89
Fiesta 1.25 '10
Subaru Legacy 3.0R Auto '07
Местоположение: Димитровград/София
Status: Извън линия

Мнение от pantata » 26 фев 2008, 19:25

mrdds написа:Панта,колко пари ти дадоха за това?
Николко, изпращат ме в сервиз, правят я и нищо не давам, те си се оправят.

За протокол няма да е зле да имаш, като се мъчиха да ми отварят колата ми попрецакаха ключалката и ме питаха защо не съм извикал полиция... вдигнах рамене и описвах щета като калника...
Изображение

Потребителски аватар
jojo
потребител
потребител
Мнения: 610
Регистриран: 21 фев 2007, 14:55
Модел на автомобила: sierra
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от jojo » 26 фев 2008, 23:52

полираш и с паста и си готов :wink:
винаги за каквото и да си говорим,знай че става дума за пари

Потребителски аватар
sashom
потребител
потребител
Мнения: 64
Регистриран: 19 юли 2006, 15:59
Модел на автомобила: Форд Фиеста 1.4 TDCI 68к. 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от sashom » 28 фев 2008, 11:46

Взех си възлагателно писмо и записах час в сервиза на МФ Люлин. Само да спомена, че в момента записват от 22 май нататък :) ... Добре, че са съвсем леки драскотини, че да не ме дразнят кой знае колко. Имайте го предвид ако планувате нещо подобно да направит еи вие...

ПС: Малко ми е странно как така се записва час за след толкова време, което дори е повече от необходимото да се поръча нова кола и да ти я доставят от завода :) ...

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от cenzor » 28 фев 2008, 11:52

sashom написа:Взех си възлагателно писмо и записах час в сервиза на МФ Люлин. Само да спомена, че в момента записват от 22 май нататък :) ... Добре, че са съвсем леки драскотини, че да не ме дразнят кой знае колко. Имайте го предвид ако планувате нещо подобно да направит еи вие...

ПС: Малко ми е странно как така се записва час за след толкова време, което дори е повече от необходимото да се поръча нова кола и да ти я доставят от завода :) ...
:shock: :shock: Звънни в някой от Форд сервизите извън София и виж как е положението там? 22 май?? :shock: :shock:
Изображение
Не отговарям на неграмотни постове.

Потребителски аватар
jojo
потребител
потребител
Мнения: 610
Регистриран: 21 фев 2007, 14:55
Модел на автомобила: sierra
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от jojo » 28 фев 2008, 12:10

хора,за вас само сервизите на форд ли съществуват? 8)
в конкретния случай особенно ,в някой друг севиз биха го направили и по добре и то за 10 дни ,ако се боядисва целия панел
винаги за каквото и да си говорим,знай че става дума за пари

Потребителски аватар
sashom
потребител
потребител
Мнения: 64
Регистриран: 19 юли 2006, 15:59
Модел на автомобила: Форд Фиеста 1.4 TDCI 68к. 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от sashom » 28 фев 2008, 14:18

Има една малка особеност ! Колата е лизингова, и е собственост на Форд. И отелно, когато попълвам бланката за описание на щета, застрахователния агент ми маркира с тикче графата 'Ремонт в фирмен сервиз за автомобили до 3 години'. А отделно на самото възлагателно писмо пише 'До сервиз Мото - Пфое'. ...

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от cenzor » 28 фев 2008, 15:54

sashom написа:Има една малка особеност ! Колата е лизингова, и е собственост на Форд. И отелно, когато попълвам бланката за описание на щета, застрахователния агент ми маркира с тикче графата 'Ремонт в фирмен сервиз за автомобили до 3 години'. А отделно на самото възлагателно писмо пише 'До сервиз Мото - Пфое'. ...
Точно. Ама имах предвид - МП в друг град ( където ще я оправят скоро, а не през лятото)./
Изображение
Не отговарям на неграмотни постове.

Потребителски аватар
jojo
потребител
потребител
Мнения: 610
Регистриран: 21 фев 2007, 14:55
Модел на автомобила: sierra
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от jojo » 28 фев 2008, 16:00

в случая се извинявам ,защото не съм запознат с лизинговите условия. :D
занималвам се само със автомобили над 7год и не съм се интересувал за по-нови,но с тези в МОТО ПФОЕ ,човек трябва да има наистина търпение в излишек .но за жалост на мен ми липсва вече ,а и съм ходил цели 3 пъти до споменатия обект и просто поради тази причина,ви насочих за отклоняване.
затова се извинявам още веднъж :D
винаги за каквото и да си говорим,знай че става дума за пари

Потребителски аватар
sashom
потребител
потребител
Мнения: 64
Регистриран: 19 юли 2006, 15:59
Модел на автомобила: Форд Фиеста 1.4 TDCI 68к. 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от sashom » 28 фев 2008, 17:13

cenzor - извинявай, че не ти отговорих още първия път, тоест аз го направих но наум :))). Ами Немисля да проверявам поради 2 причини. Едната зашото ми е далече извъън софия, а и донякъде защото не се бях сетил :). А втората защото небързам хич. Даже не ми се оставя колата, а и в конкретния случай драскотината е почти невидима от над 10 метра от колата.Аз дори питах колко мога да отложа влизането в сервиз-а - оказа се , че възлагателното писмо важи 6 месеца. Просто ми се искаше да знам, че в един момент ще бъде оправена. Дори малко ми е търсене факта, че ще се боядисва за толкова дребно нещо защото малко или много после ще се различава, но пък така е грозно. Абе доста се чудих. Но от друга страна поогледах добре колата, и забелязах, че драскотините хич не са малко. Предполагам от храсти и тн. и тн. Но заради цвета почти не си личат. Разликата в поддръжката на този цвят и останалите не е хич малка ...

serwiza
потребител
потребител
Мнения: 18
Регистриран: 23 юли 2006, 19:59
Модел на автомобила: Ford galaxi 2.3/16V
Местоположение: Iambol
Status: Извън линия

Мнение от serwiza » 29 фев 2008, 19:48

дори а-ла да е лизингов имаш право и на друг сервиз
;допитай се до защита на потребителя ; Трябва да те насочят във фирмен сервиз само ако имаш дефекти по двигател и ходова част
ако сега не си оправиш колата при друга щета на същия детайл дори при наложаща смяна на същия няма датиго признаят понеже нети е отстранена предходящата щета

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от cenzor » 29 фев 2008, 19:55

serwiza написа:дори а-ла да е лизингов имаш право и на друг сервиз
;допитай се до защита на потребителя ; Трябва да те насочят във фирмен сервиз само ако имаш дефекти по двигател и ходова част
ако сега не си оправиш колата при друга щета на същия детайл дори при наложаща смяна на същия няма датиго признаят понеже нети е отстранена предходящата щета
Имаш, но никой с лизингова кола не иска разни майстори бояджии да му се упражняват на колата.
Аз също съм драскал задна броня и ми я оправиха във МП Люлин- перфектна. Цветът е 1:1 паснат, ако не знаеш - никога не можеш да познаеш.
Чакането е досадно, но аз лично не бих си оправил подобен проблем извън официалния сервиз.
Изображение
Не отговарям на неграмотни постове.

Отговори

Върни се в “ГРИЖИ, ПОДДРЪЖКА И ЕКСПЛОАТАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 50 госта