Форд Фокус 1.6 Зетек 2001г. Консумативи

Как да живеем съвместно и в разбирателство.
Масла. Антифриз. Автокозметика. Консумативи.
GunZ
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 03 окт 2013, 16:43
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 zetec 2001
Status: Извън линия

Форд Фокус 1.6 Зетек 2001г. Консумативи

Мнение от GunZ » 03 окт 2013, 21:29

Здравейте! Вчера си взех форд (мега яка количка) и днес се регистрирах във форума.

Не съм много в час с колите като цяло и сега ми предстои смяна на консумативи.
Четох разни теми из форума относно цените и нещо се разминават доста с това, което виждам по онлайн магазините.

Започнах с ангренажния ремък. Доколкото разбрах модела има само една ролка и се спрях на комплект INA ремък + ролка.
Четох, че тези ролки са много добри, но дали ремъкът е също толкова добър? Или е по добре са си взема отделно ролка и ремък от доказалите се (gates, cont дано ги пиша правилно).

Въпросният комплект го виждам в два магазина с 20 лв разлика. Как аджеба стават тия работи?
http://drive.bg/product_info.php?cPath= ... delId=9640
http://mot.bg/komplekt-angrenajen-remuk ... 14010.html

Единия менте ли е или просто магазина предлага ниски цени?

Трябва ли да сменям пистов ремък (ако да колко и какви ролки трябват) и водна помпа?

Някои може ли да ми препоръча добър сервиз за смяната на ремъка в Пазарджик (алтернативно в Пловдив). След няколко прочетено теми за скъсани ремъци чак ме хвана страх да ходя до Пловдив със стария ремък (колата е на 130,000км и май са реални, но незнам дали ремъкът е сменяван).
Видях доста истории с калпаво сменяване на ремъци и ми се ще да ги избегна.

Най-вероятно ще имам още много въпроси, но засега е това.

п.с. Форума е много приятен, но странно неактивен. Толкова малко хора ли карат форд.

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Форд Фокус 1.6 Зетек 2001г. Консумативи

Мнение от aspasia » 05 ное 2013, 11:27

Аз съм с Gates и съм доволен сменя се ролката на ангренажа и ремъка която е само една. Пистовият ремък също се сменя и обтегача на пистовият ремък а водната помпа се върти от пистовият ремък ако е добре не я сменяй. Има и паразитна ролка на пистовият ремък моята я смених след две години след като купих колата ако не вие и няма луфтове няма смисъл и нея да я пипаш иначе струва около 35-40 лева. Иначе в сервиза ми смениха само ангрренажа и ролката а пистовият обтягащата ролка и паразитната си ги смених сам.

Отговори

Върни се в “ГРИЖИ, ПОДДРЪЖКА И ЕКСПЛОАТАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 15 госта