Въпрос за маркуч

Как да живеем съвместно и в разбирателство.
Масла. Антифриз. Автокозметика. Консумативи.
bsd
потребител
потребител
Мнения: 46
Регистриран: 13 сеп 2010, 10:18
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Въпрос за маркуч

Мнение от bsd » 15 окт 2010, 12:28

Здравейте,

Моля кажете ми как да го търся този маркучаот снимката(като къкъв) защото придържащата щипка е счупена и ми се беше извадил веднъж. От МП ме зарадваха, че го имат наличен, но цената е безумна за това парче гума :() Също ще ми бъде от полза ако ми кажете от къде купувате части в София като изключим ул.Симеон и МП.

Ето линк със снимка на маркуча:
http://prikachi.com/images/746/2583746L.jpg

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2511
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Въпрос за маркуч

Мнение от Любо » 15 окт 2010, 13:30

Като гледам снимката ти трябва само щуцера на малкия маркуч - заради щипката, в най-лошия случай маркуча заедно със щуцера.
Защо си оградил и гофрирания маркуч??
Според мен този щуцер може да се намери само оригинален.
А може да го побългариш и вместо щипката да овържеш тънка тел.

bsd
потребител
потребител
Мнения: 46
Регистриран: 13 сеп 2010, 10:18
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: Въпрос за маркуч

Мнение от bsd » 15 окт 2010, 16:24

Любо написа:Като гледам снимката ти трябва само щуцера на малкия маркуч - заради щипката, в най-лошия случай маркуча заедно със щуцера.
Защо си оградил и гофрирания маркуч??
Според мен този щуцер може да се намери само оригинален.
А може да го побългариш и вместо щипката да овържеш тънка тел.
Оградих го защото мисля, че върви заедно с другия, въпреки че има захващаща скоба м-у тях. Иначе сега съм го побългарил със свинска опашка, но искам да го сменя само този щуцер ако го намеря. Някой знае ли дали се продава отделно щуцер или пластмасовата щипка.

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Въпрос за маркуч

Мнение от Pyrhel » 15 окт 2010, 16:38

Щипката не е ли отлята с щуцера заедно или с крачета влиза в него? Иначе дори и от моторкрафт един щуцер едва ли е кой-знае колко пари. Но попринцип силата е в катастрофирали коли, намиращи се в провинциални морги. Там частите са значително по-евтини :)

Предполагам са ти казали баснословната сума, защото е включвала и гофрирания колектор, той е скъпичък?

bsd
потребител
потребител
Мнения: 46
Регистриран: 13 сеп 2010, 10:18
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: Въпрос за маркуч

Мнение от bsd » 16 окт 2010, 13:30

Pyrhel написа:Щипката не е ли отлята с щуцера заедно или с крачета влиза в него? Иначе дори и от моторкрафт един щуцер едва ли е кой-знае колко пари. Но попринцип силата е в катастрофирали коли, намиращи се в провинциални морги. Там частите са значително по-евтини :)

Предполагам са ти казали баснословната сума, защото е включвала и гофрирания колектор, той е скъпичък?
Здравейте,

Щипката предполагам, че не е отлята(ако говорим за маркуча влизащ в капака и гофрирания маркуч). Кажете ми къде се намира Моторкрафт в София(предполагам, че става въпрос за магазин ) защото предпочитам да взема нов, а не втора употреба. Все пак щипката е от пластмаса, която старее с годините.

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Въпрос за маркуч

Мнение от Pyrhel » 16 окт 2010, 16:45

По форума на доста места го пише адреса и телефона им: http://www.clubford.org/forum/viewtopic.php?t=5941" onclick="window.open(this.href);return false;
Ще съм благодарен после да напишеш дали щипката е отлята с щуцера барабар или е просто "щипка", която с крачета се закрепва

bsd
потребител
потребител
Мнения: 46
Регистриран: 13 сеп 2010, 10:18
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: Въпрос за маркуч

Мнение от bsd » 17 окт 2010, 13:32

Мерси за линка. Когато разбера дали е отлят ще драсна няколко реда.

bsd
потребител
потребител
Мнения: 46
Регистриран: 13 сеп 2010, 10:18
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: Въпрос за маркуч

Мнение от bsd » 21 окт 2010, 17:21

Pyrhel написа:По форума на доста места го пише адреса и телефона им: http://www.clubford.org/forum/viewtopic.php?t=5941" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Ще съм благодарен после да напишеш дали щипката е отлята с щуцера барабар или е просто "щипка", която с крачета се закрепва

Здравейте,

не съм купил още прословутия маркуч, но поне разбрах цената му, да по-евтин е от МП. Обадих се по телефона (от линка по-горе).
Относно дали се продава отделно ми казаха не. Продават се в комплект( 2-та) и не е никак евтин.

Потребителски аватар
urgan
Потребител
Потребител
Мнения: 1834
Регистриран: 16 яну 2009, 16:44
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCi 131 h.p. Estate 02' Ghia
Engine code: FMBA
Status: Извън линия

Re: Въпрос за маркуч

Мнение от urgan » 21 окт 2010, 20:27

Иди в някоя морга и си го вземи за 10 лв що се занимаваш с глупости. Тия части са скъпи, предполагам са ти казали цена около 200-300 лв за това *banned*
Изображение

Отговори

Върни се в “ГРИЖИ, ПОДДРЪЖКА И ЕКСПЛОАТАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта