Проблем с катализатор на Фюжън 2006

Как да живеем съвместно и в разбирателство.
Масла. Антифриз. Автокозметика. Консумативи.
chris_christov
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 16 яну 2012, 15:48
Модел на автомобила: fusion 2006
Status: Извън линия

Проблем с катализатор на Фюжън 2006

Мнение от chris_christov » 16 яну 2012, 15:54

Обръщам се за малко помощ към Вас. Имам форд фюжън 2006 бензин, 1.6. от около година за пръв път ми светна жълта лампа за двигателя. От форд ми казаха, че е от лошо гориво и я изчистиха. След 4 месеца пак светна. Този път проверих "грешката" във Бош и там казаха, че нивата на катализатора са твърде ниски и пак зачистиха грешката. Скоро пак светна, но наред с това сега зимата сутрин ако ако не подавам повече/доста газ пали и гасне веднага. на второто палене е ок, припуква и като че ли се отпушва нещо и после е ок. казват, че на 76 000 е мноооого рано за катализатор. От Бош споменаха, че може и от имобилайзер да е. Моля Ви за малко помощ

Исках да допълня, че през лятото ми сменяха второто дистанционно за алармата (нещо се беше скапал чипа му) и нещо пипаха по алармата и ме питаха алармаджиите нещо за имобилайзера ама като не разбирам не зная какво са правили. алармата е "марк"

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Проблем с катализатор на Фюжън 2006

Мнение от paci » 18 яну 2012, 08:40


chris_christov
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 16 яну 2012, 15:48
Модел на автомобила: fusion 2006
Status: Извън линия

Re: Проблем с катализатор на Фюжън 2006

Мнение от chris_christov » 18 яну 2012, 13:23

благодаря, и аз открих тази тема и
ще следя как колегата ще реши проблема. аз бобина, кабели и свещи смених преди 25000 km., т.е когато колата беше на около 50000км. и не е от то това. като стигне до катализатора (ако стигне) ще разбера какво да правя и аз

chris_christov
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 16 яну 2012, 15:48
Модел на автомобила: fusion 2006
Status: Извън линия

Re: Проблем с катализатор на Фюжън 2006

Мнение от chris_christov » 29 фев 2012, 13:00

смених горивото - от януари само в ромпетрол зареждам и учудващо ламата на 3 седмица загасна сама, колата си пали от половин оборот, просто чудесно, почти като рекламен трик звучи. Да са живи и здрави от тази бензиностанция. БТВ един таксиджия ме посъветва така да направя, имало добавка в горивото им за прочистване на горивната система. Явно е бил прав човека. Мерси на всички.

Отговори

Върни се в “ГРИЖИ, ПОДДРЪЖКА И ЕКСПЛОАТАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта