Смяна на консумативи Ford Focus mk2

Как да живеем съвместно и в разбирателство.
Масла. Антифриз. Автокозметика. Консумативи.
fordsiesta
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 30 юли 2012, 19:02
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Смяна на консумативи Ford Focus mk2

Мнение от fordsiesta » 30 юли 2012, 19:16

Здравейте колеги! От скоро съм собственик на един прекрасен Форд Фокум мк2 дизел. Купих колата от друг човек и затова смятам да я карам на сервиз за един преглед и смяна на консумативи. От няколко дена чета активно темите във форума, но все пак искам да ви задам 2-3 въпроса.
Първо - отказах от МФ, заради цените. Къде в София бихте ми препоръчвали вие да ходя? Прочетох много похвали за сервиза до моста Чавдар.
Второ - маслата и филтрите. От чужди сайтове за съжеление няма как да пазарувам и затова търся от къде да ги купя. Маслата мисля да ги купя от колегата във форума /Castrol или Фордовски/. В сервиза до моста Чавдар същите масла на каква цена са? Защото ако разликата е малка, бих предпочел всичко от едно място. Филтрите от МП. Има ли друго място с оригинални части /конкретно филтри/ на по-ниски цени?
И трето - какво да сменя за начало, ако разбира се, хората освен масла, филтри и някой тампон не открият други проблеми? Масло скоростна кутия и хидравлика на колко километра се сменя? Има ли смисъл от реглаж на преден и заден мост или при проверка на ходова част те ще ми кажат дали е необходимо?
Благодаря!

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10840
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Смяна на консумативи Ford Focus mk2

Мнение от ЯЛТА » 30 юли 2012, 21:55

Ето тук:
http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... 14&t=22416
Става със записване.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Отговори

Върни се в “ГРИЖИ, ПОДДРЪЖКА И ЕКСПЛОАТАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта