Ford focus 2.0i 16v

Как да живеем съвместно и в разбирателство.
Масла. Антифриз. Автокозметика. Консумативи.
BUGSSY
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 05 дек 2010, 09:03
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Ford focus 2.0i 16v

Мнение от BUGSSY » 05 дек 2010, 10:06

Здравейте колеги , купих си същия форд от заглавоето на темата 1999г. Тръгнах да си търся "нова" кола незнаех какво точно искам това ми бе проблема видях ФОКУСА , незнаех нищо за тях но реших да си го купя понеже ми легна на сърцето като визия. Предината ми кола бе Вектра А 2.0и 115 к.с свикнал съм да имам мощност в запас и за това се спрях на 2.0i 16v отново 131к.с . Та колеги чета цяла сутрин в форума за тази кола и нищо конкретно не намирам само разни разхвърляни мнения за това какво да отчаквам аиде моля ви ако имате желания да ми дадете малко пояснения конкретно за този фокус какво да отчаквам. ИСКАМ да ЗНАМ какво масло какви филтри колко пари струват консомативите които трябва да сменя , какво да сменя има ли ролки рамаци и такива неща . МАрка на маслото с какво число 10в ли какво да е. накладки какви абе всичко което е нужно да се види или смени за тази кола преди да я пусна в движение че още не съм я регистрирал има тракшън контрол само да спомена..Много ще съм ви благодарен ако ми говорите и и в цифри така казано ако ми кажете колко ще ми струва всяко нещо което трява да се смени като консоматив. Кажете ми и за газова уредба , купих си ГИ фобус но сега ще го монтирам някаде, да отчаквам ли проблеми на след монтажа на ГИ. БЛАГОДАРЯ предварително !!!!!!?

П.С колата е нов внос от италия на 215к км И много ми е важно да знам как да работя с тракшън контрола, има ли значение кога да го включа, трябва ли да съм спрял на място за да го включа или може и в двежение , трябва ли да го изключвам и кога !!!!?

Потребителски аватар
radosten
потребител
потребител
Мнения: 56
Регистриран: 19 яну 2010, 15:27
Модел на автомобила: ford fokus 1.8 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Ford focus 2.0i 16v

Мнение от radosten » 27 юли 2011, 12:23

Колега доста късно прочетах питанията ти,предполагам си сменил ремаците,маслото,което се препоръчва е 5w30 за газовата да знаеш,тези мотори горят клапани,сложи си една система за смазване и охлаждане на клапаните казва се Флаш лубе,и задължително реглаж на клапани на 20к те са на пулове,не знам защо махнаха хидравличните нямам идея,колата като цяло е здрава и добре направена,ако мога да съм ти полезен с инфо питаи.

Потребителски аватар
TZahariev
потребител
потребител
Мнения: 97
Регистриран: 29 юни 2011, 01:14
Модел на автомобила: Focus 1.8 TDDI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Ford focus 2.0i 16v

Мнение от TZahariev » 30 окт 2011, 11:53

Колега няма смисъл да го изключваш (освен ако няма да въртиш де), а иначе и в движение може да се включва и изключва, но принципно е препоръчително да го правиш спрял на място или при движение с ниска скорост.

Маслото ще ти струваоколо 70 лв., филтър още 15-тина лв. и горивен филтър е хубаво да смениш той е около 30-тина лв. Опитай се да провериш дали ти е сменян ангренажния ремък, защото ако не е или не знаеш принципно е добре и това да го направиш, но там парите са си повече (само ремъка струва 140-160 лв.с ролките). Ако искаш нещата да са ти оригинални и с гарантиран произход ги купуваш от МП, а ако не държиш на това си отиваш по други места във форума сме писали много ще видиш. Ако мога да ти помогна с още нещо питай!
Най-"обичам" сектанти и разбирачи, които побългаряват!

Отговори

Върни се в “ГРИЖИ, ПОДДРЪЖКА И ЕКСПЛОАТАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта