Форд Фокус

Как да живеем съвместно и в разбирателство.
Масла. Антифриз. Автокозметика. Консумативи.
vales2000
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 25 авг 2006, 15:21
Модел на автомобила: Fokus
Местоположение: Варна
Контакти:
Status: Извън линия

Форд Фокус

Мнение от vales2000 » 25 авг 2006, 16:20

Колеги даите мнения за 1.6 литровия двигател на форд фокус
Винаги Форд за да си горд

racer11
потребител
потребител
Мнения: 836
Регистриран: 11 окт 2005, 16:26
Модел на автомобила: ескорт '96 1.8 115 к.с.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от racer11 » 25 авг 2006, 19:22

кажи първо на кои фокус новия или стария. и ако е на новия бензин или дизел

Потребителски аватар
BadAngel
потребител
потребител
Мнения: 573
Регистриран: 03 авг 2005, 00:07
Модел на автомобила: '06 Ford Focus
Местоположение: София, кв. Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от BadAngel » 28 авг 2006, 23:04

на новия и стария 1.6 литровия 100 коня е един и същ :)
Играчките се променят,
момчетата - не.

vales2000
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 25 авг 2006, 15:21
Модел на автомобила: Fokus
Местоположение: Варна
Контакти:
Status: Извън линия

за фокуса ..........

Мнение от vales2000 » 29 авг 2006, 15:49

Да грешката е моя!
Става дума за стария Фокус бензинов двигател 1.6 куб.см - 100 конски сили.
Исках и да питам дали е 100 коня или е повече , защото в един немски сайт гледах че го дават 101 коня.
не че съм дребнав за 1 кон :lol: , но предполагам знаете че колите които са над 100 к.с се таксуват по друг даан.план.Доста по-височък от този дето са до 100 к.с
Но да се върна на главния ми въпрос, интересува ме заслужава ли си тази кола - каква цена да платя и до колко си струва да се инвестира в нея?
Изобщо ме вълнува всичко - линкове статии и каквото може да се сетите ми пратете да се пообразовам малко,че нищо не знам за тия колици :roll:
Аз съм от варна ако има някои с подобен Фокус да ми пише да обемниме информация.
Поздрави на всички и мерси на колегите които ми писаха! :D
Винаги Форд за да си горд

Потребителски аватар
vlad
потребител
потребител
Мнения: 646
Регистриран: 22 мар 2005, 17:51
Модел на автомобила: Mondeo MK III '07, 2.2 TDCi Ghia, sedan
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от vlad » 29 авг 2006, 17:38

http://www.ffclub.ru/forum/index.php
Доста полезна информация за проблеми при експлоатацията на всички Фокуси /европейски, американски, руски/.Възможности и цени за отстраняването им.
http://autoreview.ru/materials/tests/#q4
и сравнителни тестове с други автомобили за технически предимства и недостатъци.
Е за всичко ще трябва да се оправяш на руски :lol:

Потребителски аватар
BadAngel
потребител
потребител
Мнения: 573
Регистриран: 03 авг 2005, 00:07
Модел на автомобила: '06 Ford Focus
Местоположение: София, кв. Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Re: за фокуса ..........

Мнение от BadAngel » 29 авг 2006, 22:19

vales2000 написа:Да грешката е моя!
Става дума за стария Фокус бензинов двигател 1.6 куб.см - 100 конски сили.
Исках и да питам дали е 100 коня или е повече , защото в един немски сайт гледах че го дават 101 коня.
не че съм дребнав за 1 кон :lol: , но предполагам знаете че колите които са над 100 к.с се таксуват по друг даан.план.Доста по-височък от този дето са до 100 к.с
Но да се върна на главния ми въпрос, интересува ме заслужава ли си тази кола - каква цена да платя и до колко си струва да се инвестира в нея?
Изобщо ме вълнува всичко - линкове статии и каквото може да се сетите ми пратете да се пообразовам малко,че нищо не знам за тия колици :roll:
Аз съм от варна ако има някои с подобен Фокус да ми пише да обемниме информация.
Поздрави на всички и мерси на колегите които ми писаха! :D
в българия ги пишат 100 коня точно поради тази причина с данъците, която ти изказа, иначе е 100 и малко :) аз имам фокус 2 обаче със същия двигател, ако ти върши работа пиши ми, ще обсъдим каквото те интересува :)
Играчките се променят,
момчетата - не.

vales2000
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 25 авг 2006, 15:21
Модел на автомобила: Fokus
Местоположение: Варна
Контакти:
Status: Извън линия

за фокуса......

Мнение от vales2000 » 30 авг 2006, 11:47

Благодаря на колегите BadAngel и Vlad, че ми писаха и се отзоваха на молбата ми!
8)
Искам да питам къде са произвеждани Фокусите?Според една статия която четох от едино авто списание, те били произведени в Киолн - Германия!
Но от мои познати и приятели съм чувал че ги правили в Турция?Има ли според вас това някакво значение и какво е то?
Колегата BadAngel искам да питам - доволен ли си от возията на колата имал ли си проблеми с нея>Окачването на добро ниво ли е и изобщо ако може да ми кажеш какви са честите проблеми които си имал с нея?
Кои са слабите и черти?Раждата гони ли я и т.н!Джантите 15 ли са?Какво масло ползваш,каква марка?
Гледам че има и някакъв модел Фокус z-tec или нещо подобно беше :roll:
Този модел по спортен ли е?С по къси спортни скорости ли е?
И така за сега не се сещам други въпроси?Дано ми отговорите на тези :lol:
Винаги Форд за да си горд

Потребителски аватар
kEFi
потребител
потребител
Мнения: 2863
Регистриран: 17 яну 2005, 13:19
Модел на автомобила: Eskort 1.6 16V EFi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от kEFi » 30 авг 2006, 12:12

Zetec е двигателя. Новото му име Duratec и е еволюция на DOHC двигател, демек такъв с горно разположени разпределителни валове, като D пред OHC означава че са dual т.е.два.
Лошия Ангел Фокуса му е 2006 и надали в близките 2 петилетки ще има проблем с ръжда. Във фирмата имаме доста фокуси, някои от излизането на модела и са само на смяна консумативи....

Потребителски аватар
vlad
потребител
потребител
Мнения: 646
Регистриран: 22 мар 2005, 17:51
Модел на автомобила: Mondeo MK III '07, 2.2 TDCi Ghia, sedan
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от vlad » 30 авг 2006, 15:22

Ако вземаш нов, гаранцията за ръжда ти е 12г. Само минаваш всяка година на преглед "лак и купе" в МП и си пей сърце. И да се появи,което е малко вероятно я оправят безплатно.Намам дълъг опит с моя, но казаното от kEFi съм го чувал и от други места, включително от познати в МП. Явно се оказват доста здрави и подходящи и за нашите "пътища". Разбира се ако не излезе някоя част дефектна. Аз така смених спирачен апарат, но в гаранция :lol:

racer11
потребител
потребител
Мнения: 836
Регистриран: 11 окт 2005, 16:26
Модел на автомобила: ескорт '96 1.8 115 к.с.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от racer11 » 30 авг 2006, 16:50

BadAngel написа:на новия и стария 1.6 литровия 100 коня е един и същ :)
не е съвсем така :wink: на новия има и 1.6 115 к.с. с променливо газоразпределение а също така и 1.6 дизел 109 к.с.


а иначе за 1.6 100 к.с. само добри неща мога да кажа. много балансиран и тих мотор, сравнително динамичен и доста икономичен. карах такъв около 50 000 км и откровено му се радвах. вървеше със над 190 без проблеми

racer11
потребител
потребител
Мнения: 836
Регистриран: 11 окт 2005, 16:26
Модел на автомобила: ескорт '96 1.8 115 к.с.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: за фокуса......

Мнение от racer11 » 30 авг 2006, 16:56

vales2000 написа:Благодаря на колегите BadAngel и Vlad, че ми писаха и се отзоваха на молбата ми!
8)
Искам да питам къде са произвеждани Фокусите?Според една статия която четох от едино авто списание, те били произведени в Киолн - Германия!
Но от мои познати и приятели съм чувал че ги правили в Турция?Има ли според вас това някакво значение и какво е то?
Колегата BadAngel искам да питам - доволен ли си от возията на колата имал ли си проблеми с нея>Окачването на добро ниво ли е и изобщо ако може да ми кажеш какви са честите проблеми които си имал с нея?
Кои са слабите и черти?Раждата гони ли я и т.н!Джантите 15 ли са?Какво масло ползваш,каква марка?
Гледам че има и някакъв модел Фокус z-tec или нещо подобно беше :roll:
Този модел по спортен ли е?С по къси спортни скорости ли е?
И така за сега не се сещам други въпроси?Дано ми отговорите на тези :lol:
на въпросите по ред на номерата:

1. фокус в турция не се прави - само в германия и испания
2. окачването е наи-доброто в компактния клас (признато от безброини тестове на разни медии)
3. слаба част е е изпускателната система, за ръждата ти отговориха
4. маслото ато при всички зетец-и 5В30 пълна синтетика, за марката -много е дискутирано по темата във форума, потърси повече информация

Потребителски аватар
BadAngel
потребител
потребител
Мнения: 573
Регистриран: 03 авг 2005, 00:07
Модел на автомобила: '06 Ford Focus
Местоположение: София, кв. Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Re: за фокуса......

Мнение от BadAngel » 31 авг 2006, 00:03

vales2000 написа:Благодаря на колегите BadAngel и Vlad, че ми писаха и се отзоваха на молбата ми!
8)
Искам да питам къде са произвеждани Фокусите?Според една статия която четох от едино авто списание, те били произведени в Киолн - Германия!
Но от мои познати и приятели съм чувал че ги правили в Турция?Има ли според вас това някакво значение и какво е то?
Колегата BadAngel искам да питам - доволен ли си от возията на колата имал ли си проблеми с нея>Окачването на добро ниво ли е и изобщо ако може да ми кажеш какви са честите проблеми които си имал с нея?
Кои са слабите и черти?Раждата гони ли я и т.н!Джантите 15 ли са?Какво масло ползваш,каква марка?
Гледам че има и някакъв модел Фокус z-tec или нещо подобно беше :roll:
Този модел по спортен ли е?С по къси спортни скорости ли е?
И така за сега не се сещам други въпроси?Дано ми отговорите на тези :lol:
значи комбитата и седаните се произвеждат в завода в Кьолн, а хечбеците (3 и 5 врати) в завода на форд във Валенсия, по шасито можеш да видиш в кой завод е произведен твоя. В турция фокуси не се правят, завода в турция на форд е за лекотоварни кочини :)

от моя фокус съм доволен :) не знам с какво масло е, защото не съм го сменял още (на 9000 км е) с 15 цолови джанти съм в момента, но хихи надявам се следващите летни гуми да са със 17 цолови

до сега не съм имал никакви проблеми с нищо по колата, само наливам бензин и течност за чистачките :) има само един недостатък, колата е толкова тиха и по нея всичко е толкова обезшумено, че като карам по павета усещам как дрънчат ключовете ми в джоба :) :) :)

като цяло преди да се сдобия с форда избирах между фокус, голф 5 и новата астра... и трите коли са на едно равнище според мен, така че ако си замислил фокус около 2000та година виж и за конкурентните вариянти от ВФ и Опел :)
Последна промяна от BadAngel на 31 авг 2006, 00:08, променено общо 1 път.
Играчките се променят,
момчетата - не.

Потребителски аватар
BadAngel
потребител
потребител
Мнения: 573
Регистриран: 03 авг 2005, 00:07
Модел на автомобила: '06 Ford Focus
Местоположение: София, кв. Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от BadAngel » 31 авг 2006, 00:05

racer11 написа:
BadAngel написа:на новия и стария 1.6 литровия 100 коня е един и същ :)
не е съвсем така :wink: на новия има и 1.6 115 к.с. с променливо газоразпределение а също така и 1.6 дизел 109 к.с.
грешиш и в новия фокус се слага същия 1.6 100 конски сили с единствената разлика, че двигателния блок е изцяло от алуминиеви сплави и е по-лек от този в предишния модел :) а този с променливото газоразпределяне фактически замества 1.8 :)

като цяло аз мисля, че по-стария двигател е по-удачен, а и разликата между 100 коньовия и 115 коньовия не е драстично осезаема :)
Играчките се променят,
момчетата - не.

Потребителски аватар
veno
потребител
потребител
Мнения: 35
Регистриран: 02 юни 2006, 23:56
Модел на автомобила: Focus Millenium 1.6, 100bhp, '00
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Мнение от veno » 31 авг 2006, 11:21

абе незнам за вас, ама на мен ми се струват малко конете за това купе. Повече от 180 не иска, а на баира вижда голям зор. Аз бих купил 1.8 или 2.0, на дълъг път ще дават доста по-добър разход, е разбира се ако караш със средна скорост 140-150, което аз правя всяка седмица по магистралата. Ако я караш повече в града и извън-градско не вдигаш повече от 110 си ок със 1.6 мотор. Ако искаш обаче да ти върви трябва да се научиш да го караш в обороти, просто докато не вдигне 3000 об/мин е като куц кон, така че 1ва до 4-5к, 2ра до 4-5к и т.н. :))))))

Потребителски аватар
BadAngel
потребител
потребител
Мнения: 573
Регистриран: 03 авг 2005, 00:07
Модел на автомобила: '06 Ford Focus
Местоположение: София, кв. Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от BadAngel » 31 авг 2006, 14:55

veno написа:абе незнам за вас, ама на мен ми се струват малко конете за това купе. Повече от 180 не иска, а на баира вижда голям зор. Аз бих купил 1.8 или 2.0, на дълъг път ще дават доста по-добър разход, е разбира се ако караш със средна скорост 140-150, което аз правя всяка седмица по магистралата. Ако я караш повече в града и извън-градско не вдигаш повече от 110 си ок със 1.6 мотор. Ако искаш обаче да ти върви трябва да се научиш да го караш в обороти, просто докато не вдигне 3000 об/мин е като куц кон, така че 1ва до 4-5к, 2ра до 4-5к и т.н. :))))))
ами аз по магистралата от пловдив до софия на климатик с пуснат темпомат на 140 км/ч направих 5.6/100 разход :) иначе по твоята логика трябва да вземеш 2.5 турбо, че е по-динамичен :) естествено и на мен ми се иска де :)

стария фокус е по-динамичен от новия обаче, новото купе е по-тежичко и си му личи :) а може би живея в заблуда де, аз все още не съм усетил какво може колата, до колкото знам има електронни рестрикции през първите 10 000 км, които малко поспъват работата :)
Играчките се променят,
момчетата - не.

vales2000
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 25 авг 2006, 15:21
Модел на автомобила: Fokus
Местоположение: Варна
Контакти:
Status: Извън линия

фокуса....

Мнение от vales2000 » 31 авг 2006, 16:07

Колеги мерси за отговорите които дадохте! 8)
Аз съм се ориентирал към стария фокус и по точно към 1.6 мотора.
Струва ми се че този мотор идеално ще ми пасне.
Ще пиша на всички като се сдобия с моя фокус ще кача снимки да разгледате!
Поздрави и мерси още веднъж за инфото :D
Винаги Форд за да си горд

Потребителски аватар
BadAngel
потребител
потребител
Мнения: 573
Регистриран: 03 авг 2005, 00:07
Модел на автомобила: '06 Ford Focus
Местоположение: София, кв. Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от BadAngel » 31 авг 2006, 17:46

ами успех с покупката :) стискам ти палци да намериш някой красавец, аз когато търсих кола 2ра употреба не намерих нито една свясна, а падна доста обикаляне :)
Играчките се променят,
момчетата - не.

niss
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 09 сеп 2006, 14:59
Модел на автомобила: Focus 2008
Status: Извън линия

Re: фокуса....

Мнение от niss » 09 сеп 2006, 15:07

vales2000 написа:Колеги мерси за отговорите които дадохте! 8)
Аз съм се ориентирал към стария фокус и по точно към 1.6 мотора.
Струва ми се че този мотор идеално ще ми пасне.
Ще пиша на всички като се сдобия с моя фокус ще кача снимки да разгледате!
Поздрави и мерси още веднъж за инфото :D
1.6 100 к.с е един от най-добрите бензинови двигатели на Форд.Преди да излезе новият модел Фокус МП поръча към 200 бр само от този двигател тъй като се знае че е надежден и се продава.
За вариантите на купето 3 врати и комби се правят в Германия а 4 и 5 врати в Испания.На немските комбита слагат задни дискови спирачки които иначе не са стандартни за всички двигатели а аз съм виждала точно такъв 1,6 TDCi със задни дискови спирачки по което се разбира че е правен в Германия.Няма да съжаляваш с този двигател.Успех

Потребителски аватар
cossy
потребител
потребител
Мнения: 4564
Регистриран: 22 яну 2005, 22:20
Модел на автомобила: Ескорт 1.6 -> 2.0 16V
Status: Извън линия

Re: фокуса....

Мнение от cossy » 09 сеп 2006, 16:47

niss написа:
1.6 100 к.с е един от най-добрите бензинови двигатели на Форд.Преди да излезе новият модел Фокус МП поръча към 200 бр само от този двигател тъй като се знае че е надежден и се продава.
За вариантите на купето 3 врати и комби се правят в Германия а 4 и 5 врати в Испания.На немските комбита слагат задни дискови спирачки които иначе не са стандартни за всички двигатели а аз съм виждала точно такъв 1,6 TDCi със задни дискови спирачки по което се разбира че е правен в Германия.Няма да съжаляваш с този двигател.Успех
A извинявай, че питам, но от къде имаш тази информация ? :?
Изображение

niss
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 09 сеп 2006, 14:59
Модел на автомобила: Focus 2008
Status: Извън линия

Мнение от niss » 09 сеп 2006, 19:09

работя в МП

Отговори

Върни се в “ГРИЖИ, ПОДДРЪЖКА И ЕКСПЛОАТАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта