Добавка за дизел

Как да живеем съвместно и в разбирателство.
Масла. Антифриз. Автокозметика. Консумативи.
Потребителски аватар
ivaylo_m
потребител
потребител
Мнения: 96
Регистриран: 13 окт 2013, 15:44
Модел на автомобила: Ford Focus C-Max 1.6 Ti-VCT - 2007
Ford Focus Mk1 1.8 Tddi Ghia (Estate) - 2001
Местоположение: Димитровград
Status: Извън линия

Re: Добавка за дизел

Мнение от ivaylo_m » 17 окт 2013, 19:53

Последният път използвах Bardahl подобряващ изгарянето, от която се получи действително намаляне на разхода на гориво. Самата добавка я предлагат наливна в сервиз в Димитровград (тъй като опаковката е 5 литра) и при цена 2.50лв. за 50 литра гориво си е примамливо :)
А днес взех Liqui Moly Добавка за почистване на разпръсквачите, но ефекта от нея ще споделя по-нататък (все още не съм я сложил).

Потребителски аватар
ivaylo_m
потребител
потребител
Мнения: 96
Регистриран: 13 окт 2013, 15:44
Модел на автомобила: Ford Focus C-Max 1.6 Ti-VCT - 2007
Ford Focus Mk1 1.8 Tddi Ghia (Estate) - 2001
Местоположение: Димитровград
Status: Извън линия

Re: Добавка за дизел

Мнение от ivaylo_m » 24 ное 2013, 05:39

Както обещах, споделям мнението си и за добавката на Liqui Moly.
Добавката е добра и си заслужава поне веднъж годишно да се сложи. Понижава разхода, особено когато температурите са по-ниски, повишава цитановото число, подобрява изгарянето, почиства. Разхода ми падна с около литър на сто (за градско каране), с което само си се избива самата добавка. Естествено тази разлика в разхода зависи и от това какво гориво се зарежда - дали в него си има някаква добавка или не. В случая аз съм зареждал гориво без добавки в него.

Потребителски аватар
valentyno
потребител
потребител
Мнения: 101
Регистриран: 23 мар 2014, 16:12
Модел на автомобила: focus 1.8TDdi и служебна Fiesta mk8
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Добавка за дизел

Мнение от valentyno » 14 апр 2014, 19:08

Колеги реших и аз да вдигна малко темата, както някои може би вече знаят съм собственик на Фокус 1.8 тдди - 90 к.с. вече е обслужен и проверен. Тъй като колата е нов внос и направих и диагностика, имаше някакви записани грешки, но момчето, което я гледа (мой личен приятел, на когото имам доверие) каза, че е нищо сериозно и да не се притеснявам. Колата си върви добре, няма видими проблеми, но си мислих дали да не сложа някаква добавка, за почистване на системата. Да ви кажа, кое ме навежда на тази мисъл, колата е "италянка" като свалихме филтрите и,... все едно са оригиналните (не знам дали си го представяте) и за това мислех за всеки случай да прокарам системата с някоя почистваща субстанция.

Благодаря за мненията! :)
Валентин Андреев - 0896726037

Потребителски аватар
ivaylo_m
потребител
потребител
Мнения: 96
Регистриран: 13 окт 2013, 15:44
Модел на автомобила: Ford Focus C-Max 1.6 Ti-VCT - 2007
Ford Focus Mk1 1.8 Tddi Ghia (Estate) - 2001
Местоположение: Димитровград
Status: Извън линия

Re: Добавка за дизел

Мнение от ivaylo_m » 15 апр 2014, 21:40

Добавка за горивото винаги е добре. Каква вече ти ще си прецениш, дали за общо пречистване... дали за EGR... дали за изкарване на влагата от горивната система...
Марки също има много.
А и при всички положения като е загряла колата може да я "поизрежеш" малко да изкара малко саждите.

Потребителски аватар
valevsz
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 23 апр 2014, 08:51
Модел на автомобила: Ford Focus c-max 2.0 TDCi
Status: Извън линия

Re: Добавка за дизел

Мнение от valevsz » 23 апр 2014, 09:31

Още като купихме колата ходих да я видят за грешки и ми препоръчаха добавка БАРДАЛ. Намерих я с отстъпка за 28 лв. 1:1000 л. Вече месец я ползвам и има резултат според мен. Двигателя работи по-тихо и разхода падна с около 0.5 л. /последното е малко относително и зависи от горивото повече, зареждам на ЕКО/
Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа пръста му!

ludmilzdr
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 28 мар 2014, 14:12
Модел на автомобила: Mondeo 2.0D TDDI 2001 115Hp
Status: Извън линия

Re: Добавка за дизел

Мнение от ludmilzdr » 25 апр 2014, 11:42

Здравейте,

аз имам няколко въпроса. Карам вече месец и малко първият си дизелов автомобил. Когато го взех (нов внос от Австрия) Мондео 2001 2.0ТДДИ 115 коня естествено от "факирите" в Враца автомобилът много ми хареса как работи и се движи естествено пролемите се появиха след покупката и по точно 1 ден след това.(отказа вакуум попката, смених я), но както и да е. Когато беше по студено незабелязах да пуши толкова много колкото от няколко дни когато приятелката ми искаше да я покара и естествено с качването и тръгването колата огасна. Запали и потегли нямаше проблем. На следващата сутрин когато се качих за работа и запалих при потеглянето когата прекъсваше, което се оправи след като колата позагря. и забелязах, че взе да пуши повече незнам дали не си внушавам. И някак колата е малко по мудна първите 2 седмици се кефех като я настъпя на 2ра 3та да ме залепи на седалката сега ефекта е доста по малък да не кажа почти го няма. Върпоса ми е дали може да е от кофти нафтата защото от тогава съм зареждал 2 пъти до горе с нафта от Лукойл. А от автокъщата ми казаха, че не е зареждана от доста време, естестевено когато я купих имаше точно 2 литра нафта в резервоара. И каква профилактика може да направя.

Благодаря предварително.

Отговори

Върни се в “ГРИЖИ, ПОДДРЪЖКА И ЕКСПЛОАТАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта