къде е тормостата на фокус 2004

Как да живеем съвместно и в разбирателство.
Масла. Антифриз. Автокозметика. Консумативи.
Потребителски аватар
kalata77
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 18 окт 2012, 09:12
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

къде е тормостата на фокус 2004

Мнение от kalata77 » 12 дек 2012, 11:16

здравейте колеги.извинявайте за тъпия въпрос но не мога да открия къде е пустия ми термостат на форда фокус 2004г. 1.8 дизел.Явно трябва да го сменям с нов щото колата загрява много трудно.Купих си нов /евтенджос/но незная къде да го монтирам. :D

Потребителски аватар
urgan
Потребител
Потребител
Мнения: 1834
Регистриран: 16 яну 2009, 16:44
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCi 131 h.p. Estate 02' Ghia
Engine code: FMBA
Status: Извън линия

Re: къде е тормостата на фокус 2004

Мнение от urgan » 12 дек 2012, 12:28

От написаното от теб не се разбира дали е TDCI или TDDI незнам дали има разлика в местоположението му. Ето тук е показано къде е.
За този евтинджос само си си дал парите, след 7-8 месеца пак ще го смениш и тогава ще отидеш да си купиш оригинален който междудругото не много по скъп от евтинджоса :)
http://www.clubford.org/forum/viewtopic.php?p=340832
Изображение

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: къде е тормостата на фокус 2004

Мнение от madboy » 12 дек 2012, 13:13

Това излезе за 1,8
Изображение
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Потребителски аватар
kalata77
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 18 окт 2012, 09:12
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: къде е тормостата на фокус 2004

Мнение от kalata77 » 14 дек 2012, 07:44

сърдечни благодарности----за 10 минути се справих с подмяната----елементарно е ,окобенно когато знаеш къде се намира частта която трябва за смениш----хихихиххи :D

Потребителски аватар
kalata77
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 18 окт 2012, 09:12
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: къде е тормостата на фокус 2004

Мнение от kalata77 » 08 яну 2013, 12:57

абе смених го аз но резултата е същия.не загрява тази кола и това си е.карам поне 10 километра докато започне да духа що годе топло.честно да ви кажа до момента не съм виждал колата загряла както трябва.дали не е някакъв недостатък на фокуса като цяло. :roll:

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2510
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Re: къде е тормостата на фокус 2004

Мнение от Любо » 08 яну 2013, 14:20

Ако нямаш подгревни свещи за антифриза, няма да я видиш загряла в града за 10-тина километра, най-вече зимата. Лятото ще стигне до 1/4 от скалата, а ако има задръствания доста ще стигне до средата.

Потребителски аватар
kalata77
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 18 окт 2012, 09:12
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: къде е тормостата на фокус 2004

Мнение от kalata77 » 08 яну 2013, 17:06

честно да ти кажа не зная дали имам и ако имам подгр.свещи нямам представа къде се намират.ако можеш да ми помогнеш ..........слушам те. _friends_

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2510
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Re: къде е тормостата на фокус 2004

Мнение от Любо » 09 яну 2013, 10:45

Ето една тема, където е показано мястото им. Надявам се при твоя фокус да е същото.
Включително има показано и при Мондео MK3 къде се намират.

Потребителски аватар
kalata77
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 18 окт 2012, 09:12
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: къде е тормостата на фокус 2004

Мнение от kalata77 » 11 яну 2013, 16:15

намерих ги къде са ги монтирали.при мен са две на брой като за всяка си има отделно реле/някакво силово/оказа се ,че и двете работят.не знам защо не се стопля тази кола----------тя всъщност се стопля но като карам около 10 километра.стрелката се качва само на една трета от скалата.това така ли трябва да е. :(

Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: къде е тормостата на фокус 2004

Мнение от MapTo_D » 29 яну 2013, 17:23

kalata77 написа:намерих ги къде са ги монтирали.при мен са две на брой като за всяка си има отделно реле/някакво силово/оказа се ,че и двете работят.не знам защо не се стопля тази кола----------тя всъщност се стопля но като карам около 10 километра.стрелката се качва само на една трета от скалата.това така ли трябва да е. :(

Ами ако навън е студено, караш само в града и не и даваш зор на колата няма да загрее както трябва, въпреки че при мен за около 3 км и вече почва да духа сравнително топло в купето, но за оптимално загряване и трябва малко повече време...и малко повече газ, но пък да ръчкаш студен дизелов двигател не си е работа.

Потребителски аватар
kalata77
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 18 окт 2012, 09:12
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: къде е тормостата на фокус 2004

Мнение от kalata77 » 02 дек 2013, 09:43

отново е зима и отново проблем с това парно.не ще да загрява тази кола и това си е.и 20 километра да мина стрелката дори и до средата не ще да отиде .забива някъде на една четвърт от скалата и това си е. помогнеге моля ви......не се стои на студено. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Потребителски аватар
Dimitar Mihov
потребител
потребител
Мнения: 156
Регистриран: 23 апр 2013, 14:24
Модел на автомобила: Ford Fusion 1.4 TDCi
Ford Fiesta 1.0 EcoBoost
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: къде е тормостата на фокус 2004

Мнение от Dimitar Mihov » 06 дек 2013, 10:03

Колега, аз също карам дизелов Фокус МК2 2006-та 1.8 TDCi, който също малко по-бавно загрява (в сравнение с предишния ми бензинов Фокус Мк1). Нормално е за дизеловите автомобили да загряват по-бавно, но и по-бавно изстиват. Сега в студеното време и на мен не може да ми се качи стрелката до средата, докато стигна до офиса, това са 5-6 км през града. Има и друго обяснение, бензиновия Фокус ми събираше, около 4 л. масло, докато при дизела е около 5.8 л. Нормално е по-бавно да се загрява, тъй като е повече. Обикновено сутрин като палиш на минусови температури и докато отидеш до работа са 10-15 мин. работа на двигателя, няма как да очакваш чудеса за това време. Следи дали на дълъг път като тръгнеш загрява, защото тогава при постоянна продължителна работа, би трябвало да достигне до оптималната температура. Според мен не се занимавай с глупости. Сутрин като палиш оставяй я да поработи на празен ход 5-6 мин. и тогава тръгвай, за да може да си завърти всичките течности както трябва и да се пораздвижи. :wink:
П.С. С две думи, едва ли е в термостата проблема, просто дизелите загряват по-бавно. Моя позната има Пежо 307 HDi, на което също му трябват 15-20 мин. работа докато загрее, така че тва е общо взето нормално :)

Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: къде е тормостата на фокус 2004

Мнение от MapTo_D » 06 дек 2013, 16:44

Наистина загряват бавно, това е положението, ако искаш бързо загряване я намачкай 3-4 пъти добре на 2-ра и 3та и ще загрее. Ама пък какво си причиняваш на мотора не знам. 20 километра наистина са много - ако за това време не ти загрее колата може би имаш проблем, зависи пак и как караш, ако си с под или около 1500 оборота пак трудно ще стане. За приблизително 10 мин. стрелката ми достига 12 часа, топло има още на 3тата минута, а като стигне нормална температура чак става горещ въздуха, който духа, аз не знам дали това е нормално, да не можеш да си държиш ръката постоянно на навлизащия въздух... След запалване аз не чакам, може би 15-20 секунди и тръгвам лека-полека, така мисля, че загрява по-добре отколкото на място. След около километър вече усещам че мога да си я карам до около 2500 оборота без да издава странни звуци и работата става.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: къде е тормостата на фокус 2004

Мнение от S_C » 06 дек 2013, 23:29

Който и дизел да вземеш, няма ли допълнителен подгрев или печка, все си е гърч за градско каране.И с 5 литра мотор да е, няма разлика.Бензиновите имат по-големи загуби в топлина-от там идва разликата.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Отговори

Върни се в “ГРИЖИ, ПОДДРЪЖКА И ЕКСПЛОАТАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта