Въпроси за Форд Фиеста 1.3 1999

Как да живеем съвместно и в разбирателство.
Масла. Антифриз. Автокозметика. Консумативи.
Demi4
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 13 яну 2012, 18:03
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.3
Status: Извън линия

Въпроси за Форд Фиеста 1.3 1999

Мнение от Demi4 » 13 яну 2012, 18:11

Колеги нов съм във форума , утре ще закупя форд фиеста 1.3 60 к.с. какво да гледам при огледа къде са им слабите места и м/у болтовото разстояние 4х100 ли е имам едни джанти тука искам да и ги кача 4(5) врати е дразни ме че е бяла а броните са черни вътре просторна ли е отзад отпред , най-важното ми е къде са слабите места на тези коли и какво да гледам при огледа слаби места и т.н. на опелите знам на фоклсвагена знам но на форд не знам нищо колата ще се кара 2 месеца само в България :) Благодаря предварително :) :wink:

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Въпроси за Форд Фиеста 1.3 1999

Мнение от paci » 14 яну 2012, 00:04

Слаби места тоз гюм няма :D:
Освен да е търкаляна и "оправяна" от факири за малко пари по бързия начин за продажба ...
Мотора дали има живот в него ...
Гюма е железен и изпитан в боя. Няма някакви революционно нови неща в нея които в последствие да са изглаждани.
От пред е просторна, но от зад е само за куче :D:
Писаното ти на един дъх го четох ... ама мноого пъти :) Дано съм те разбрал :)
Междуболтовото разстояние си е стандартно за Форд - 108

Слабото място на Фордовете е, че рядко попадат в добри ръце, предимно мрънкачи и клошари ги карат :)
Не ги поддържат, ходят при кварталния алкохолик дето му викат "майсторе" и развива гайки за една ракия и после ревът, че Форда е кенеф.
Много си е добра каруцата ако попаднеш на поддържан екземпляр и продължиш в същия дух _friends_
УСПЕХ! _friends_

Потребителски аватар
bateto_toshko
потребител
потребител
Мнения: 1216
Регистриран: 01 юни 2008, 16:57
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Ghia '96
(Zetec-SE,16V, 90PS)
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Въпроси за Форд Фиеста 1.3 1999

Мнение от bateto_toshko » 14 яну 2012, 13:21

Избрал си стария корав изпитан двигател на форд 1,3 бензин с верига 8 клапана , 1 разпр.вал., моноинжекция ако не се лъжа , евтин съединител без лагер помпа.Единствено мисля , че клапаните се регулираха по често.Само да не говориш за 1,25 мотора който е коренно различен.Слабо място е електромагнитния клапан за отоплението (100-200 лв) , който се намира в средата до механизма на чистачките.
сърцето ми обича форд мустанг , а джоба фиеста :mrgreen:
Една кола не може да се оправи докато не се счупи

Отговори

Върни се в “ГРИЖИ, ПОДДРЪЖКА И ЕКСПЛОАТАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта