Ford Galaxy 2.3

Как да живеем съвместно и в разбирателство.
Масла. Антифриз. Автокозметика. Консумативи.
vanko_ml
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 29 юли 2012, 17:53
Модел на автомобила: galaxy
Status: Извън линия

Ford Galaxy 2.3

Мнение от vanko_ml » 29 юли 2012, 18:02

Здравейте на всички.Реших да си купя Galaxy 2,3 2001 година. Спрял сам се на едно обаче е автоматик моля ако някои има впечатления от такава кола да каже много щте сам благодарен на вашите отговори. Благодаря предварително.

Потребителски аватар
imarh
потребител
потребител
Мнения: 271
Регистриран: 15 ное 2007, 10:09
Модел на автомобила: Mondeo 2.0 16V 95г. автоматик, комби с теглич
Grand Cherokee 2.7 CRD 2004
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Ford Galaxy 2.3

Мнение от imarh » 29 юли 2012, 18:28

По-добри питай във VW форума. Чувал съм, че двигателя им е се водел успешен. На това Галакси само емблемата му е от Форд.

vanko_ml
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 29 юли 2012, 17:53
Модел на автомобила: galaxy
Status: Извън линия

Re: Ford Galaxy 2.3

Мнение от vanko_ml » 29 юли 2012, 18:30

imarh написа:По-добри питай във VW форума. Чувал съм, че двигателя им е се водел успешен. Двигателя на това Галакси, само емблемата му е от Форд.
Благодаря за отговора ама ми трябва нещо по конкретно.Зора ми е автоматика какъв е дали има проблеми с него иначе за горенето не ме барка толкова много защото ще е на газ.

Peet
потребител
потребител
Мнения: 649
Регистриран: 17 юли 2007, 15:59
Модел на автомобила: Ford Galaxy,2.0i DOHC,Ghia,'98
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Ford Galaxy 2.3

Мнение от Peet » 30 юли 2012, 08:45

imarh написа:По-добри питай във VW форума. Чувал съм, че двигателя им е се водел успешен. На това Галакси само емблемата му е от Форд.

Галакси ІІ и по-новите вече са на Форд. Първата модификация само е съвместен с Фолксваген. Освен това двигателите 2.0 и 2.3 бензин на Галакси І са на Форд. Така,че въпроса но колегата е на място.
vanko_ml написа:Здравейте на всички.Реших да си купя Galaxy 2,3 2001 година. Спрял сам се на едно обаче е автоматик моля ако някои има впечатления от такава кола да каже много щте сам благодарен на вашите отговори. Благодаря предварително.
Аз имам познат с такова Галакси-добре си е автомобила, той е доволен. Пробвал го е в някои ексремни ситуации-добре се справя. Все пак зависи от състоянието на конкретния автомобил. Разглеждай, питай, проверявай сам или с приятел, който разбира и така.

vanko_ml
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 29 юли 2012, 17:53
Модел на автомобила: galaxy
Status: Извън линия

Re: Ford Galaxy 2.3

Мнение от vanko_ml » 30 юли 2012, 11:55

Peet написа:
imarh написа:По-добри питай във VW форума. Чувал съм, че двигателя им е се водел успешен. На това Галакси само емблемата му е от Форд.

Галакси ІІ и по-новите вече са на Форд. Първата модификация само е съвместен с Фолксваген. Освен това двигателите 2.0 и 2.3 бензин на Галакси І са на Форд. Така,че въпроса но колегата е на място.
vanko_ml написа:Здравейте на всички.Реших да си купя Galaxy 2,3 2001 година. Спрял сам се на едно обаче е автоматик моля ако някои има впечатления от такава кола да каже много щте сам благодарен на вашите отговори. Благодаря предварително.
Аз имам познат с такова Галакси-добре си е автомобила, той е доволен. Пробвал го е в някои ексремни ситуации-добре се справя. Все пак зависи от състоянието на конкретния автомобил. Разглеждай, питай, проверявай сам или с приятел, който разбира и така.
Благодаря ви за отговорите....Така ще правя с един познат ще го гледаме дано да не се разочаровам....

Потребителски аватар
imarh
потребител
потребител
Мнения: 271
Регистриран: 15 ное 2007, 10:09
Модел на автомобила: Mondeo 2.0 16V 95г. автоматик, комби с теглич
Grand Cherokee 2.7 CRD 2004
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Ford Galaxy 2.3

Мнение от imarh » 14 авг 2012, 10:52

A някой има ли наблюдения едновременно върху 1.9 помпа/дюза двигателя на vw и 2.3 бензин на форд при галакси мк2? Газова няма да слагам на бензина и разхода не е от значение за моя пробег. Но се чудя по отношение най-вече поддръжка/издръжливост на двата мотора и с кой колата ще тегли по-добре и ще има запас при изпреварване(не съм пилот, но искам да знам, че мога да изпреваря спокойно и на магистралата ~130 няма да са проблем). Това в комбинация с автоматик и на старо?

Отговори

Върни се в “ГРИЖИ, ПОДДРЪЖКА И ЕКСПЛОАТАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта