Форд Мондео 2.0 бензин,2008 година ?Мнения!

Как да живеем съвместно и в разбирателство.
Масла. Антифриз. Автокозметика. Консумативи.
em4o_d
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 10 апр 2012, 13:25
Модел на автомобила: Mondeo
Status: Извън линия

Форд Мондео 2.0 бензин,2008 година ?Мнения!

Мнение от em4o_d » 10 апр 2012, 13:30

Здравейте,
Съжалявам ако има подобна тема,но не успях да я открия с търсачката.Насочил съм се към покупката на Мондео от 2008 г,бензин с 2000 куб.
Та въпросът ми е към тези, които имат подобен автомобил или поне инфо за него да кажат заслужава ли си парите и в общи линии плюсове и минуси за модела!Евентуално дизела също ме интересува здрава кола ли е(2.0 ТДЦИ)?
Благодаря предварително!

Потребителски аватар
angeldragov@abv.bg
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 15 авг 2010, 13:29
Модел на автомобила: FORD MONDEO Mk2 2.0 Zetek kombi 136HP 2000г.
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Форд Мондео 2.0 бензин,2008 година ?Мнения!

Мнение от angeldragov@abv.bg » 10 апр 2012, 15:00

Добра си е колицата веше втора година я карам и сам доволен

em4o_d
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 10 апр 2012, 13:25
Модел на автомобила: Mondeo
Status: Извън линия

Re: Форд Мондео 2.0 бензин,2008 година ?Мнения!

Мнение от em4o_d » 11 апр 2012, 22:29

Хайде де никой ли не кара такъв Форд!Поне за дизела кажете нещо!

Потребителски аватар
Ianaki
потребител
потребител
Мнения: 1097
Регистриран: 09 авг 2007, 21:55
Модел на автомобила: Ford Eskort 1.8TD 96г. Turnier лека полека върви към всички екстри
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Форд Мондео 2.0 бензин,2008 година ?Мнения!

Мнение от Ianaki » 16 апр 2012, 10:54

Лично според мен по-нов форд не е за предпочитане особено на 4г. Според средната норма колата трябва да е на около 200 хил. На този пробег трябва да се подменят доста елементи по окачването, както и двигателя. Друг довод е че за съжаление качеството на новите автомобили пада главоломно последните години. Не забравяй, че и частите за такава кола не ща да са от най-евтините. Според мен е по-разумно да помислиш или за чисто нов форд от по-нисък калс или по-стар мерцедес или ауди, в краен сучай БМВ :D . Не че те са панацея, но по моите преки впечатления имат много осезаем превес, по отношение на сглобката, използваните материали, избора на двигатели и т.н.

Примери:

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details" onclick="window.open(this.href);return false;
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details" onclick="window.open(this.href);return false;
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details" onclick="window.open(this.href);return false;
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details" onclick="window.open(this.href);return false;

С други думи трябва или да си нечовешкия манияк на тема форд, да ти е изпаднал невероятно изгодно или да си откровено откачен, за да предпочетеш форда. Това е моето субективно мнение и не ангажирам никого с него!

niki85
потребител
потребител
Мнения: 132
Регистриран: 22 дек 2011, 21:35
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: Форд Мондео 2.0 бензин,2008 година ?Мнения!

Мнение от niki85 » 16 апр 2012, 17:57

Ооо, тук вече става интересно... То пък подръжката на 2.5 и 3.0 Tdi е евтиния, направо е на безценица! Шегата настрана,но примерно, ако се скапят подобни агрегати и на двете коли, то подръжката и замяната му в Мондеото ще му се стори детска играчка спрямо ауди или мерцедес. И понеже знам, че ще ме нападнеш, че говоря празни приказки или откъде знам, нека ти отговоря - роднина залитна по такова ауди а6, 3.0 тди, 2008 нов внос, " качваш се и караш" . След 25000 км дюзите заминаха и докато таквиа за мондео струват 5-6 к от официалния представител, тези за аудито струват около 11 к от Порше. В крайна сметка ги намерихме " на далавера" от един унгарец в ибей за около 4.5 к лв. Не казвам, че Ауди е лоша кола, напротив, не може дори да се сравнява с Мондео, но подръжката също :). Ако сте обикаляли из Европа, вероятно ще се съгласите с мен, че там никой не си купува премиум автомобил с голям двигател, за да ходи 10 км до работа и обратно :).
Достатъчно е да напишеш " 2.5 tdi" и "3.0 tdi " в Гугъл и ти гарантирам, че не можеш да изчетеш всичко за 2 седмици.

Относно питането на колегата - аз лично бих предпочел 2.0 TDCi, ако консумативи като съединител + маховик ( 2000 лв), дюзи ( рециклиране - 900 лв), помпа ( 1700 лв) не биха представлявали проблем при евентуален проблем с тях. Нарочно съм написал тези, защото се предполага, че са най-скъпите агрегати, а и не е казано, че ще се прецакат, особено помпата, за която няма абсолютно никакви данни за повреди в гугъл и английските братя. За сметка на това, колата ще ти се отблагодари с добър вървеж ( ако не си състезател), перфектен разход и тих двигател.
Последна промяна от niki85 на 09 юни 2012, 05:17, променено общо 1 път.

em4o_d
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 10 апр 2012, 13:25
Модел на автомобила: Mondeo
Status: Извън линия

Re: Форд Мондео 2.0 бензин,2008 година ?Мнения!

Мнение от em4o_d » 17 апр 2012, 12:12

За Ауди,Мерцедес и БМВ не искам да коментирам.Карам БМВ 525 ТДС и вече пета година "ям дървото".Такава нова кола бих си купил само ако чрез нея ще изкарвам достатъчно пари за да я поддържам.
Относно дизеловото Мондео точно поради многото слаби места не ми се иска да си взимам, а и аз на година правя около 10 хил. км. и затова съм се насочил към бензина,но искам да разбера дали е читав или и той ще е проблемен!

Потребителски аватар
Dundee
потребител
потребител
Мнения: 852
Регистриран: 22 яну 2006, 14:48
Модел на автомобила: Mondeo Mk4 2.5T
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Форд Мондео 2.0 бензин,2008 година ?Мнения!

Мнение от Dundee » 17 апр 2012, 20:49

Можеш да разгледаш темите за колите на тези колеги http://clubford.org/forum/viewtopic.php?f=39&t=45994, http://clubford.org/forum/viewtopic.php?t=41841
Изображение

chainika3
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 04 юли 2012, 06:34
Модел на автомобила: Mondeo
Status: Извън линия

Re: Форд Мондео 2.0 бензин,2008 година ?Мнения!

Мнение от chainika3 » 04 юли 2012, 07:21

em4o_d написа:За Ауди,Мерцедес и БМВ не искам да коментирам.Карам БМВ 525 ТДС и вече пета година "ям дървото".Такава нова кола бих си купил само ако чрез нея ще изкарвам достатъчно пари за да я поддържам.
Относно дизеловото Мондео точно поради многото слаби места не ми се иска да си взимам, а и аз на година правя около 10 хил. км. и затова съм се насочил към бензина,но искам да разбера дали е читав или и той ще е проблемен!
Здравейте, колеги! В момента съм в процес на търсене на дизелово Мондео TDci. Искам да попитам, какви са тези "слаби места"? В края на 2007 имах едно пътуване до Бургас с чисто ново Мондео 2.2TDci и ми направи страхотно впечатление икономията на този ддвигател. Принципно мога да се насоча към последното Мондео, но не ми се обвързва с лизинги или кредити. Има ли някакви сериозни проблеми по дизеловият двигател и по-точно този 2.2!? Благодаря предварително!

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Форд Мондео 2.0 бензин,2008 година ?Мнения!

Мнение от S_C » 04 юли 2012, 15:28

Дизел-само НОВ.
Измячи ли нещо по него,цените са зверски.
Към това добави и липсата на добри диагностици за дизел.При проблем...ако няма кой да ти направи диагностика и точно да ти каже какъв е проблема...си влязъл с двата крака във филма.Нафтата в БГ...допълнителна украса към общата картинка.
За да дойде тука тая кола на тия години...западнякът,който я е продал на джамбазите, добре си е направил сметката.Не мислете,че там парите ги берат по дърветата и си хвърлят здравите коли само за да могат мизерниците на Изток да има какво да карат.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

chainika3
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 04 юли 2012, 06:34
Модел на автомобила: Mondeo
Status: Извън линия

Re: Форд Мондео 2.0 бензин,2008 година ?Мнения!

Мнение от chainika3 » 05 юли 2012, 12:03

S_C написа:Дизел-само НОВ.
Измячи ли нещо по него,цените са зверски.
Към това добави и липсата на добри диагностици за дизел.При проблем...ако няма кой да ти направи диагностика и точно да ти каже какъв е проблема...си влязъл с двата крака във филма.Нафтата в БГ...допълнителна украса към общата картинка.
За да дойде тука тая кола на тия години...западнякът,който я е продал на джамбазите, добре си е направил сметката.Не мислете,че там парите ги берат по дърветата и си хвърлят здравите коли само за да могат мизерниците на Изток да има какво да карат.
Аз не говорих за "нов внос" а за кола върната при официалния дилър. Когато един официален представител се навие да ти продава някаква кола принципно проверява историята на автомобила и й прави преглед до последното болтче. Лично няколко пъти ми се е налагало за заменям употребяван автомобил за нов и винаги са правили такава проверка. В началото ти обявяват цена на изкупуване от 20000лв и след преглеьа всички части за смяна се вадят от тази сума като не те таксуват за труд защото дилъра извършва ремонтите в собственият си сервиз без значение от марката. Едва ли Мото Пфое ще се излъжат да купят разбит Фордд!?

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Форд Мондео 2.0 бензин,2008 година ?Мнения!

Мнение от HACKO » 05 юли 2012, 19:59

chainika3 написа:........Лично няколко пъти ми се е налагало за заменям употребяван автомобил за нов и винаги са правили такава проверка. В началото ти обявяват цена на изкупуване от 20000лв и след прегледа всички части за смяна се вадят от тази сума като не те таксуват за труд защото дилъра извършва ремонтите в собственият си сервиз без значение от марката. .......
А дали в последствие, тези части наистина се сменят, или само фрапиращите???
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Отговори

Върни се в “ГРИЖИ, ПОДДРЪЖКА И ЕКСПЛОАТАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта