Колко ми е разхода на час + 2 други въпроса

Как да живеем съвместно и в разбирателство.
Масла. Антифриз. Автокозметика. Консумативи.
Потребителски аватар
K.Ivanov
потребител
потребител
Мнения: 42
Регистриран: 06 юни 2011, 16:18
Модел на автомобила: Fiesta '89 1.1
Fiesta '97 1.3
Местоположение: Finland
Status: Извън линия

Колко ми е разхода на час + 2 други въпроса

Мнение от K.Ivanov » 10 апр 2012, 20:30

Та за Фиестичката ми пак пиша да питам.. По-миналата вечер си засякох разхода за работна сесия - за 3 часа и изминати 21 км съм изгорил 2,57 литра бензин. Нормален ли изглежда? Колко по принцип е разхода на тази кола на час и на голямо тръгни-спри/газ-спирачка някой знае ли? Сетих се да попитам, че видях на един познат на Опела му като спре на място и на екрана разхода му се променя от литър/100км на л/час (някаква вектра и пишеше около 1,3л/ч. тогава почнах наистина да се замислям колко всъщност би ми струвало да се държи кола включена за щяло и нещяло). По принцип не гледам да карам пестеливо, тъй като така и така ми е платен бензина, поне да свърша по-бързо, а пък и се заигравам понякога /safety first и без свидетели :) /. По снимка на книжка гледах някъде, че е 6 . Не пишеше градско или извън, предполагам, че е смесено, при това по времето, когато е била произведена. Тогава да речем ми е 8 с тръгни спри, то за 21км в движение минавам с около 1.8литра, с което остават още към 800мл с просто бръмчене. Едно от първите возения на колата беше на дълъг път, пълна с 4 човека и багаж и пети за още малко из гората докато ни упъти до вилата си и накрая сметнахме, че средно сме горили по 6л/100, което ми се вижда съвсем приемливо. Но(!) това беше преди около 10 000км.

Сега ми идва на ум какво и кога трябва да сменям? Преди да взема колата бях уверен, че каквото трябва й е било сменяно сравнително скоро (на познат на майка му колата, не е била мъчена). Скоро отварях капака на въздушния филтър, да видя що е там, и видях, че си е просто кръгъл и по омърсен откъм въздухузаборника. Ако просто го завъртя ще мине ли номера :mrgreen: ? И при нормално спиране от спирачките почна да се чува леко скърцане. Ако спирам леко или по-тежко не се чува. Също така спирането не е абсолютно равномерно. Дисковете ли са за смяна?

edit: Вчера си засякох 99,8 км пътуване с малко шматкане из града тук и там - 5,46 литра.

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Колко ми е разхода на час + 2 други въпроса

Мнение от madboy » 15 май 2012, 10:53

За коя Фиеста говориш- 89 или 97г.? Ако е с първата ще дойда при теб да я купя!
Иначе разход около 0,8-0,9/час ми се вижда нормално. Зависи и дали са ти нормални оборотите на празен ход.

За дисковете- възможно е да се е образувал вече ръб и затова да скърцат/стържат. Трябва да се видят.
Така само боб може да хвърляме. :wink:
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Отговори

Върни се в “ГРИЖИ, ПОДДРЪЖКА И ЕКСПЛОАТАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта