Колко излиза обслужването на Фокус.

Как да живеем съвместно и в разбирателство.
Масла. Антифриз. Автокозметика. Консумативи.
Потребителски аватар
dydo
потребител
потребител
Мнения: 525
Регистриран: 03 юли 2007, 15:19
Модел на автомобила: Най-различни!
Местоположение: София
Status: Извън линия

Колко излиза обслужването на Фокус.

Мнение от dydo » 06 фев 2011, 16:01

Колеги, какви парички е обслужването на Фокус-1999-2000г. - дизел - бензин, има ли разлика. Имате ли представа, тъй като харесах няколко нов внос? Как са двигателите 1.8 дизел, 1.6 бензин, 1.8 бензин и т.н.
8)

Потребителски аватар
jordj
потребител
потребител
Мнения: 1190
Регистриран: 27 юни 2005, 22:10
Модел на автомобила: Форд Фокус МК2 1,6tdci
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Колко излиза обслужването на Фокус.

Мнение от jordj » 06 фев 2011, 19:39

аз карам 1,6 дизел 109коня.Ходих до мото-пфое да питам колко ми струват смяната на маслото и всички филтри.Отговора беше почти 300лв.А ако сменям и адренажния ремък сумата става 500лв.
*00133*

Потребителски аватар
dydo
потребител
потребител
Мнения: 525
Регистриран: 03 юли 2007, 15:19
Модел на автомобила: Най-различни!
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Колко излиза обслужването на Фокус.

Мнение от dydo » 06 фев 2011, 20:03

В МП Няма да е, това е сигурно. Но като цяло не е много, ако е колкото си описала
8) 8)

Потребителски аватар
jordj
потребител
потребител
Мнения: 1190
Регистриран: 27 юни 2005, 22:10
Модел на автомобила: Форд Фокус МК2 1,6tdci
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Колко излиза обслужването на Фокус.

Мнение от jordj » 06 фев 2011, 21:23

Опа,не писала а Писал.Аз в мото-пфое мисля да я поддържам и занапред.Тя и досега е гледана в мото-пфое Стара Загора.
*00133*

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: Колко излиза обслужването на Фокус.

Мнение от Doin » 06 фев 2011, 21:28

Маслото в МП е 19-20 лв литъра, зависи каква е партидата, може и наливно да си вземеш, горивния филтър беше 34 лв или около, масления -25, въздушния - под 20.... така че ми се струва по-удачно да си вземеш консумативите от там заради гарантирания произход и пълното съответствие. А си ги сменяваш където решиш.

Потребителски аватар
dydo
потребител
потребител
Мнения: 525
Регистриран: 03 юли 2007, 15:19
Модел на автомобила: Най-различни!
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Колко излиза обслужването на Фокус.

Мнение от dydo » 06 фев 2011, 21:38

Не знаех, че в МП е такава тънкания за тези работи. Казвам го, защото там едва ли не дерат яко..........поне с такова впечатление съм останал. Иначе едно време (преди 2 години) за Мондеото ми 94г. ми обявиха 980 лв. за радиатор за климатик и от тогава не съм и помислял там да правя нещо. Плюс това, то не са само масла, а и ремъци, ролки. То там мисля е удара :)
Джорди, сори. Не видях ника ти, като си помислих, че е писала една колежка Поли, която е със същия аватар почти. Отговорих механически 8)

Потребителски аватар
jordj
потребител
потребител
Мнения: 1190
Регистриран: 27 юни 2005, 22:10
Модел на автомобила: Форд Фокус МК2 1,6tdci
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Колко излиза обслужването на Фокус.

Мнение от jordj » 07 фев 2011, 20:15

Мото-Пфое са преобмислили политиката си и сега гледат да привличат клиенти.
*00133*

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Колко излиза обслужването на Фокус.

Мнение от aspasia » 20 мар 2011, 16:43

dydo написа:Колеги, какви парички е обслужването на Фокус-1999-2000г. - дизел - бензин, има ли разлика. Имате ли представа, тъй като харесах няколко нов внос? Как са двигателите 1.8 дизел, 1.6 бензин, 1.8 бензин и т.н.
8)
ПРИ МЕНЕ ИЗЛЕЗЕ 220ЛЕВА СМЯНА НА ПИСТОВ РЕМЪК АНГРЕНАЖЕН И РОЛКИ СЪС РАБОТА И ГАРАНЦИЯ 60000КМ НА GATES!!

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: Колко излиза обслужването на Фокус.

Мнение от dimkar » 20 мар 2011, 19:41

Ако може да го напишеш с още по-големи букви, че не виждам какво си написал.

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Колко излиза обслужването на Фокус.

Мнение от aspasia » 15 юни 2011, 18:08

dimkar написа:Ако може да го напишеш с още по-големи букви, че не виждам какво си написал.
Домашната шлокавица ти е увредила зрението тотално :D :D :D :D

ecubg
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 15 сеп 2011, 17:27
Модел на автомобила: Ford Focus
Status: Извън линия

Re: Колко излиза обслужването на Фокус.

Мнение от ecubg » 14 окт 2011, 12:02

Привет на всички. От всичко написано до тук виждам, че много от Вас са с добро мнение за МП. Аз обаче не съм на такова мнение и то още от първото ми посещение в МП - София(Люлин). От скоро съм с Форд Фокус, втора ръка. Реших, че като за начало е добре да го поддържам в оторизиран сервиз на Форд. Та първото ми влизане там беше за смяна на долен тампон на двигател, смяна на обтегач на хидравлична помпа и две изгорели крушки на таблото - общо 560 лв с 20% отстъпка. След дълго чакане от порядъка на точно 7 часа реших, че не съм направил най-добрия избор за сервиз. Само сумата за смяна на тампона е: 140 лв тампон + 60 лв за смяна = 200 лв. След справка с мой приятел, който си облужва форда в друг сервиз (от който много хора имат добри отзиви) стана ясно, че там общата стойност на тази услуга е 90 лв ( 70 лв тампон и 20 лв труд).
По същото време реших да сменя счупеното си дясно огледало (не цялото огледало а само стъкълцето). В МП само за едно стъкълце ми искаха 58 лв. (и веднага пъровот нещо, което си помислих е "Тези луди ли са?"). За смяната сигурно щяха да ме отръскат с още 15 или 20 лв. След кратко ровене в интернет си купих огледалцето за 15 лв., като си го смених сам точно за 5 мин.
Разбира се нямаше как да не засегнат и съединителя. "Ама той е омекнал, не е много добре и трябва да се смени с нов". И веднага ми заговориха за едни 1000 лв. А моят съединител е сменян през Август 2010.
Другото нещо заради което тотално се отрекох от МП е поправката на вибрирането на волана при натискане на спирачките. Естествено криви спирачни дискове. Мнението на сервизните техници на МП беше, че дисковете са много стари, изхабени и следва да се сменят с нови. Разбира се това включва и смяна на накладки. Та общата сума, която ми поискаха беше 430 лв с включена смяна на спирачна течност. Какво да ви кажа??? Дисковете съм ги сменял миналата година заедно с накладките. Почти ръбът от износването не се усеща. Накладките ми са в идеално състояние. Свалих дисковете, занесох ги на стругар и срещо сумата от 25 сега съм с идеални спирачки и липса на вибрация при спиране.
Това беше първото ми и последно посещение в МП, където и да се намира в БГ.

Това, което мисля за МП е : крънкачи, кожудери и лъжци. (Естествно това е мое мнение и не искам да обвързам никого с него).

Така че моето мнение е, че Форд не е със скъпоструваща поддръжка, а просто трябва да си намериш добър сервиз на сносни цени.

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Колко излиза обслужването на Фокус.

Мнение от aspasia » 16 окт 2011, 12:15

МП са кожодери за една щипка за кората която покрива филтъра на климатика струва седем лева. Има толкова сервизи и по евтини във пъти че не си заслужава във МП да се ремонтира там освен ако колата не е във гаранция.

mishone7467
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 17 окт 2011, 20:34
Модел на автомобила: fokus 1.8
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Колко излиза обслужването на Фокус.

Мнение от mishone7467 » 27 окт 2011, 19:58

jordj написа:Мото-Пфое са преобмислили политиката си и сега гледат да привличат клиенти.
Тука вече не съм съгласен с теб

Потребителски аватар
TZahariev
потребител
потребител
Мнения: 97
Регистриран: 29 юни 2011, 01:14
Модел на автомобила: Focus 1.8 TDDI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Колко излиза обслужването на Фокус.

Мнение от TZahariev » 29 окт 2011, 22:59

Това е дълга тема и няма смисъл да спорим за или против МП всеки си ходи където реши. Аз пък съм доволен от тях въпреки че се дават пари, но поддръжката е каквато трябва да бъде, а не как да ми излезе най-евтино нищо, че частите са менте, не е сервизирано както трябва, а и не е оправено всичко в перфектно състояние ама нали работи там.
Най-"обичам" сектанти и разбирачи, които побългаряват!

Отговори

Върни се в “ГРИЖИ, ПОДДРЪЖКА И ЕКСПЛОАТАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта