фокус 1999-конденз във фаровете

Как да живеем съвместно и в разбирателство.
Масла. Антифриз. Автокозметика. Консумативи.
bosun
потребител
потребител
Мнения: 31
Регистриран: 30 яну 2011, 15:48
Модел на автомобила: focus 99г. 1.4-бензин
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

фокус 1999-конденз във фаровете

Мнение от bosun » 23 ное 2011, 13:43

Здравейте,колеги!Някой от Бургас лепил ли е фаровете си да ми препоръча къде да отида.Свалих ги да ми ги полират исега като паднаха температурите за-почна да се образува конденз.Благодаря предварително!

Потребителски аватар
bmitev
потребител
потребител
Мнения: 109
Регистриран: 25 юли 2011, 16:27
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.25 (2009)
Status: Извън линия

Re: фокус 1999-конденз във фаровете

Мнение от bmitev » 24 ное 2011, 10:41

Колега, за да стане добре лепенето трябва да се разлепи фара, да се изчисти старото лепило и да се сложи ново. Читавият вариант е с нагряване, но той работи за старите фарове направени от читави материали (алуминии и стъкло). Новите за съжаление са пластмасови и не става така. Вторият метод който може да опиташ е механичен - с макетно ножче, но при него винаги остава по нещо от старото лепило (просто майсторите не се заиграват достатъчно да го изчистят както трябва) За това препоръката ми е - или си го направи сам или си купи нови фарове (може и от морга за по тънко). Друг е въпросът че може въобще течът да не е от оплътнението. На мен ми беше спукан корпуса отзад при рефлектора и го лепиха 3 пъти всякакви майсторчета и все се потеше. Накрая си взех нови.
Новини за коли под наем

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: фокус 1999-конденз във фаровете

Мнение от Doin » 24 ное 2011, 14:22

Предполагам говориш за фаровете на Фокус 1 преди фейслифта?
Дал си пари за полиране, сега ако дадеш пари и за прелепване... то наистина е по-изгодно да си купиш някакви афтърмаркет.
По-добре си ги оправи сам - когато моя десен на Реното започна да се изпотява взех PVC лепило и посредством спринцовка уплътних фугата между фара и корпуса, без дори да се налага да демонтирам фара.
А ти си провери дали капачките на фаровете отзад са сложени както трябва.

Отговори

Върни се в “ГРИЖИ, ПОДДРЪЖКА И ЕКСПЛОАТАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта