ford fiesta 1.8d ili benzin

Как да живеем съвместно и в разбирателство.
Масла. Антифриз. Автокозметика. Консумативи.
nikolay100
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 01 ное 2009, 08:49
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI, Mk1, 2003г., 100hp
Контакти:
Status: Извън линия

ford fiesta 1.8d ili benzin

Мнение от nikolay100 » 01 ное 2009, 09:19

Здравейте колеги!
Решил съм да си сменям автомобила. Търсех си нещо малко, икономично и евтина поддръжка. Обикалях много, гледах... накрая реших, че най-изгодно ще ми излезне Fiesta 1996-1998. Понеже има всичко необходимо и са на изгодна цена. Чудя се само за мотора... дали да бъде 1.8 дизел или някой от бензиновите варианти. Търсех информация за този 1.8д двигател в интернет обаче нищо не намерих. Затова реших да се обърна към вас /кой ако не вие ще знаете/. Та въпросите са ми следните:

1. Каква е динамиката на този двигател 1.8 дизел. Четох тук, че някои не можели да вдигнат над 110 км. Аз не очаквам двигателя да е на бегачка, ама това е срамота направо... Другото което ме интересува е разхода реално. Защото ми разправят разход от 5 на 100 км, което ми се струва нереално. Моля да си кажат мнението като цяло за двигателя, хората каращи или карали тази кола.

2. Другият въпрос ми е относно бензиновите варианти. Интересува ме дали някой е слагал обикновена АГУ на 1.3 и 1.2 двигателя. Понеже забелязах, че май и двата варианта са със пластмасови колектори. Понеше ако си купувам бензинов вариант мисля да му сложа обикновена газова уредба, не газов инжекцион. Та яко някои има опит и кара този вариант моля също да пише, дали му е гърмяла колата, какъв е горе долу разхода на газ и какво му е мнението като цяло.

Благодаря за отговорите предварително.

Потребителски аватар
dian1751
потребител
потребител
Мнения: 84
Регистриран: 24 фев 2008, 08:23
Модел на автомобила: Ford Focus mk1
Status: Извън линия

Re: ford fiesta 1.8d ili benzin

Мнение от dian1751 » 01 ное 2009, 09:58

За дизеловия мотор са те излъгали 4е не може пове4е от 110 км.... мои приятел има такава и я кара с 160км. Този мотор е много икономи4ен 5/100 изв.градско , градско 6,5-7литра/100. Аз ли4но имам такава с бензиновия двигател 1250cc 5/100 изв града , 7-8 градско. Много съм доволен от този автомобил , малък е и може да го паркираш кадето си искаш ,а за 4астите не са от най евтините. Дано съм ти помогнал поне малко....
Купи си Форд фиеста за да караш с 200... http://www.snimka.bg/album.php?album_id=391782" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
bateto_toshko
потребител
потребител
Мнения: 1216
Регистриран: 01 юни 2008, 16:57
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Ghia '96
(Zetec-SE,16V, 90PS)
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: ford fiesta 1.8d ili benzin

Мнение от bateto_toshko » 01 ное 2009, 12:36

1,4 също харчи толкова , може би с една идея повече , извън града 5,5л на 100км , но кротко каране без да се вдига над 120км/ч.За частите мисля , че са по-скъпи от Ескорт и по-евтини от мондео(със същите години на производство).Труда е доста скъп понеже колата е малка и всичко е сбито вътре.Най скъпите неща които съм сменял са ангренажен ремък (около 400 лв с труда-януари 2008г.)и тампони на носачите предни и задни 180 лв с труда -май-2009 г.Дано съм ти помогнал с това инфо. _friends_
виж какво дават руснаците като инфо за 1,8 дизел http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/3441.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Объем двигателя 1753 см3
Мощность 60 л.с.
Максимальная скорость 155 км/ч
Время разгона (0-100 км/ч) 17.6 c
Расход топлива в городе 5.8 л/100км
Расход топлива на шоссе 4.1 л/100км
при тези данни ...ако са верни...излиза , че на газ като пари ще ти идва горе долу същия разход на гориво ....друг е въпроса дали си фен на бензина или дизела :P
Последна промяна от bateto_toshko на 01 ное 2009, 15:46, променено общо 1 път.
сърцето ми обича форд мустанг , а джоба фиеста :mrgreen:
Една кола не може да се оправи докато не се счупи

nikolay100
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 01 ное 2009, 08:49
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI, Mk1, 2003г., 100hp
Контакти:
Status: Извън линия

Re: ford fiesta 1.8d ili benzin

Мнение от nikolay100 » 01 ное 2009, 12:46

Благодаря за отговорите! Наистина са много полезни.

Повече ме интересуваше за АГУ-то малко информация, ако някой има представа да пише :)

fistmele
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 30 сеп 2008, 01:05
Модел на автомобила: Fiesta mk3 1.8D
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: ford fiesta 1.8d ili benzin

Мнение от fistmele » 03 ное 2009, 18:15

Привет колега!

От края на пролетта карам една Fiesta 1.8 дизел, 1996 година, с уточнението че е
модела до 1996 (МК3), т.е. двигателя не е Endura-De, а предния модел.
Като динамика и мощност не е зле за размера и теглото на купето; не е спортна кола,
но си е сравнително пъргава. Има осезаема разлика обаче в пъргавината когато си сам вътре,
и когато сте четирима с багаж. Максимална скорост съм постигал 135 км/ч (пробно),
може и по - висока да развие, но аз не съм фен, обикновено карам спокойно.
Разход - за около 6000 км през лятото (около една четвърт от които градско в София,
без да се набутвам в сериозни задръствания, останалите извънградско със 70-80 км/ч
до 90-110 на магистрала) средния разход е 4.8 л / 100 км (данните са по показанията
на километража и касовите бележки от Лукойл - събирам си ги откакто съм почнал да зареждам).
Само градско още не съм я засичал, че аз съм парче риболовец и досега не се случваше Събота-Неделя
да не отпраша нанякъде, пък за седмицата правя около 50-60 км в София. По първоначални данни сега
в студовете за 230 км разход около 5.8 л / 100 км в София, но без да чакам много в задръствания.

Като поддръжка, по-скъпи неща които съм сменял досега:
- ангренажен комплект (ремъци и шайби) - около 250 лв
- дискове и накладки отпред + накладки отзад + някакъв лагер на главина - около 100 лв
- носачи - около 75 лв за брой
Частите не са оригинални Форд, разбира се, и цените не включват труда.

Като проблеми досега съм имал - едно запушване на отдушника на резервоара, което доведе до
загуба на мощност и угасване в движение, и до усилено почесване по главите на двама майстори
(проблема открих и отстраних сам впоследствие), и едно нарушаване на херметичността на
горивната уредба и засмукване на въздух заради спукана мембрана на помпата за принудително
подкачване на гориво, което се оправи с един ремонтен комплект за 23 лв.
Проблеми с двигателя засега, да чукна на дърво, няма.

Дано ти е полезна информацията.


Поздрави!

Отговори

Върни се в “ГРИЖИ, ПОДДРЪЖКА И ЕКСПЛОАТАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта